امکان درمان سرطان پانکراس با کشف یک مولکول جدید

[ad_1]

سرطان لوزالمعده ممکن است آخرین نفس های خود را بکشد، زیرا یک مولکول جدید کشف شده می تواند منجر به درمان آن شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آیه، کلمه سرطان تقریبا برای همه ترسناک است. برخی از مردم حتی جرات گفتن آن را ندارند، چه رسد به اینکه به آن فکر کنند.

علیرغم پیشرفت های بسیاری در علم، ما هنوز در درمان موثر سرطان با مشکلات جدی روبرو هستیم.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط دانشمندان مرکز جامع سرطان Roswell Park، پیشرفت قابل توجهی در درمان سرطان پانکراس حاصل شده است.

مولکول قدرتمند “MMRi62”

همه اینها به مولکولی به نام “MMRi62” خلاصه می شود. این مولکول تازه کشف شده سلول های سرطانی و پروتئین های مضری را که رشد و تکثیر آنها را تحریک می کنند، هدف قرار داده و از بین می برد. کشف این مولکول یک شاهکار قابل توجه است که می تواند به درمان امیدوارکننده ای برای سرطان پانکراس منجر شود.

سلول‌های سرطانی پانکراس، که به عنوان «سلول‌های آدنوکارسینوم پانکراس» (PDACs) نیز شناخته می‌شوند، اکنون مستعد ابتلا به «فرپتوز» هستند که به معنای مرگ آهن است. بنابراین محققان برای شناسایی عوامل جدیدی که باعث “فرپتوز” می شوند، وقت گذاشتند.

سین کیانگ وانگ، نویسنده اصلی این مقاله گفت: مولکول MMRi62 پروتئین ذخیره‌سازی آهن به نام FTH1 و همچنین پروتئینی را که در PDAC جهش می‌یابد، از بین می‌برد که منجر به متاستاز و فرپتوز می‌شود که نوعی مرگ سلولی ناشی از آهن سلولی است. کتاب مطالعه، آزادانه ایجاد، پیشگیری.

مرگ سلول های سرطانی با آهن

سلول های آدنوکارسینومای مجرای پانکراس (PDACs) به دلیل جهش های خاص در ژن هایی به نام های KRAS و TP53 بسیار مخرب هستند، زیرا تومورها را در برابر شیمی درمانی بسیار مقاوم می کنند. در حال حاضر هیچ درمانی برای این جهش ها وجود ندارد و این بیماری تنها برای 12 درصد از بیماران نرخ بقای 5 ساله کوتاهی دارد. اما این امر به زودی با کشف این مولکول جدید می تواند تغییر کند.

دکتر افزود: “از طریق این مطالعه، ما نشان دادیم که در یک مدل پیش بالینی، مولکول MMRi62 قادر به القای فروپتوز در سلول های PDAC حاوی جهش در KRAS یا TP53 است که به نوبه خود رشد تومور را دارد.” وانگ مهار و از متاستاز تومورها به سایر اندام ها جلوگیری می کند.

در حالی که در حال حاضر هیچ محرک فروکتوز در دسترس نیست، امید ما این است که کشف ما به درمان های امیدوارکننده مبتنی بر MMRi62 برای سرطان های مضر مانند سرطان پانکراس منجر شود.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.