جانسون پوتین را با یک “تمساح” مقایسه کرد.

[ad_1]

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در بیانیه‌ای گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را به گفتگو با یک تمساح تشبیه کرد و گفت که هر گونه مذاکرات صلح درباره اوکراین احتمالا با شکست مواجه خواهد شد.

به گزارش رویترز به نقل از رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفت که تعامل با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مانند تعامل با یک تمساح و در زمانی است که پای خود را در فک خود دارید و تاکید کرد که ادامه سلاح های اوکراین است. حیاتی برای غرب

نخست وزیر بریتانیا این اظهارات را در سفر به هند بیان کرد و در آنجا قصد دارد همکار خود نارندرا مودی را تشویق کند که بی طرفی خود را در مورد جنگ اوکراین کنار بگذارد. او احتمال پایان دادن به روابط دیرینه هند با روسیه را نادیده گرفت.

جانسون به خبرنگاران گفت: «بسیار دشوار است که ببینیم اکنون چگونه اوکراینی‌ها می‌توانند با پوتین مذاکره کنند، با توجه به ابراز نارضایتی او. استراتژی او که واضح است این است که سعی کند تا آنجا که می تواند اوکراین را ببلعد و اشغال کند و شاید نوعی مذاکره برای موضع قدرت با آن داشته باشد.

جانسون خاطرنشان کرد که رهبران جهان، از جمله جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در یک گفتگوی تلفنی در این هفته توافق کردند که با تشدید حملات روسیه به شرق اوکراین، به تامین تسلیحات از جمله توپخانه به اوکراین ادامه دهند.

اوکراین و روسیه از 29 مارس گفتگوهای صلح رو در رو انجام نداده اند و جو بین آنها به دلیل جنایات ادعایی ارتکاب شده توسط نیروهای روسی در شهر بوچا در نزدیکی کیف متشنج بود. مسکو این اتهامات را رد کرده است.

روسیه اولین شهر خود در شرق اوکراین را به عنوان بخشی از دور جدید حملات این هفته که توسط مقامات اوکراینی به عنوان نبرد دونباس توصیف شده است، تصرف کرد.

جانسون گفت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به او گفته است که از خروج نیروهای روسیه از منطقه دونباس اطمینان دارد، اما بعید است که نیروهای او کریمه را که روسیه هشت سال پیش اشغال کرده بود، بازپس گیرند.

او گفت: “من با رئیس جمهور اوکراین زیاد صحبت می کنم و نظر او، اگر درست متوجه شده باشم، این است که او واقعا می خواهد نیروهای روسی از مواضع خود در دونتسک و لوهانسک اخراج شوند. پس تمام است.” این بر اساس حداکثر انتظار است، اما در مورد کریمه آنها آن سطح از انتظار را ندارند.

جانسون گفت پوتین به صراحت گفته است که می‌خواهد سرزمین‌های بیشتری را در اوکراین اشغال کند و ممکن است حمله دیگری به کی‌یف پایتخت انجام دهد.

او گفت: “چگونه می توان با یک کروکودیل معامله کرد وقتی پای شما در آرواره هایش است؟ این مشکلی است که اوکراینی ها با آن روبرو هستند. ما فقط باید به استراتژی خود ادامه دهیم و به آنها سلاح بدهیم.”

جانسون گفت که هند را تشویق می کند تا در روز جمعه با نارندرا مودی، رئیس جمهور هند در دهلی نو، از اوکراین حمایت کند. اما او اذعان کرد که هند احتمالا روابط خود را با روسیه حفظ خواهد کرد.

او گفت: «من قبلاً با نارندرا مودی درباره اوکراین صحبت کرده‌ام و هندی‌ها حادثه بوچا را محکوم کرده‌اند. اما به ویژه بریتانیا باید بپذیرد که یک رابطه تاریخی بین هند و روسیه وجود دارد. من فکر می کنم ما باید آن را تأیید کنیم و فقط به پوتین اشاره کنیم و من نگران هستم که روسیه بسیار ناامید شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.