جلالی: انتخاب در گروه خوبی بود/ می توانیم کمی حریف آمریکا باشیم

[ad_1]

کارشناس فوتبال ایران می گوید تیم ملی در جام جهانی در گروه خوبی قرار دارد.

مجید جلالی در گفت وگو با ایسنا، درباره همگروهی تیم ملی فوتبال ایران با انگلیس، آمریکا و یکی سه تیم اوکراین، ولز و اسکاتلند گفت: در گروه خوبی هستیم. گروه ما سخت نیست و خیلی ساده نیست. نکته مهم این است که ما با مدل فوتبال آمریکایی کاملا آشنا هستیم و می توانیم اطلاعات زیادی کسب کنیم. در مورد فوتبال انگلیس هم اطلاعات کافی داریم. تیم سوم یکی از تیم های دسته دومی اروپا خواهد بود. من فکر می کنم امکان ترک گروه وجود دارد. البته خروج از گروه به این راحتی که می گوییم نیست، اما اگر برنامه آماده سازی خوبی داشته باشیم می توانیم از گروه جدا شویم. همچنین سایر تیم های آسیایی که در گروه های سخت تری قرار دارند را ببینید.

وی ادامه داد: به نظر من انگلیس یکی از شانس های قهرمانی این جام است، انگلیس تیمی در حال پیشرفت است، حتی می توانیم مقابل این تیم خوب بازی کنیم، بازیکنان ما در انگلیس بازی کرده اند و شرایط فوتبال این کشور را می دانند. آنها فوتبال فیزیکی بازی نمی کنند و روال و مهارت های فوتبالی دارند، ما می توانیم مقابل این تیم خوب بازی کنیم، آمریکا مقابل بازیکنان ما ضعیف است و ما می توانیم مقابل این تیم خوب بازی کنیم.

کارشناس فوتبال ایران در ادامه با بیان اینکه اولین بازی ایران مقابل انگلیس خواهد بود، گفت: این یک سوال بزرگ است. بازیکنان در بازی اول به دنبال هماهنگی هستند زیرا در حال انجام مسابقات باشگاهی هستند و سپس به تیم ملی اضافه می شوند. شاید شانس خوبی برای موفقیت مقابل این تیم داشته باشیم.

وی درباره شرایط آماده سازی این تیم برای جام جهانی نیز گفت: باید تقویم لیگ را از قبل اعلام کنیم و معتقدم باید طوری کار کنیم که 40 روز مانده به جام جهانی نیم فصل ما باشد. این می تواند کار را برای باشگاه ها سخت کند، اما تیم ملی فرصت کافی برای آماده سازی دارد. شاید برنامه دیگری وجود داشته باشد که مثلاً بازی ها در نیم فصل تمام نشود و ادامه لیگ به بعد از جام جهانی موکول شود.

جلالی افزود: آمریکا در مقدماتی خیلی قدرتمند حاضر نشده است. می توانیم حریف خوبی برای این تیم باشیم. تیم ما باید برنامه خوبی داشته باشد تا برای انجام بازی های خوب آماده شود. اگر حداقل 5 بازی دوستانه برای آماده سازی داشته باشیم به ما کمک می کند.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.