تفاوت سردخانه بالای صفر و زیر صفر

تفاوت سردخانه بالای صفر و زیر صفر
سردخانه

همانطور که یخچال برای خانه یک ضرورت است، برای صنعت مواد غذایی نیز سردخانه یک ضرورت مهم و اساسی به حساب میآید. چینیها اولین کسانی بودن که به راز سرما و سالم ماندن مواد غذایی پی بردند، آنها در زیر زمین و یا چالههایی مقادیری یخ یا آب همیشه سرد قرار میدادند و میوهها و غذاهای خود را برای مدتی نسبتا طولانی در آنجا نگهداری میکردند. در قرن ۱۷ میلادی توانستند با تکههای یخ و خاک اره و یک محیط نسبتا بزرگ که قسمتهایی از آن عایق شده بود توانستند مواد غذایی را تا مدت زیادی نگه داری کنند و بعدها ابداع سیکلهای موتور حرارتی و در ادامهی آن سیکلهای تبرید در قرن ۱۹ توانست نقش خود را در ساخت سردخانههای بزرگ صنعتی به اثبات برساند. 2. سردخانه کانکس یا محفظهای: سردخانه کانکس را احتمالا در فروشگاههای بزرگ برای نگهداری موارد یخ زده دیده باشید. از سرمای حاصل برای نگهداری موادغذايی استفاده میشود و گاز حاصل وارد چرخه ايجاد سرما میگردد. پس از اواپراتور، مخلوط دو فازی به سپراتور رفته تا گاز از مایع جدا شود. از این رو بايد مواد غذايى را به نحوى نگهدارى نمود تا بتوان در زمان لازم آن را مصرف کرد. 4. میکروفیلترهای خشک کن مبرد کمپرسور را در زمان های مناسب تعویض کنید. This c ontent h᠎as be​en gener ated by GSA Con tent  G enerator  DEMO᠎.

5. همیشه خروجی آب خارج از خشک کن را بررسی کنید.

در پایین جدول دمای مناسب نگهداری برخی از میوه ها و سبزیجات در سردخانه ها به همراه بیشینه مدت زمان ذخیره سازی آنها را مشاهده می فرمایید. حالا همین فریرها اگر در مقیاس صنعتی در کارخانههای بستنی سازی یا بسته بندی گوشت و … تونل های انجماد قابلیت نگه داری و ذخیره سازی را ندارد و تنها مزیت آنها منجمد نمودن سریع مواد می باشد. استفاده از خشک کن های هوا سرد گرچه در ابتدا باعث افزایش هزینه ها می شود، اما در نهایت می تواند با کاهش هزینه استهلاک ماشین آلات، هزینه های تولید را کاهش دهد. 5. همیشه خروجی آب خارج از خشک کن را بررسی کنید. در ادامه با عملکرد این دو آشنا میشویم و تفاوتهای آنها را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله به طور کامل سردخانهها را بررسی خواهیم کرد. در سال 1927 میلادی جنرال الکتریک یخچال و فریزر مانیتور بالا (Monitor-Top) را برای اولین بار تولید کرد.

آیا همه سیستم های هوای فشرده نیاز به خشک کن دارند؟

در طول سالیان متمادی ، تجربیاتی کسب کرده ایم که با ارائه آن به شما مشتریان و کارفرمایان عزیز ، می توانیم میزان هزینه کردهای شما را تا 30 درصد کاهش دهیم. فشار در خط هوای فشرده باید بیشتر از حداقل فشار خشک کن باشد تا خشک کن بتواند هوا را با کمترین افت فشار عبور دهد.فشار تولید شده توسط کمپرسور نباید از فشار مجاز خشک کن بیشتر شود. هنگام خرید خشک کن خنک کننده هوای فشرده چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ آیا همه سیستم های هوای فشرده نیاز به خشک کن دارند؟ به طور معمول هنگام تجهیز یک واحد صنعتی ابتدا کمپرسور خریداری می شود و سپس خشک کن تبرید کمپرسور انتخاب می شود. سیکل سردخانه همان سیکل تبرید است و یک کمپرسور بزرگ، کندانسور و اواپراتور و شیر انبساط همچنان اعضای اصلی این سیکل هستند. تا اینجا اساس کار شبیه سیستم تبرید معمولی است. این شکل سنتی قرنها اجرا میشد تا اینکه انقلاب صنعتی آمد و کار را یکسره کرد. در این مرحله برخی از محصولات را با ماد خاص واکس میزنند تا هم ظاهر بهتری داشته باشند و اینکه این ماده واکسینگ مانع تبخیر آب درون میوه و پژمردن آن می شود.

در ادامه به برخی از اجزای مهم سردخانه خواهیم پرداخت. شما میتوانید با پرداخت هزینه مناسبی برای هر کیلوگرم از محصولتان آن را بدون افت کیفیت درون سردخانه نگهداری نمایید و بعد از مدت مشخصی آن را با قیمت مناسبتری به بازار عرضه نمایید و به فن کندانسور سردخانه فروش برسانید. سردخانه کنترل اتمسفر برای حفظ و نگهداری طولانی مدت بعضی از مواد ساخته شده که نیازمند داشتن شرایط خاصی از نظر ترکیب هوای درون اتاق می باشد .از جمله این شرایط کاهش غلظت اکسیژن یا اتیلن است. 3. دمای اتاق را تا حد امکان ثابت نگه دارید. برای ساخت این نوع دستگاهها عموما نیاز به شرایط خاص از نظر ترکیب هوای درون اتاق وجود دارد. سردخانه محصولات کشاورزی، یکی از مهم ترین زیر ساخت های بخش کشاورزی است. مشکلات رایج در سردخانه، می تواند مربوط به تجهیزات، تأسیسات و در کل سیستم تبریدی، سازه های سردخانه و یا مواد غذایی ذخیره شده باشد. سردخانه جزء جدانشدنی صنعت مواد غذایی است و بدون سردخانه، میوه و گوشت و سایر مواد غذایی دوام چندانی نمیآورند فاسد میشوند.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.