اتحادیه عرب خواستار حل دیپلماتیک بحران اوکراین شد

[ad_1]

معاون دبیرکل اتحادیه عرب از جامعه جهانی خواست برای حل بحران سیاسی اوکراین و توقف آن گام بردارد نه تشدید آن.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حسام زکی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب در سخنرانی خود در نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب گفت: ما با نگرانی شدید تحولات اوکراین و پیامدهای انسانی و نظامی خطرناک آن را دنبال می‌کنیم. اخبار اسپوتنیک .

وی افزود: باید اقدامات بیشتر و تلاش بیشتر برای دستیابی به تمهیداتی که رضایت همه را بدون توسل به گزینه نظامی جلب کند، انجام شود، زیرا این جنگ‌ها متأسفانه هزینه‌های سنگین و دردسرهای زیادی دارد.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب همچنین گفت: همه کشورها و سازمان‌های صلح‌دوست باید فوراً برای توقف تنش‌ها، نه تشدید آن، بازگشت به گفت‌وگو و تلاش برای حل بحران از طریق دیپلماسی تلاش کنند تا از وخامت بیشتر و تشدید اوضاع جلوگیری شود. جنگ

زکی از جامعه جهانی خواست تا برای پایان دادن به بحران از نظر سیاسی و دیپلماتیک سخت تلاش کند و این بهترین راه برای بازگرداندن ثبات و امنیت برای همه طرف ها است.

در ساعات اولیه بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه، روسیه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این عملیات زیرساخت های نظامی اوکراین را هدف قرار داده و غیرنظامیان را در معرض خطر قرار نداده است. مسکو می گوید قصد تسلط بر اوکراین را ندارد بلکه قصد دارد کی یف را خلع سلاح کند و تهدیداتش را متوقف کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از اولین روز تهاجم کشورش به اوکراین گفت: «اگر ما این کار را انجام نمی دادیم، تهدید می شدیم و من نمی دانم کشور ما پس از آن چگونه عمل می کرد».

وی تاکید کرد که تمام تلاش های روسیه برای دستیابی به توافق در مورد عدم اشاعه ناتو شکست خورده است.

مصر روز یکشنبه نشست فوری اتحادیه عرب را برای بررسی بحران اوکراین تشکیل داد.

وزارت خارجه مصر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مصر خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب در سطح نمایندگان برای گفتگو درباره تحولات جاری اوکراین است.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.