آشنایی با انواع رگلاتور گازی رگلاتور استیل، کروم (2)

آشنایی با انواع رگلاتور گازی- رگلاتور استیل، کروم
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

یا همان جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ که از مهمترین انواع جوشکاری در صنایع مختلف به شمار می آید. اتصال و جوش فلزات یکی از مباحث مهم در صنایع به شمار میرود. جوشکاری آرگون یکی از انواع جوشکاری با محافظت گاز است که کاربرد زیادی در صنعت دارد. بهعنوانمثال یکی از مهمترین تجهیزات برای جوشکاری آرگون سیستم خنککننده است که به دلیل دمای کاری بالا مورداستفاده قرار میگیرد. ایده آل این است که جوشکاری را از پایین به بالا قطعه انجام دهیم و نوک اسلحه را به سمت جلو هل دهیم . فشار گاز را بالا ببرید و ببینید که آیا به شما کمک می کند یا خیر. شما نمی خواهید جوش های جدید خوب خود را خرد کنید یا تکه ای از فلز را از بین ببرید. دستگاه جوش ارگون خود به تنهایی قادر به کار کردن نمی باشد بنابراین در زمینه فعالیت مورد نظر نیاز به یکسری لوازم جانبی دارد که موضوع اصلی مقاله امروز ما آشنایی با این لوازم جانبی می باشد. بیش از ۶سال تجربه کاری در زمینه جوشکاری آرگون ، استنلس استیل و …

جوش کاری آرگون

این در حالی است که باید حین عملیات جوشکاری آرگون با فشار دادن پادال پا، حرارت تورچ را نیز افزایش بدهید. ولی چون قابلیت هدایت حرارت مس زیاد است باید مقدار آمپر را قدری بیشتر در نظر گرفت. چرا که هنگام کار با این روش محل جوش بیشتر تحت پوشش قرار می گیرد. اگر قطعه ای که با آن کار می کنید ضخامت زیادی دارد، این نوع جوشکاری بهترین کارایی را خواهد داشت . اشاره کرد. البته باید توجه داشت که با توجه به ظرافت جوشکاری آرگون با اینورتر، نمی توان صفحاتی با ضخامت بیشتر از پنج میلی متر را، به یکدیگر متصل نمود. از این رو در صداهای بیشتر از 85 دسی بل باید از گوشی محافظ استفاده شود. این موارد بیشتر مواقع هنگام کار با ورقه های فلزات اتفاق می افتد. اگر با این کار مشکل حل نشد دستگاه را خاموش کنید و نوک آن را عوض کنید . اگر در قطعه ای که روی آن کار می کنید سوراخ هایی را تجربه می کنید ، یعنی قدرت دستگاه شما بیش از حد است و در حال آب کردن یا ذوب کردن قطعه هستید . اگر در جوش های شما شکاف ها شکل می گیرد سرعت سیم یا تنظیمات برق بسیار کم است .

جوشکاری آرگون

ماسک جوشکاری آرگون در نوع خود بسیار متنوع است و هر کدام آنان دارای ویژگی و برند خاص خود هستند. عمل کاهش فشار در هر کدام از این مراحل به نحو متفاوتی انجام می شود. در زمان روشن کردن مشعل یا تفنگ جوش، سیم و گاز هر دو از طریق آن خارج میشوند. بنابراین بهتر است زمان کمی جوشکاری را در یک نقطه انجام دهید ، به مکان دیگری بروید و بعد دوباره برگردید تا آنچه را که در آن محل، جا مانده است به پایان برسانید. آموزش جوشکاری co2 پایان پذیرفت. تعداد شرکت کنندگان دور آموزش جوشکاری آرگون (جوشکاری TIG) در هر دوره 2 نفر می باشد. به طور کلی در هر دو حالت جریان DCEP یا DCEN ، یک حوضچۀ مذاب باریک با نفوذ عمیق ایجاد می شود.علت این امر، انتقال الکترون های منفی از الکترود تنگستن داغ و نفوذ در فلز پایه است و در نتیجه ناحیه حرارت دیده در قطعه کار، متمرکز شده و پیچیدگی کمتر و جوشکاری سریع تری را به ارمغان می آورد. زاویه چرخ را به آرامی حرکت دهید تا گرم نشود ، یا هر یک از نقاط فلز را بیش از حد خرد نکنید.

هنگامی که روش خود را روی مقداری قراضه آزمایش کردید ، وقت آن است که جوش واقعی را انجام دهید. آلیاژهای روی که از اختلاط مس و آلومینیوم به دست می آیند نیز به خوبی جوش داده می شوند. به دلیل دمای بالای قوس جوشکاری، دی اکسید کربن به منو اکسید کربن و اکسیژن تجزیه شده و به رخداد اندکی اکسیداسیون در فلز جوش منجر می شود. پرتوهای قوس ( جرقه ها از جوش خارج شده ) حاصل از فرآیند جوشکاری، اشعه های شدید قابل مشاهده و نامرئی ( ماوراء بنفش و مادون قرمز ) تولید می کنند که می توانند چشم ها و پوست را بسوزانند. در این نوع از جوشکاری، از یک گاز محافظ به منظور جلوگیری از تماس گازهای موجود در هوا با فلز مذاب استفاده میشود. این امر در کنار دمای قوس بالاتر باعث جلوگیری از رخداد برخی از مرسوم ترین عیوب جوش مانند . همچنین هزینه جوشکاری صنعتی مانند جوش گاز اکسیژن، جوش مقاومتی، جوش حالت جامد و به طور کل خدمات تخصصی نرخ اجرت جوشکاری متفاوتی دارند. نرخ رسوب فلز پرکننده کمتر است.هماهنگی چشم و دست یک مهارت الزامی است. می توانید بگویید چه زمانی این اتفاق می افتد زمانی که جوش شروع به پاشیدن توپ های کوچکی از فلز می کند ، و رنگ های تند قهوه ای و سبز را رویت می کنید .

اما این امر می تواند به شکل موازی موجب ایجاد بهبود در برخی از خواص فلز جوش در فولادهای کربنی شود. ابتدا یک لکه جوش را با حدود یک اینچ یا دو اینچ شروع کنید. نگهداری الکترود با تورچ (Torch) جوشکاری شامل مجرا و نازل عبور دهنده گاز و گیره اتصال تنگستنی بوده و عمدتاً در دو نوع خنک شونده هوایی (Air-Cooled) برای جریانها تا حدود 150 آمپر و خنک شونده آبی (Water-Cooled) برای جریانهایی تا حداکثر 400 آمپر عرضه میشود. با استفاده از الکترود تنگستنی و ایجاد قوس با جریان مستقیم الکترود منفی یک منبع گرمایی مؤثر و با ثبات ایجاد شد که با جوش های عالی می توانست ایجاد شود. بدنه تورچ از پلاستیک های عایق مقاوم در برابر حرارت ساخته شده است که اجزای فلزی را پوشش می دهد و عایق حرارت و برق را برای محافظت از جوشکار فراهم می کند. واحد را از برق بکشید. رفع این مسئله بسیار ساده است فقط با انبردست روی حباب بکشید. ببنید در جوشکاری آرگون و همه انواع جوشکاری ها آسیب هایی که به بینایی میتونه وارد بشه بسیار جدی هستن. در برخی موارد، دستگاه های اینورتر حرارت بیش از حد نیاز را تولید می کنند که این امر در جوشکاری آرگون، می تواند داغ شدن الکترود ها را به همراه داشته باشد.  This c᠎on tent h᠎as ᠎been wri tt​en  wi᠎th GSA Con᠎te nt G en᠎erator Demov er​si on!

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.