تلاش وزارت بهداشت برای رفع مشکل کمبود پرستار

[ad_1]

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: کمبود پرستار در مراکز درمانی مشکل جدیدی نیست.

به گزارش ایسنادکتر در سفر به شهرستان دزفول عباس عبادی با حضور در بیمارستان گنجویان این شهرستان روند پذیرش، تریاژ، اقدامات پاراکلینیکی و تخصیص بیمار اورژانس را مورد بررسی قرار داد و سپس از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.

در این بازدید و در دیدار و گفتگو با پرستاران و کادر درمانی این مرکز ضمن تبریک سال نو، بازدیدهای دوره ای با هدف کمک به رفع مشکلات و شنیدن مطالبات بیماران و کادر درمانی صورت گرفت.

عبادی اقدامات انجام شده در حوزه معیشت پرستاری و کمک به رفع کمبود نیروی انسانی در سال های اخیر را علیرغم مشکلات اقتصادی کشور کافی و ناکافی عنوان کرد و گفت: پرستاران را تا حدودی در این حوزه کاهش دهید.

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به میزان جذب نیروی پرستاری در سال های اخیر گفت: با توجه به کمبود حداقل 100 هزار پرستار در کشور، این گونه جذب ها صرفاً مسکن است. بنابراین امیدواریم با کمک معاونت توسعه و سازمان اداری و استخدامی، مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام پرستاری، امسال علاوه بر جذب پرستاران فعال در بحران کرونا، بتوانیم یک نفر را جذب کنیم. تعداد قابل توجهی از پرستاران و نزدیک شدن رابطه پرستار/تخت به استاندارد.

به گزارش وب دا، معاون پرستاری وزیر بهداشت در حاشیه این بازدید با حضور در جلسه هیأت رئیسه و جلسه هیأت هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص موضوعات مرتبط با اعضای جلسه گفتگو کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.