اسلایدر توسط پیستون هیدرولیکی کنترل می شود

اسلایدر توسط پیستون هیدرولیکی کنترل می شود
کمپرسور اسکرو بیتزر

این نوع روغن با داشتن ویسکوزیته استاندارد از رقیق شدگی بیش از حد روغن در سیستم جلوگیری مینماید و باعث میشود که روغن مدت زمان بیشتری در سیستم روغنکاری قطعات را انجام دهد. درجه حفاظت این کمپرسور اسکرو 60 اسب بیتزر از نوع IP54 است در برابر گرد و غبار کاملا مصون است و در برابر پاشش آب نیز تا 5 دقیقه حجم حدودی 10 لیتر بر دقیقه مصون می باشد. در این حالت ظرفیت کمپرسور بسته به نیاز و لود چیلر تراکمی از مقدار ۲۵% تا ۱۰۰% به طور خطی تغییر میکند. در این شکل اگر اسلایدر به سمت چپ حرکت کند فضای بین دو مارپیچ با بخار ورودی از پورت ساکشن پر می گردد. کمپرسورهای اسکرو با استفاده از دو محور مارپیچ که در موازات یکدیگر دوران میکنند، مبرد را به داخل خود کشیده، آن را فشرده کرده و سپس تخلیه میکنند. روتور نر محرک است و از یک سری پره که حدودا تا ۴ عدد است که در طول آن تشکیل شده و با پره های مشابهی که معمولا تا ۶ عدد است در محور مادگی که متحرک است درگیر میشود. ​This art ic​le has been w ri tt en with t he he​lp of GSA Cont​ent Ge᠎ne rator DEMO.

کمپرسور اسکرو بیتزر

قطعات متحرک کمپرسورهای اسکرو در مقایسه با کمپرسورهای سیلندر پیستونی یک دهم آن میباشد که این امر به خاطر حذف شاتون میل لنگ و پیستون و سوپاپ ها میباشد که باعث می شود اجزای کمپرسور اسکرو کمتر و کنترل آن راحت تر و دقیق تر انجام گردد. در این حالت تنها از دو شیر برقی استفاده میگردد که با عنوان لود و آنلود عنوان میگردد. چیلرهای تراکمی اسکرو به دو دسته هوا خنک و آب خنک تقسیم می شوند. یکی از محصولات این شرکت کمپرسور اسکرو است، که به علت کیفیت بالای خود در سراسر دنیا شناخته شده میباشد. در این کمپرسور نیز کنترل ظرفیت پله ای از مدار ۲۵% تا مقدار ۱۰۰% ادامه پیدا میکند. روغن در کمپرسور اسکرو نقشی تعیین کننده هم در فرایند کنترل ظرفیت و هم در عملیات روغن کاری دارد و حجم روغن زیادی در کمپرسور در جریان میباشد و با گاز خروجی از کمپرسور ترکیب شده است و به بیرون از محفظه کمپرسور خارج میگردد.

همان طور که در مدار هیدرولیک کنترل ظرفیت مشخص است با برق دار شدن شیرهای اسلایدولو با حرکت به سمت راست، مقدار بای پس گاز ساکشن کم میگردد. حجم گازی که در کمپرسور چیلر باید متراکم شود، بستگی به میزان جابه­ جایی کمپرسور توان موتور الکتریکی کمپرسور چیلر تعیین و اندازه آن را مشخص می­گردد. در چیلرها نیز با استفاده از کمپرسور اسکرو فشار مبرد را به اندازه دمای کندانس بالا میبرد، کندانسور گاز فوق داغ به مایع اشباع تبدیل میگردد و در شیر انبساط به فشار را پایین آورده و بنابراین دما نیز به نیز متناسب با فشار افت می کند. چیلر تراکمی اسکرو مانند دیگر دستگاه های تبرید دارای چهارقطعه اصلی کمپرسور اسکرو کندانسور شیر انبساط و اواپراتور می باشد. دوران شفت متحرک در کنار شفت دیگر در داخل یک پوسته باعث مکش مبرد و فشرده سازی آن میشود. در کمپرسورهای اسکرو میتوان ظرفیت آن را به کمک یک اسلایدر ولو تغییر داد. در جداول زیر، به انواع مدلهای کمپرسور سیلندر پیستونی بیتزر اشاره شده است. تا سال 1959، مارتین بیتزر شرکت خود را به 206 کارمند گسترش داد و محصولاتش را به 56 کشور صادر کرد. در مدار هیدرولیک کنترل ظرفیت کمپرسور هنبل مطابق شکل زیر ابتدا با گذر روغن از لوله مویین به فشار روغن به پشت اسلاید ولو وارد میشود.

با چرخش روتور گاز از طریق مجرای ورودی وارد فضای بین پره های نر و ماده میشود و با ادامه چرخش روتورها چیلر کمپرسور اسکرو مبرد از مجرای کمپرسور کشیده شده و در فضای بین پره ها حبس میشود. با ورود مبرد به اواپراتور چیلر اسکرو در انجا با توجه به فشار اواپراتور و دمای اب، مبرد به صورت بخار فوق گرم تبخیر شده و دوباره وارد کمپرسور اسکرو می گردد. وجود اینورتر باعث شده تا با کنترل فرکانس کمپرسور، ظرفیت کمپرسور به راحتی متناسب با دما کنترل شده تا در مصرف برق صرفهجوی شود. تنوع در ساختار و تکنولوژی تراکم و همچنین توان کمپرسورها باعث گردیده تا برای هر کاربری و ظرفیتی، کمپرسور مناسب آن وجود داشته باشد. دمای عملکردی این نوع کمپرسور بالای صفر میباشد اما در صورت تعیین شرایط مناسب (دمای کندانس پایین و دمای اواپراتور بالا)، میتوان از آن در سیستمهای زیر صفری نیز استفاده نمود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت کمپرسور اسکرو بیتزر لطفا از صفحه ما بخواهید.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.