استقبال خانواده ها از «بازگشایی مدارس»/ به امید حضور آموزش و پرورش در سال جدید

[ad_1]

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: دیروز نظرسنجی انجام دادیم و بر این اساس اکثر خانواده ها خوش شانس بودند که آموزش حضوری داشته باشند.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی کاظمی در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه از سال 1377 که تاج گذاری شروع شد و بیماری ناشناخته بود، در هیچ جای دنیا وضعیت قابل پیش بینی نبود و مدارس تعطیل بود، گفت: آن روزها از ظرفیت فضای مجازی و تلویزیون برای ادامه استفاده می شد. و آموزش بصورت مجازی ادامه یافت.

وی افزود: اما واقعیت این است که آموزش از راه دور کاملا امکان پذیر نیست. بسیاری از کشورها پس از چند ماه آموزش حضوری را احیا کردند، اما به دلیل محدودیت ها نتوانستیم مدارس را بازگشایی کنیم و سال گذشته مدارس ما به طور کامل غایب بود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال در راستای تاکید رئیس جمهور آموزش حضوری مد نظر قرار گرفت و در دستور کار قرار گرفت، گفت: بدین ترتیب سال تحصیلی جاری با تاکید بر آموزش حضوری علاوه بر محتوای آموزشی، رشد اجتماعی، سلامت، تربیت زیستی و بدنی و مهارت های زندگی فرزندان ملت نیز برای ما بسیار مهم است.

کاظمی افزود: در برخی شهرها به دلیل شرایط خاص نتوانستیم شاهد آموزش حضوری باشیم. معلمان و والدین زحمت زیادی کشیده اند، اما به دلیل شیوع emicron هنوز آموزش 100% حضوری را ندیده ایم.

وی گفت: تاکید ما بر آموزش حضوری بر اساس پروتکل‌ها است زیرا فکر می‌کنیم آموزش حضوری ضروری است. حتی در زمینه های نظری، آموزش حضوری مورد نیاز است. علاوه بر دوره ابتدایی، دوره دبیرستان نیز دوره شناسایی دانش آموزی است و بسیار مهم است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تقریباً به دو دلیل اول کرونا و دوم اختلاف والدین در زمینه آموزش حضوری شکست خورده اید، انتظار دارید بازگشایی شود. مدارس شخصا؟” وی گفت: قطعاً امکان بازگشایی وجود دارد. والدین نگران شیوع این بیماری هستند، اما در دبیرستان بیش از 92 درصد دانش آموزان ما واکسینه شدند و ما کمتر نگران هستیم. ما باید به آینده نگاه کنیم، زیرا فرزندان ما در آینده دچار مشکل خواهند شد.

کاظمی افزود: خانواده ها باید از آموزش حضوری فرزندان خود اطمینان حاصل کنند. ما دیروز یک نظرسنجی انجام دادیم و به گفته او، اکثر خانواده ها به اندازه کافی خوش شانس بودند که آموزش حضوری داشتند. آموزش های حضوری در مناطق روستایی و کوچک شهری و همچنین در هنرستان ها ارائه شده است. ما باید درگیر نگاه به آینده و کمک به ایجاد آموزش های حضوری باشیم.

وی با اشاره به اینکه در طول برنامه های آموزشی فعالیت هایی در مدرسه طراحی می شود که به شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان کمک می کند، اظهار امیدواری کرد در سال جدید حوزه آموزش حضوری آموزش داده شود. آموزش از راه دور یادگیری را تضعیف می کند و ما امیدواریم که بتوانیم با کمک معلمان و والدین دانش آموزان کاهش یادگیری را جبران کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.