اوکراین از تصرف یکی از پیشرفته ترین سامانه های جنگ الکترونیک روسیه خبر داده است

[ad_1]

نیروهای اوکراینی بخشی از یکی از پیشرفته ترین سیستم های جنگ الکترونیک روسیه را غارت کرده اند که می تواند اسرار نظامی آن را فاش کند.

به گزارش ایسنا، روزنامه تایمز لندن نوشت: یک یگان کماندوی نمونه به نام کراسوخا (Krasukha-4) در حومه کیف به دست نیروهای اوکراینی افتاده است. این سیستم اگرچه کمی آسیب دیده است، اما همچنان سالم است. تصاویری از این سیستم پیشرفته نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

تحلیلگران بر این باورند که این واحد ممکن است به دست نیروهای اوکراینی افتاده باشد زیرا نیروهای روسی برای عقب نشینی عجله کرده اند. این سیستم برای جلوگیری از ماهواره‌ها، پهپادها و موشک‌های در مدار پایین طراحی شده است، اما گفته می‌شود این سیستم حتی می‌تواند هواپیماهای ناتو را ردیابی کند.

تصاویر منتشر شده از این سیستم در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که کراسوخا دارای یک سیستم دو بخشی متشکل از یک واحد فرماندهی و یک سیستم جنگ الکترونیک است که به طور جداگانه روی دو کامیون نصب شده است. تلگراف گزارش می دهد که احتمالاً سیستمی از این سامانه علیه پهپادهای ترکیه در سوریه استفاده شده است که سیگنال های هواپیماهای بدون سرنشین را مختل کرده و باعث سقوط آنها شده است.

پهپادهای «بیرقدار» ساخت ترکیه از جمله پهپادهایی هستند که نیروهای اوکراینی برای انهدام تانک ها، خودروهای زرهی و کاروان های روسیه استفاده می کنند. تلگراف گزارش می دهد که این واحد توسط سازمان های اطلاعاتی غربی بازجویی خواهد شد. بررسی این واحد می تواند اسرار زیادی را از نحوه عملکرد آن فاش کند و به اوکراین و متحدان غربی آن کمک کند تا آن را خنثی کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.