امروز باید نگاه خود را به زندان اصلاح کنیم

[ad_1]

ایسنا/ گیلان رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه باید نگاه خود را به زندان ارتقا دهیم، گفت: یک زندانی استعدادی دارد که نباید آن را تحمیل کرد، اما باید ابتدا میزان استعدادش را در زمین ارزیابی کرد.

اولین نشست تخصصی توسعه اشتغال در زندان ها در راستای اجرای سند تحول قضایی و تدوین راهکارهای لازم برای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان که باید در قالب طرح «بامداد» انجام شود. با حضور رئیس زندانها و جمعی از مسئولان استان گیلان بازداشت شد.

حجت الاسلام حاج آقا خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه گیلان به عنوان استان پایلوت طرح اشتغال زایی زندان ها معرفی شد، گفت: برای اجرای طرح اشتغال زایی در زندان ها می توانیم و خواهیم کرد. با نگاهی جدید به صورت افقی فکر کنید که وضعیت فعلی ما را به وضعیت مطلوب تغییر دهد.

وی در عین حال افزود: ما نمی خواهیم به این موضوع ایده آل فکر کنیم، بلکه می خواهیم شرایط را به سمت بهتر شدن تغییر دهیم و می خواهیم جریانی ایجاد کنیم که ما را به جلو ببرد. بنابراین نگاه ما به زندان امروز باید اصلاح شود. مکانیسم های تولید جدی را باید به عنوان اولین متغیر در نظر گرفت.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه امکانات، توانمندی ها و استعدادهای گیلان نسبت به سایر استان ها متغیر دیگری محسوب می شود، یادآور شد: هر چه نگرش ها را با توجه به این متغیرها اصلاح کنیم، جریان اشتغال در زندان ها آغاز می شود و تا زمانی که هیچ اتفاقی نمی افتد. نگرش تغییر می کند

حجت الاسلام حاج آقا خلیلی اعلام کرد: باید به زندانی بگوییم که زندان امروز فرصت است نه تهدید. یک زندانی استعدادی دارد که نباید تحمیل شود، اما ابتدا باید استعداد او را فیلتر کنید.

در بحث اشتغال باید دقت شود

کارفرمایی خراسانی معاون راهبردی قوه قضاییه نیز تاکید کرد: برخی از کارها تنها با نوشتن اساسنامه حل نمی شود بلکه ابتدا باید برای آنها مهلت تعیین کرد. موضوع اشتغال نیز بسیار ظریف است و بنابراین باید با دقت برخورد شود.

وی دلیل انتخاب زندان های استان گیلان به عنوان پایلوت اشتغالزایی در کشور را ناشی از همگرایی و اراده و انگیزه مسئولان دانست و گفت: این مهم ترین عامل موفقیت همگرایی است. همچنین فرماندهی این پایگاه در استان که می تواند از تمامی توانمندی های موجود استفاده کند، سرپرست استان است. در گیلان قرار است الگوسازی را برای سایر استان های کشور آغاز کنیم.

صاحب خراسانی نیز به نوبه خود گفت: زندانی یک آسیب دیده اجتماعی است و ابتدا باید در او که موجودی شایسته است انگیزه شروع به کار کنیم. علاوه بر فرصت هایی که در این طرح وجود دارد، امیدوارم حداکثر عملیاتی شود.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.