بررسی معایب و مزایای انواع درایرها (2)

بررسی معایب و مزایای انواع درایرها
فیلتر ساکشن کشتل, درایر, فیلتر ساکشن

مهم ترین مزیت استفاده از دستگاه درایر تبریدی که در متن نیز چندین بار به ان اشاره شده، جدا کردن رطوبت و ناخالصی ،از هوای وارد شده به مصرف می باشد. تله آبگیر کمپرسور می بایست بین مخزن ذخیره هوای فشرده و درایر تبریدی نصب گردد. در زمان انتقال و نصب از وارد شدن ضربه به درایر کمپرسور فیلتر ساکشن کستل در کجا استفاده میشهجلوگیری گردد. بر اساس این کاهش دما این گاز تبرید به مایع تبدیل می شود. محل قرارگیری پوسته کرهمیشه قبل از کمپرسور استتا بدین وسیله از هرگونه آسیب به کمپرسور در اثر آلودگی موجود در گاز فریون (مبرد) جلوگیری کند. فیلتر درایر جاذب رطوبت بوده و از آسیب رساندن به سیستم جلوگیری میکند. در مقاله فیلتر درایر چیست قصد داریم دربارۀ این قطعه و انواع آن گفت و گو کنیم. بطور کلی این نوع خشک کنها به همراه یک استوانه گردان، که حاوی ماده جذب کننده رطوبت است، نصب می شود که یک قسمت از آن ( یک چهارم ) توسط جریان ناچیزی از هوای فشرده ی گرم ( C°۱۳۰ – ۲۰۰ ) بازیافت میگردد. در نهایت هوای خشک پس از عبور از مبدل حرارتی و در اثر مجاورت با هوای گرم ورودی، مجددا گرم شده و یک جریان هوای خشک و با دمای نرمال از دستگاه درایر تبریدی خارج می گردد. This has been cre᠎at ed by G SA C᠎on te᠎nt​ Gen᠎erat or Demoversion.

فیلتر ساکشن کشتل

وقتی هوای خشک از مبدل حرارتی عبور کرد؛ این بار در اثر نزدیکی با هوای گرم، دمای آن بالا میرود و در دمای نرمال از درایر خارج میشود. هوای فشرده دارای رطوبت ابتدا وارد مبدل حرارتی می شود. خشک کردن تبریدی به این معنی است که هوای فشرده شده، خنک می شود و بدین طریق مقدار آب زیادی، تقطیر شده و جدا میشود. در کمپرسورهای مارپیچی روغنکاری نشونده (Oil – free screw compressor) از خشک کنهای جذبی سطحی استفاده میشود که در آن برای بازیافت ماده جذب کننده رطوبت از گرمای کمپرسور استفاده می کنند. مکانی که درایر کمپرسور و سایر تجهیزات در آنجا استقرار می یابد، باید از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد و لازم است هوای ورودی به آن بدون گرد و غبار و خشک باشد. اساس کار اسپری درایر این است که ما دوغاب را بصورت قطراتی در می آوریم که این قطرات در محیطی با هوای گرم قرار می گیرد و در نتیجه این قطرات در هوای گرم رطوبت خود را از دست داده و نسبتاً خشک می شوند و محصول اسپری ذراتی به نام گرانول خواهند بود. از دیگر امکانات این یونیت دارا بودن چیپ بلوئر است و امکان چپ دست و راست دست شدن را دارد و امکان انتقال صفحه نمایش برای حالت چپ دست را دارا می باشد.

بستگی به نیاز های فرآیند ، با انتخاب های مناسب می توان قطره هایی با اندازه ای از 10 تا 500 میکرو متر دست یافت . محیط هایی که اسیدی میباشند حتما بایستی ،مبدل درایر از استنلس استیل رده 316 انتخاب گردد. 2- انتخاب مناسب جنس دهانه نازل، جهت کاهش سایش در مقابل عبور مواد. صنایع مختلف جهت کاهش هزینه های ناشی از اثرات مخرب رطوبت هوای فشرده از سیستم های خشک کن هوای فشرده (درایر) استفاده میکنند. علت وجود دو برج در درایر جذبی سیکل ریکاوری یا احیا در این درایر کمپرسور می باشد به نحوی که پس از اشباع مواد جاذب رطوبت در برج فعال، مسیر ورد و خروج هوا به برج بعدی انتقال پیدا کرده و برج قبلی وارد مرحله احیاء و خشک سازی می شود. درایر تبریدی با کاهش ناگهانی دمای هوای ورودی تا 3 درجه سانتیگراد موجب جدا شدن ذرات آب و رطوبت از هوا میشود و هوای خشک فشرده شده را وارد سیکل مصرف میکند .این هوای خشک باعث جلوگیری از زنگ زدگی سیستم لوله کشی و تجهیزات پنوماتیکی میگردد. در بیشتر موارد از یک فیلتر ذره ای بعد از خشک کن جذبی استفاده می شود. در سیکل برودتی قطعهای وجود دارد به نام فیلتر درایر.

درایر های تبریدی یکی از عمومی ترین رطوبت گیر های هوای فشرده می باشد،هوای تولید شده در کمپرسور قبل از ورود به سیکل مصرف باید خشک شود. منطقه بالای اسپری درایر که ابر اسپری درایر نام دارد در آن منطقه قطرات دوغاب هنوز خشک نشده اند لذا در صورت برخورد می توانند به هم متصل شوند وقتی قطرات به سطوح پائین تر اسپری درایر سقوط می کنند خشک تر شده به نحویکه رطوبت گرانولها هنگام خروج از اسپری درایر حدود%۷-۵ تنظیم می شود. اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. بعضی مدل ها دارای تحمل گرمایی بالایی هستند و در صورتی که کمپرسور شما گرمای زیادی تولید می کند باید از این مدل ها استفاده کنید. برای این که قبل از خرید این قطعه اطلاعات لازم را بگیرید میتوانید با کارشناسان شرکت هواپایا تامین تماس گرفته تا راهنماییهای لازم با توجه به آنچه که برای کارایی بهتر نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.