اجرای طرح «مهاجر» برای معتادان متجاهر مستقر در مراکز درمان اجباری

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان در پنجمین روز از سال 1401 از مراکز اسکان، نگهداری و درمان معافیت موضوع ماده 16 شأن سپاه ثارالله و بهزیستی بازدید و با زائران این مراکز دیدار و گفتگو کرد.

یدالله موحد در دیدار با زائران مرکز کرامت و بهزیستی سپاه و رسیدگی به درخواست های آنان، موضوع تامین آب سالم مرکز کرامت سپاه را بررسی کرد.

وی تاکید کرد: دستگاه های مسئول باید بر اساس روال و دستورالعمل بازپروری و اجتماعی شدن معتادان شیمیایی به وظایف خود عمل کنند، در غیر این صورت وزارت عمومی نسبت به ترک احتمالی اقدامات کارکنان رسیدگی خواهد کرد.

وی افزود: توانمندسازی بهبود یافتگان به ویژه معتادان متجاهر و ایجاد شغل برای آنان نقش مهمی در اثربخشی برنامه های پیشگیری و کنترل مواد مخدر دارد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تاکید کرد: دستگاه های ذیربط برای افرادی که در مسیر بهبودی و ترک اعتیاد هستند، مشوق هایی مانند تسهیلات کم درآمد در نظر بگیرند تا زمینه اشتغال و کارآفرینی ایجاد شود تا زندگی بهتری داشته باشند. .
موحد افزود: ساماندهی معتادان به ویژه معتادان متجاهر صرفاً انتقال آنها به کمپ های ترک اعتیاد نیست. ترک اعتیاد بدون توانمندسازی و اشتغال باعث بازگشت آنها به اعتیاد می شود.
وی از برگزاری دوره های آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی «مهاجر» برای معتادان در مراکز درمان اجباری (ماده 16) توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان خبر داد و گفت: همزمان با این دوره ها، دوره های مهرانه” برای خانواده های معتادان بهبود یافته با حضور اساتید حوزه ترک اعتیاد در استان برگزار می شود.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان بیان کرد: سال گذشته 6 دوره مهاجرین در اردوگاه بهزیستی، 3 دوره در قرارگاه کرامت و 1 دوره در اردوگاه ماده 16 بم برگزار شد.
موحد با بیان اینکه حدود 204 معتاد بهبودیافته در دوره های مهاجرتی شرکت کردند، گفت: 6 دوره مهرانه برای خانواده های 40 معتاد برگزار شد.
گفتنی است این بازدید با همراهی رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان انجام شد. به منظور حفظ حقوق شهروندی مددجویان و زائران در این مراکز از مراکز اسکان، نگهداری و درمان معتادان ماده 16 بازدید شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.