اختصاص قیر رایگان به شهرداری های سیستان و بلوچستان

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: 16 میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبار بدون قیر در سال جاری از سوی این اداره کل برای شهرداری های زاهدان، زابل، جالق، بنجار، دوست محمد، ادمی. ، محمد آباد، سراوان و میرجاوه برای آسفالت بخش هایی از محلات به منظور بازآفرینی شهری اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا، عطاءالله اکبری گفت: این اعتبار از محل اعتبارات شرکت ملی بازآفرینی شهری در قالب حواله به شهرداری های استان تعلق گرفت.

وی ادامه داد: این تخصیص به منظور ارتقای شاخص‌های فیزیکی در این محلات و بهبود وضعیت معیشتی ساکنان محله‌های هدف استان است که شهرداری‌ها موظف به صرف سهمیه قیر در معابر غیرآسفالت‌شده هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان حاشیه نشینی را یکی از چالش های مهم شهری این استان دانست و گفت: هم اکنون 50 پروژه بازآفرینی شهری در اطراف زاهدان، زابل، خاش و سراوان در دست اجراست.

اکبری افزود: به همین منظور در شهرهای هدف طرح های بازسازی سیستان و بلوچستان اقدامات مختلفی از جمله زیرسازی، بهسازی و جدول گذاری معابر، ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی، بهسازی مناطق هدف، احداث فضاهای تفریحی و تکمیل انجام می شود. بازارهای محله در اولویت هستند.» محل کار این ستاد است.

وی بیان کرد: هم اکنون 315 هزار نفر از سیستان و بلوچستان در شهرهای تحت پوشش این اداره کل در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی زندگی می کنند که بیشترین جمعیت آن زاهدان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز مساحت بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی شهرهای تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی شمال استان را دو هزار و 778 هکتار عنوان کرد. و افزود: اماکن شهری مناسب با هدف دستیابی به توسعه پایدار در محلات هدف بازآفرینی شهری است.

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.