اعلام آمادگی ایران برای کمک به آسیب دیدگان از بحران اوکراین

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و پیتر مورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ آخرین وضعیت کمک های بشردوستانه در مناطق مرزی اوکراین، وضعیت انسانی در یمن و افغانستان و همکاری مشترک هلال احمر اسلامی را بررسی کردند. جمهوری ایران و صلیب سرخ

به گزارش ایسنا، امیر عبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی ضمن تشکر از زحمات آقای مورر، بر لزوم جستجوی راه حل سیاسی برای حل بحران اوکراین تاکید کرد و افزود: جنگ راه حل نیست. جمهوری اسلامی ایران از همان ساعات اولیه بحران، تلاش های خود را برای حمایت از شهروندان ایرانی و رسیدگی به وضعیت آنها در مناطق بحران زده آغاز کرد و کمیته ویژه ای را در وزارت امور خارجه برای تسریع در بهبود وضعیت انسانی تشکیل داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز آمادگی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آسیب دیدگان این بحران، خواستار همکاری هلال احمر و صلیب سرخ در این زمینه شد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز وضعیت انسانی یمن و افغانستان را سخت توصیف کرد و بر ارسال کمک های بشردوستانه به این مناطق و کاهش آلام مردم این کشورها تاکید کرد.

پیتر مورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن ابراز خرسندی از گفتگو با وزیر امور خارجه کشورمان به رایزنی های خود با مقامات روسیه و اوکراین در خصوص ارسال کمک های بشردوستانه و تبادل سربازان کشته شده اشاره کرد. و دسترسی به اسیران جنگی و تاکید کرد که وضعیت در اوکراین همچنان دشوار و بحرانی است.

مورر با استقبال از همکاری هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و صلیب سرخ، بر ارسال کمک های بشردوستانه به یمن و افغانستان تاکید کرد و از کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان به ویژه پذیرش مهاجران افغانستانی تشکر کرد.
در پایان قرار شد تیم های پزشکی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آوارگان مناطق مرزی اوکراین در کنار صلیب سرخ مستقر شوند.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.