خبرهای خوشی از پتروشیمی زنجان در راه است

[ad_1]

ایسنا/ زنجان استاندار زنجان گفت: مشکلات پتروشیمی زنجان در حال باز شدن است و تا دو ماه آینده خبرهای خوبی از این شرکت خواهیم داشت.

محسن افشارچی ظهر امروز (۲۶ اسفند) در نشست خبری با بیان اینکه خوشبختانه تلاش های صورت گرفته در استان در ماه های اخیر در ماه شعبان جواب داده است، تصریح کرد: همه باید تلاش های لازم را برای همراهی و همسویی انجام دهیم. ما شاهد تحقق راه آهن جدیدی خواهیم بود که در نهضت توسعه اجتماعی و اقتصادی استان احداث شده است.

وی با بیان اینکه اندازه گیری شاخص های اقتصادی و اجتماعی یکی از اولین کارهایی است که برای ارزیابی وضعیت استان باید انجام شود، ادامه داد: در تولید ناخالص داخلی که یکی از شاخص های ارزیابی رشد اقتصادی استان است، در 9 سال گذشته در محدوده 22 تا 27 که داشتیم

این مسئول با بیان اینکه اندازه گیری تولید ناخالص داخلی سرانه از نظر شاخص های رشد اقتصادی با رتبه شانزدهم زنجان در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: با وجود این ضریب جینی استان مطلوب نیست.

افشارچی با بیان اینکه مالیات 1400 استان 3.3 دهم بوده یعنی 3300 میلیارد تومان باید به خزانه کل کشور می پرداختیم، افزود: شاخص هایی در این حوزه باید در نظر گرفته شود که چقدر پول می دهیم و چقدر می گیریم.

نماینده ارشد دولت در استان با بیان اینکه بودجه استان برای سال آینده 8400 میلیارد تومان است، افزود: باید خودمان را با استان های دیگر مقایسه کنیم تا مشخص شود چه نسبتی از درآمدهایشان است، چه چیزی باعث می شود منابع دیگر را بگیرند یا نفس بکشند. آه آسوده، بیایید وصول مالیات را امتحان کنیم.

وی گفت: برنامه ای برای رشد 8.7 درصدی استان داریم که در حال نهایی شدن است.

افشارچی با یادآوری اینکه در تلاش هستیم سبد صنایع استان را گسترش دهیم، افزود: اولویت ما روی آوردن به صنایع پاک با آلایندگی و نیاز آبی کمتر است.

افشارچی تاکید کرد: در حوزه اقتصاد دیجیتال و اقتصاد دانش بنیان دو تفاهم نامه یکی با پارک فناوری اطلاعات و دیگری با ICT Adjunct در رابطه با دولت هوشمند و مرکز داده امضا شد. برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه در این حوزه صندوق تحقیقات نوآوری با 10 برابر اعتباری که قبلا داشت در حال راه اندازی است و خوشبختانه سرمایه گذاران زیادی در استان سهامدار این حوزه شده اند، افزود: زمین هایی برای این پارک تملک شد که با این اعتبار انجام شد. در مرحله نهایی است.”

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال نهایی کردن نیروگاهی در استان هستیم که یک سری مسائل غیرفنی و غیرفنی داشت که با رایزنی های انجام شده برطرف شد، گفت: سال آینده 320 مگاوات برق به تولید برق اضافه می شود. ، اما این بدان معنا نیست که خاموشی نخواهیم داشت، بلکه با راه اندازی این مجموعه، تولید و مصرف تقریبا برابر می شود.

افشارچی با بیان اینکه در حوزه آب نیز نیازمند تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت هستیم، خاطرنشان کرد: بود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه امیدواریم مشکلات سد مشمپا برطرف شود، گفت: در مورد پساب یک اتفاق مهم این است که قراردادی به ارزش 320 میلیارد تومان با یکی از ابهرهای بزرگ منعقد شده است. شرکت ها برای انتقال فاضلاب ابهر به صنایع آببر. برای هدایت؛ با توجه به این موضوع صنعت آب استان تا زمانی که از پساب استفاده کند مجوز دریافت می کند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با یادآوری اینکه مشکل فرودگاه زنجان به طور موقت برطرف شده و پروازهای مشهد از این فرودگاه انجام می شود، ادامه داد: این مشکل باید ریشه ای و از این نظر از هر سرمایه گذاری حل شود. در صنعت حمل و نقل.” سرمایه گذاری در هوانوردی استان استقبال می شود.

وی با اشاره به اینکه گره از مشکلات پتروشیمی زنجان در حال باز شدن است، گفت: با پیگیری های انجام شده از سوی دو نماینده استان طی یکی دو ماه آینده خبرهای خوبی از این شرکت خواهیم داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال آینده در حوزه راه و همچنین توسعه شهری و روستایی انرژی بیشتری خواهیم گذاشت، تاکید کرد: برای تحقق اهداف در این حوزه ها نیازمند حمایت مردمی به ویژه حمایت خبرنگاران و اعضا هستیم. از رسانه ها .

افشارچی یکی از اولویت های اصلی اقتصاد دیجیتال را کاهش بازدید مردم و در عین حال بستر دسترسی به اینترنت عنوان کرد و ادامه داد: شهرداری ها.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در ارتباط با معیشت مردم نیز نیازمند اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت هستیم، گفت: اقدامات مربوط به برنامه های میان مدت و بلندمدت مربوط به رشد است و در رابطه با اقدامات کوتاه مدت یکی از اقدامات اتخاذ شده است. ایجاد بازارهای موازی است، مثلاً افتتاح جمعه بازارها و برگزاری نمایشگاه های مختلف.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.