تابلو فرش مینیاتوری چیست؟

تابلو فرش مینیاتوری چیست؟
تابلو فرش

همین تیم بالغ بر یک هزار از اشکال تابلوهای هنری هست که با فوت و فن متنوع خلقشدهاند. همین اثرها شامل تابلوهای نگارگری اهل ایران و خارجی در ادامه سبکهای گوناگون از قرن هفدهم میلادی (سده 11 و 12 هجری) تا دوره حاضر، تابلوهای معرقکاری، آینهکاری، قلمزنی، جُندهکاری، خوشنویسی، خاتمکاری، نگارگری پشت شیشه و تابلوهای نگارگری با سبک قهوهخانهای (خیالی نگاری)، سقاخانه و گل و مرغ و موردها دیگر هست که به موزه آستان قدس وقف یا این که اهداشدهاند. ᠎This article h as be en c​re​at​ed wi th the ᠎he​lp  of G SA C​ontent Generator  DEMO᠎.

رنگبندی دستگاه به جهت بافت چهره تنظیم شده و به این برهان فرش بافته شده به عکس شباهت متعددی دارد. همین گونه تابلو فرش میزان مرغوب بودن و وضوح لطف دارااست و به جهت افرادی مطلوب هست که می خواهند عکس و تصویر فردی شان را بر روی فرش چاپ نمایند .

رنگبندی تابلو فرش محدود هست وممکن هست با عکس کلیدی تغییرات جزیی داشته باشد. پس از انتقال همین تیم به مشهد تجدید بر تصمیم مسئولان موزه استان قدس، در ادامه سال 1372 قرار شد منتخبی از همین تیم در ادامه یک نمایشگاه کوتاه مدت (15 روزه) به اکران درآید.استقبال بیسابقه بازدیدکنندگان به خصوص گروههای دانشآموزان و دانشجویان موجب شد که نهتنها همین نمایشگاه تا دیماه این سال ادامه یابد بلکه در ادامه سال 1378 هم با گسترش موزه مرکزی چکیده به جهت اکران چند از موجودات دریایی با تکیهبر همین تیم اختصاص یابد.

همین تیم شامل حلزونهای خاردار (موریسیده)، پله پله (اپیتونیده)، عنکبوتی، چینی نظیر (سیپرائیده)، مخروطی و سرپایان و دو کفهایهای کتف نظیر (پکتینیده)، غولپیکر (تریداکنیده)، قلب نظیر (کاردیایده)، غلافی صورت (سولینیده)، آویسترهای خاردار (اسپوندیلیده)، گوش دریا، خار پوستان، سکه دریایی، توتیای دریایی و ستاره دریایی بود و یک ویترین هم به اکران اشیای تزیینی که از حلزونها و دو کفهایها در ادامه آن استفادهشده بود، اختصاص یافت.

پسازآن محمد سعید فؤاد وهبه در ادامه طی سفرهای مکرر شخصاً تیم 1282 قطعه صدف و حلزون دریایی از کلکسیون شخصیِ خویش را که از سواحل آبی سراسر دنیا جمعآوری و خریداریشده بود، به دفتر کار نمایندگی آستان قدس در ادامه تهران تحویل داد.

اگر شما هر نوع سوالی در ادامه ارتباط با چه جایی و طرز به کارگیری از خرید تابلو فرش دارید، می توانید با ما‌درها در ادامه برگه وب تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

چگونه بازدید و ویو لایو اینستاگرام را بالا ببریم؟

شاید شما هم به صورت مستمر در اینستاگرام فعالیت می کنید. و شاید در بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.