تداوم بارندگی در نیمه شمالی کشور / احتمال خیزش گرد و خاک در استان های غربی

[ad_1]

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در استان های واقع در نیمه شمالی کشور از احتمال وقوع گرد و خاک در برخی استان های غربی کشور نیز خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی خاطرنشان کرد: روز دوشنبه سامانه بارشی در استان های واقع در شمال غرب، غرب، شمال سواحل، شمال شرق، شرق، مرکز و استان های واقع در دامنه جنوبی البرز فعال بود و موجب طوفان شد. و بادهای شدید موقت، گاهی غبارآلود و در نقاط مستعد باعث ایجاد تگرگ می شود.

وی با اشاره به وضعیت جوی روزهای آینده افزود: این وضعیت برای نیمه شرقی و رشته شمالی کشور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در رشته شمالی کشور پیش بینی می شود. روز پنجشنبه در شمال غرب و روز جمعه در رشته شمالی و بخش هایی از استان های اصفهان، یزد و کرمان بارش خواهد بود. همچنین امروز به دلیل انتقال گرد و غبار از کشور عراق، در استان های غربی و بخش هایی از مرکز کشور، پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی امکان پذیر است.

ضیائیان در تشریح وضعیت سواحل جنوبی کشور گفت: شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان نیز تا سه روز آینده ناآرام است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات جوی با تشریح وضعیت هوای دو روز آینده تهران، افزود: آسمان تهران فردا (14 اردیبهشت) تا ساعاتی دیگر کمی ابری تا نیمه ابری خواهد بود. دمای 25 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (14 اردیبهشت) خفیف تا نیمه ابری در برخی ساعات وزش باد و در اواخر وقت ابری و بارش پراکنده و در شب نیمه ابری و در برخی ساعات همراه با وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز (14 اردیبهشت) همدان با کمینه دمای 5 درجه سانتیگراد و فردا (14 اردیبهشت) شهرکرد با حداقل دمای یک درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان و امروز و فردا اهواز با دمای هوا نامیده می شود. حداکثر دمای 36 و 37 درجه سانتیگراد مرکز استان کشور است.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.