آزادی ۲۹ زندانی به دلیل قصاص ۳ سال گذشته در خراسان شمالی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از آزادی 29 نفر از محکومان قتل عمد از اعدام در قصاص طی سه سال گذشته و ایجاد سازش نهایی در 16 پرونده مشابه در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین رضا براتی زاده، مسئول روابط عمومی دادگستری کل استان با اعلام این خبر از تلاش های صورت گرفته توسط مدیران و مسئولان قضایی، اعضا و مسئولان شورای حل اختلاف و ستاد صبر استانی خبر داد. وی همچنین از زحمات چشمگیر جامعه علما از ائمه جمعه و جماعات، بزرگان و بزرگان و کارگزاران محلی تقدیر کرد.

وی همچنین با قدردانی ویژه از روحیه فداکاری و ایثار پاسداران برای رسیدن به این موفقیت بزرگ، به جایگاه ممتاز خراسان شمالی در عرصه صلح و سازش اشاره کرد و این توانایی بسیار ارزشمند را قابل تحسین برشمرد و نقشه راه آینده را ترسیم کرد. تداوم این دستاوردها

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی تصریح کرد: «آشتی» از دیدگاه خداوند متعال در قرآن کریم و همچنین از منظر شرع مقدس اسلام بسیار مورد سفارش و ستایش است و از این رو از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. با افکار عمومی استان از این رویکرد ثابت کرده است که از پشتکار قوی و اراده مصمم برای ترویج فرهنگ گذشت و گذشت در بین مردم بهره می‌برد و می‌تواند بسترهای گسترش ظرفیت‌های صلح و سازش را در جامعه در بستری متعالی و متناسب نهادینه کند. شکل گیری و با همین اعتبار است که خالصانه و صادقانه راه اصلاح ذات هستی را پیمودند.

وی حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، فصل خصومت از طریق مذاکرات اصلاحی و اشاعه فرهنگ صلح و سازش بین طرفین دعوا را از مهمترین اولویت ها و سیاست های قوه قضائیه در سال 1401 دانست و عمداً در استان وی خاطرنشان کرد: در این 16 مورد نتیجه تلاش های اصلاحی به گونه ای بوده است که اکثر تلاش ها مثمر ثمر بوده و خوشبختانه با این حمایت و انگیزه قوی اگر شرایطی برای اجرای مجازات فراهم می شد والدین راضی بودند. تلافی و با این توصیف به نظر می رسد دیگر این سختی های قبلی وجود ندارد و می توان به پیشرفت بهتر روند امیدوارتر بود.

سرپرست قضایی استان ابراز امیدواری کرد: در سال جدید با نتیجه تلاش های انجام شده، شاهد تعهد قطعی در این پرونده ها و رشد چشمگیر و تعهد بیشتر به ویژه در تمامی موارد با تعهد در حوزه قضایی باشیم. استان باشیم.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در پایان به ابلاغ دستورالعمل میانجی گری و صلح و سازش از سوی رئیس قوه قضائیه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: همه دستگاه های قوه قضائیه با تمام ظرفیت ها و توانمندی های موجود برای تسهیل و تسریع صلح و سازش مصمم هستند. آشتی و به یقین می توان اذعان داشت که با این عزم جدی، دستیابی به اهداف و برنامه های پیش بینی شده در زمینه صلح و سازش و گسترش فرهنگ تعهد در جامعه دور از دسترس نخواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.