ایده های مبتنی بر فناوری و دانش به ویژه مورد حمایت قرار می گیرند

[ad_1]

ایسنا/ یزد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از حمایت ویژه از فناوری و ایده های دانش بنیان برای تحقق شعار برتر امسال در استان خبر داد.

«محمدرضا فلاحتی» در دیدار با یزدی برگزیده «جشنواره ایده های شغلی و ایده های کارآفرینی» یزد در همه ابعاد صنعتی، گردشگری و علمی در بین استان های کشور سرآمد شد و گفت: استان یزد از رشد خوبی در صنعت و بسیاری برخوردار است. فرصت های شغلی برای همشهریان و حتی سایر افراد استان فراهم می شود.

وی با بیان اینکه قشر تحصیلکرده استان جزو آمار بیکاری استان است، افزود: این آمار برای استانی که از نظر علمی جزو بهترین های کشور است آمار زیبایی نیست.

فلاحتی با اشاره به شعار امسال گفت: توسعه مراکز دانش بنیان و پارک های علم و فناوری، توسعه مشاغل خانگی و استارتاپی چند سالی است که در دستور کار قرار گرفته است، لذا بنا به فرموده مقام معظم رهبری و اهمیت توسعه و رشد مراکز دانش». بنیان و فن آور امسال استان برای بهره برداری حداکثری از این شعار تلاش خواهد کرد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه از 5 هزار و 400 ایده ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، دو ایده از بهترین های استان یزد بوده است، گفت: یکی از برگزیدگان یزد با توجه به اینکه تنها 18 سال سن دارد باعث افتخار وی در این جشنواره شد. و این نشان دهنده پتانسیل و ظرفیتی است که در استان وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این نشست بر رفع موانع و مشکلات پیش روی مراکز دانش و فناوری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ اسفندماه سال گذشته با حضور «حجت الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اختتامیه نخستین جشنواره ایده های برتر اشتغال و کارآفرینی برگزار شد. مرحله تولید صنعتی، در مرحله نهایی توسط «محمد سعید جلادت» با مدرک مهندسی مکانیک به دست آمد و در بین 15 اثر برگزیده قرار گرفت.

همچنین ایده «جایگزین مناسب پنبه در صنعت نساجی» که در حوزه صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، توسط «مانا سادات مشتاقیون» در مرحله پایانی جشنواره محقق شد و در بین برترین ها قرار گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.