برش لیزر و انواع لیزر کات

برش لیزر و اشکال لیزر کات
برش لیزر آهن

از برش لیزری فلزات هنگامی به کارگیری می شود که بخواهیم فلزاتی با ضخامت اندک (معمولاً کاهش از 8 میلیمتر) را برش بزنیم و همینطور هنگامی که تلرانس گزینه حیث ذیل باشد و اعتنا برش بالایی را نیاز داشته باشیم. Po​st was gener​at​ed ​by GSA​ C᠎ontent Gene rato r ​DEMO᠎!

برش لیزر آهن

همین رویه صرفا منحصر برش فلزات هست و معمولا به جهت برش قطعات فلزی با ضخامت اندک (تا 2 اینچ) به فعالیت برده می شود. اضطراری به ذکر هست که همین گزینه به ضخامت و عامل ها زیاد دیگری هم بستگی دارد.

واترجت دستگاهی هست که با به کارگیری از فشار زیاد بالای آب ، به جهت برش اشکال فلزات (حتی فلزاتی نظیر تیتانیم و سوپر آلیاژها)، سنگ، سرامیک، شیشه، چوب و غیره به فعالیت برده می شود.

واترجت ها می توانند ضخامت های بیشتری را نسبت به لیزر و پلاسما برش دهند. واترجت هایی با پمپ های قوی، قابلیت برش تا 30 سانتی متر را هم دارند.

اما دستگاه های لیزری وجود دارا هستند که بضاعت برش فولاد تا چندین سانتی متر را نیز دارند، البته به برهان هزینۀ دوچندان و مصرف الکتریسیته بالا ، به کارگیری از آن ها مقرون به صرفه نیست.

به جهت داشتن یک برش ظریف و با کیفیت، پی بردن به وضعیت پرتو و تعیین یک وضعیت مطلوب به جهت آن اضطراری به اینجا حیث می رسد. از گزاره حیاتی ترین نصیب های دستگاه لیزر که وظیفه تهیه اقتدار لیزر جهت کارکرد های متنوع و ساماندهی هد دستگاه به جهت قرارگیری در ادامه خصوصیات اضطراری و پیروی از الگوی برش را به عهده دارااست دستگاه CNC است.

مطلب پیشنهادی

چگونه بازدید و ویو لایو اینستاگرام را بالا ببریم؟

شاید شما هم به صورت مستمر در اینستاگرام فعالیت می کنید. و شاید در بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.