برگزاری یادواره 5 شهید مرداد در اراک در دستور کار قرار گرفت.

[ad_1]

ایسنا/ مرکز فرمانده سپاه ناحیه اراک از برگزاری یادواره شهدای پنجم مرداد در اراک خبر داد.

سرهنگ محمد مهجوری در مراسم دیدار با خانواده شهید حسن جمالو که با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی پس از 43 سال در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و امروز هر اقتدار روزافزون شهدا، رزمندگان و خانواده های آنان هستند و عزت و سربلندی ایران اسلامی در مرحله دوم در گرو ادامه راه نورانی شهدا و دولت است.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا پرچمدار اعتلای ارزش های اسلامی هستند، گفت: این عزیزان با صبر، بصیرت و مجاهدت خود به تاریخ پیوستند و خانواده شهدا الگوهای درخشانی برای نسل جوان شدند. با حضور مؤثرشان در تمام صحنه های انقلاب». و دقیقاً ذخایر گرانبها و ارزشمند معنوی نظام اسلامی هستند.

سرهنگ مهجوری تاکید کرد: امروز در میدان جهاد تبیان خانواده های شهدا نقش بسزایی دارند و معتبرترین راویان حماسه جهاد و شهدا خانواده های آنان هستند که می توانند فرهنگ ایثار و شهادت را برای قشر جوان و جدید تبیین کنند. نسل جامعه با روایت صحیح». ایفای نقش موثر در پیشرفت و ادامه راه انقلاب برای صعود به قله های بلند سعادت.

وی با اشاره به اهمیت گرامیداشت روز پنجم مرداد ماه در اراک گفت: برای گرامیداشت روز پنجم مرداد ماه که از جهات مختلف بسیار حائز اهمیت است و می توان آن را روز مقاومت اراک نامید، یادواره شهدای مرداد امسال است. پنجم در دستور کار است برنامه های یادواره زیر سرکشی از خانواده شهدای پنجم مرداد است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک افزود: یکی از اتفاقات مهم مرداد ماه عملیات رمضان است که شهر اراک بیش از 72 شهید تقدیم کرد و شهید حسن جمالو از دلاورمردان عملیات رمضان است. مبارزه خود را جشن بگیرید

وی تاکید کرد: همچنین پنجم مرداد سال 65 به دلیل بمباران کارخانه های اراک برای مردم یک روز مهم و تاریخی است و از سوی دیگر یادآور جنایات رژیم بعث در عراق و یادآور رشادت ها و مجاهدت های مردم انقلابی اراک».

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.