انسان تشنه عدالت است

[ad_1]

ایسنا/ مازندران یک کارشناس مذهبی می گوید: «بشر تشنه عدالت است.

حجت الاسلام سید جعفر حسینی، کارشناس دینی در گفت وگو با ایسنا، انبیا و ائمه را حلقه اتصال آسمان و زمین معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه انسان فطرتا آرمان خواه و کمال گرا است، دنیا باید منتظر منجی باشد. اما گاهی این کمال گرایی به بیراهه می رود، کشیده می شود و شیاطین آدرس اشتباه می دهند.

حسینی با تاکید بر اینکه انسان تشنه عدالت است، تصریح کرد: ظلم و ستم بزرگترین چیزی است که انسان از آن رنج می برد، بنابراین آرزوی هر انسانی این است که منتظر شرایط باشد و فردی که عدالت را جایگزین ظلم کند.

این کارشناس مذهبی در پاسخ به این سوال که منظور از تربیت مهدوی چیست، خاطرنشان کرد: همه انسان ها از مهدی موعود(عج) انتظاراتی دارند، در مقابل امام زمان(عج) از ما انتظارات نسبی دارند. برای اجرای این خواسته ها در خانواده ها محصول جمله معروف «هر که انتظار نمایشگاه دارد باید عادل باشد».

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه انتظار یعنی آماده شدن، گفت: وقتی فردی مهمان مهمی دارد حتی سعی می کند شرایط حضور آن میهمان را فراهم کند، پس هرکس منتظر حضور امام زمان(عج) است باید فکر و مطالعه کند که چقدر . کاری انجام دهید تا برای حضور آماده شوید

وی ادامه داد: در حدیث نبوی (ص) آمده است که «بهترین اعمال امتی منتظر فرج» بهترین اعمال امت من منتظر فرج است.

این کارشناس مذهبی یکی از اعمال شب نیمه شعبان را شب زنده داری برای نماز و مناجات دانست و افزود: در روایات، احیا کننده شب نیمه شعبان زمانی نمی میرد که دلش باشد. مرده و این روزهایی است که همه به دنبال خوبی هستند. دلها یکی از بهترین کارها این است که شب نیمه شعبان را زنده کنیم.

حجت الاسلام حسینی غسل، نماز شب نیمه شعبان، دعای ظهور امام زمان(عج)، دعای کمیل، ذکر تسبیح صد و … را از شعبان ذکر کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.