بیجار قطب تولید گندم استان/ سرمایه گذاران کشاورزی حمایت می شوند

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیر جهاد کشاورزی بیجار با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران در بخش کشاورزی، بیجار را قطب تولید گندم استان و یکی از بزرگترین شهرستان های تولید کننده این محصول استراتژیک در کشور دانست.

پیمان قمری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان بیجار یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گندم دیم استراتژیک در 10 سال گذشته در کشور است.

وی همچنین از تولید سالانه 200 هزار تن گندم در این شهرستان خبر داد.
مدیر جهادکشاورزی بیجار همچنین این شهرستان را یکی از بزرگترین تولیدکنندگان علوفه در استان برشمرد و افزود: با توجه به تولید علوفه، در تولید گوشت سبک و سنگین و به طبع آن پیشرو هستیم. تولید محصولات دامی».

قمری همچنین در رابطه با حوزه طیور در این شهرستان گفت: فعالیت 70 واحد تولید مرغ گوشتی با تولید سالانه یک میلیون و 200 هزار قطعه جوجه گوشتی، هشت هزار تن مرغ گوشتی و 2 واحد تولید مرغ تخمگذار، آن را به بهترین شهرستان در این بخش تبدیل کرد. همچنین.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای بین سازمان جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای تحقق شعار سال با عنوان «تولید جهشی در دیم» با تاکید بر اصول مهم کشاورزی حفاظتی منعقد شد. کردستان در زمینی به وسعت 50 هزار هکتار شروع به کار کرد و اکنون به 103 هزار هکتار افزایش یافته است.

مدیر جهادکشاورزی بیجار درباره طرح جهش تولید دیم گفت: در این طرح تاکید شده است که در زمان آیش ارقامی از جمله دانه های روغنی و علوفه دیم به عنوان شهر پایلوت بررسی اراضی دیم از بیجار کاشته شود. “

قمری در ادامه بیان کرد: طرحی مشترک با دانشگاه تهران با هدف اصلی جایگزینی کشت های پاییزه و ارقام مختلف علوفه ای و استفاده از ماشین های بدون خاک ورزی برای کشاورزی حفاظتی، حفاظت از خاک و پایداری کشاورزی در نظر گرفته شده است که در انتظار سال آینده است. .

وی در خصوص تحقیقات کشاورزی نیز خاطرنشان کرد: تحقیقات بر عهده واحد استانی است اما نتایج به دستگاه اجرایی (دفاتر شهرداری) منتقل و به منظور استقرار توسط متخصصین در اختیار کشاورزان اصلی قرار می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی بیجار تصریح کرد: نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش کشاورزی و دامداری همچنان احساس می شود و در حمایت از سرمایه گذاران در صندوق توسعه ملی، بانک عامل که بانکو آگریکولا است، تسهیلات با سود پایین برای ساخت و ساز ارائه می کند. دامداری ها، صنعتی، گلخانه ای و … پرداخت شده.

وی درباره طرح های حمایتی و تشویقی از کشاورزان و دامداران توسط سازمان جهاد کشاورزی گفت: تامین برخی از ارقام جدید بذر، کود و نهاده ها به عنوان یارانه، پرداخت بخشی از هزینه خرید نهال از مراکز معرفی شده و پرداخت بخشی از هزینه بیمه زمین های کشاورزی با هدف افزایش تولید از اقدامات موثری بوده است که تاکنون انجام داده ایم.

ماه گرفتگی همچنین به بیان مشکلات بخش کشاورزی پرداخت و افزود: از سطح وسیعی از اراضی شهرستان برای کشاورزی و ساخت گلخانه های صنعتی استفاده می کنیم، زیرا در دشتی ممنوعه به دلیل کمبود آب و عدم مجوز حفاری است. چاه.” ما افراد زیادی داریم که امیدواریم با مجوز استفاده از آب سد تالوار، زمین های منطقه جوان سازی شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار در پایان با اعلام اینکه بازار شب عید اهالی شهر مشکلی ندارد، خاطرنشان کرد: در قسمت تنظیم بازار نظارت بر تولید تا مصرف بر عهده جهاد کشاورزی و از نظر تامین اقلام ضروری است. و پیشگیری از مصرف و قاچاق بر اساس تجربه سال گذشته هیچ مشکلی با میوه و مرغ و گوشت نخواهیم داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.