جداول و نمودارها تقریبی است

جداول و نمودارها تقریبی است
کندانسور

آنها به راحتی در بازار در دسترس نیستند، بنابراین اگر برای اتاق خود به دنبال یک سیستم مناسب هستید، سیستم های دارای کندانسور آبی را در نظر بگیرید. به خاطر این موضوع بهتر است نصب کندانسور در نزدیکی اتاق خواب نباشد. به عنوان مثال، در یخچال و فریزر از کندانسور برای انتقال گرمای استخراج شده از درون سیستم خنک کننده به محیط استفاده میشود. دسته اول کندانسور خنک شونده با هوا است که در این مدل از هوا به عنوان تقطیر استفاده می شود. گرمای مبادله شده از کولر گازی خارح می شود و در صورت قرار دادن دست خود در مقابل محاد خارجی کولر گازی می توانید گرما را حس کنید. آب حرارت را از مبرد و سیستم کولر گازی دور می کند و آن را بیرون هدایت می کند. اگر مثل فن اجباری باشد به آن جریان اجباری میگویند. 4. جریان هوای ضعیف: عدم نصب فن در موقعيت صحیح، می تواند منجر به عدم جریان هوا از درون کندانسور بگردد که در آخر باعث افت پيدا كردن کیفیت سرمای سیستم می شود. به طور معمول کندانسور را با دستگاه تقطیر می شناسند که برای خالصسازی بسیاری از محلول ها از آن استفاده می شوند اکثر آزمایشگاه های شیمی برای نتایج دقیق تر ابتدا سیستم تقطیر را آماده می کنند تا خالص سازی ماده را انجام دهند بنابر این مبرد یکی از وسیله های مورد نیاز آزمایشگاه می باشد. Post h as  been gen erated with the  he lp of GSA C​on te nt​ G​ener ator Demover sion.

در اثر ورود آلاینده­ها را کاهش می­دهد.

کاربر در هنگام استفاده از کولر گازی و اسپلیت در منازل یا محیط کار اگر با قطعات و نحوه ی کارکرد آن ها آشنا باشد می تواند هنگام بروز هر کونه مشکل در دستگاه تهویه آن را بهتر مدیریت کرده و با انجام اقدامات غیر ضروری باعث مشکلات بیشتر برای سیستم تهویه نشود. خازن در صنایع پتروشیمی هیدروکربن ها و سایر بخارات شیمیایی را تشکیل می دهد. شما برای تمیز کردن به مواد شیمیایی نیاز دارد. تکنسین تعمیر می تواند به سادگی پوسته را جدا کند و کویل ها را به صورت دستی و بدون نیاز به مواد شیمیایی تمیز کند. این واحد را می توان برای تمیز کردن جدا کرد، بنابراین نگهداری ساده ای دارد. متاسفانه کنداسورهای پوسته و کویل تمیز کردن و نگهداری ساده ای ندارد. کندانسور تبخیری ترکیبی از کنداسورهای آبی و هوایی است. این کندانسورها به اندازه کنداسورهای آبی کارآمد نیست اما گزینه مناسبی برای برآورده کردن نیازهای خنک کنندگی در مقیاس های بزرگ است. شما همچنین می توانید از کندانسورهای زمینی استفاده کنید اما گرانتر هستند. زیاد بودن فاصله پره­ ها همچنین امکان کثیف شدن کندانسور در اثر ورود آلاینده­ها را کاهش می­دهد. خوردگی لوله های کندانسور یکی از مشکلات عمده خوردگی در یک واحد نیروگاه بخاری است چرا که سوراخ شدن و تجهیزات دیگر واحد نیروگاهی از قبیل بویلر و توربین را با مشکل مواجه می سازد.

هوا به سمت بالا حرکت می کند و از آب عبور می کند.

این امر باعث سابکول شدن مایع مبرد تا 15 درجه فارنهایت می شود. با وارد کردن آب خروجی از کندانسر به یک چاه خشک، آب گرم به زمین منتقل می شود. هوا به سمت بالا حرکت می کند و از آب عبور می کند. امکان کنترل ظرفیت کندانسور در چند پله با توجه به اینکه هر بادبزن دارای یک الکتروموتور می باشد براحتی میسر می گردد. در تعریف کندانسور ( Condenser ) می توان گفت که یکی از تجهیزات اصلی در سيكل تبريد (سردخانه و چيلرهاي تراكمي ) می باشد که بعد از کمپرسور نصب میشود وگازفريون ( مبرد ) به صورت سوپرهیت فشار بالا وارد آن میشود و به حالت مایع فشار بالای سابکول از آن خارج می گردد. مقدار هواي جريان يافته در كندانسورهاي هوايي را مي توان با قرار دادن دمپر در مسير هوا با تغيير دادن سرعت فن يا روشن و خاموش نمودن آن يا تركيبي از اين روشها كنترل نمود.

جهت گردش آب و هوا توسط فن های کنترل شده و توسطیک موتور خارجی کنترل می شود. فن های سانتریفیوژ کارآمدتر محسوب می شوند چونکه بدون سر و صداتر هستند و برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب هستند. فن های محوری برای کار کردن به انرژی کمتری احتیاج دارند، بنابراین اگر هزینه کردن برای شما مسئله ای نگران کننده است باید یک سیستم با این فن ها را برای خرید انتخاب کنید. گاز گرم شده از کمپرسور و از طریق کویل های موجود در سیستم گردش پیدا می کند. در سیستم های جریان تقابلی، آب از سمت بالا به سمت پایین حرکت می کند، این در حالی است که هوا از پایین به طرف بالا حرکت می کند. سپس بخار از یک طرف کندانسور داخل شده تا بعد طی کردن مسیری درون کویل بوسیله هوای القایی که از طریق فن بروی مبدل حرکت میکند و سبب کاهش دمای سیال بخار داخلی میگردد. این سیستم ها می توانند دو نوع مختلف فن داشه باشند. آنها از فن های گریز از مرکز کارآمدتر و بلندتر هستند چونکه دارای تیغه ها و پره های بزرگی هستند که از طریق جریان هوا حرکت می کنند. این کویل حاوی آب خنک است در حالی که پوسته مبرد را نگه می دارد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد فن کندانسور سردخانه لطفا به بازدید از وب سایت ما.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.