داستان مرگ دلخراش «قویدل» قهرمان بدنسازی

[ad_1]

داستان مرگ غم انگیز

اسحاق قویدل، یکی از مشهورترین چهره های بدنسازی ایران، دیروز هزاران مایل دورتر از زادگاهش کانادا، دارفانی را وداع گفت. چند هفته پیش پزشکان به او گفتند که به دلیل متاستاز سرطان در سلول های بدنش به پایان زندگی خود نزدیک شده است. بالاخره صبح دیروز چهارشنبه چهارم اسفند 1400 نفسی نکشید تا برای همیشه با زندگی وداع کند.

به گزارش ایسنا، این روزنامه جام جم وی در ادامه نوشت: قویدل در سال های 1986، 1989، 1991 و 93 مدال طلای سنگین وزن ایران را به دست آورد و در عرصه جهانی دست کم نداشت. اسحاق بین سال های 2012 تا 2016 چهار مدال نقره و طلای جهان را به دست آورد و در سال 2016 به رشد جسمانی خود دست یافت و توانست در کویت قهرمان شود تا جواز حضور در مسترالمپیا را کسب کند. او فینالیست مسابقات قهرمانی حرفه ای تورنتو کانادا در سال 2018 شد.
این شرح حال کوتاه اسحاق قویدل ملقب به «کوه عضله» بود. روزهای پایانی زندگی او با درد شدید همراه بود. قویدل در بازگشت به ایران پس از مسابقات جهانی تورنتو متوجه سردرد و سرگیجه عجیبی شد. با وجود آزمایش های مکرر، پزشکان نتوانستند وضعیت او را تشخیص دهند. سفر به کانادا و بستری شدن در بیمارستانی مجهز وضعیت او را روشن تر کرد. پزشکان توده سرطانی را از سر او خارج کردند، اما در همان زمان متوجه شدند که او سرطان پیشرفته دارد و به نوعی بیکار شده است. او در 4 سال گذشته با تمام توان با سرطان مبارزه کرده است. درد داشت، اما او مبارزه را رها نکرد. قویدل در مصاحبه ای گفت: همه پزشکان با ناامیدی گفتند که من چند ماه بیشتر زنده نخواهم ماند و باید شیمی درمانی را شروع کنم تا درد کمتری تحمل کنم. با توکل به خدای متعال و ایمان به معجزه راه دیگری را انتخاب کردم، راهی که از نظر مادی خلاف جهت آب و غیرممکن بود. تصمیم گرفتم شیمی درمانی نکنم، روی رژیم غذایی تمرکز کنم، مریض نشوم، بلکه بهتر شوم و خیلی چیزهای دیگر. من این راه را شروع کردم، ورزش می کنم و معتقدم مرگ و زندگی دست خداست و تا خدا نخواهد برگی از درخت نمی افتد».
وی در مصاحبه ای دیگر با ابراز تسلیت از صمیم قلب گفت: معتقدم هر چه به آن اعتقاد دارید محقق می شود، اگر باور داشته باشید که می خواهید بمیرید حتما خواهید مرد و اگر باور داشته باشید که زندگی و مرگ در دستان خداست. و از صمیم قلب از خدا بخواهید که یک فرصت دیگر به شما بدهد، این اتفاق خواهد افتاد.”
کوایدل و نامش پس از مرگش برای همیشه در تاریخ این رشته ماندگار خواهد شد زیرا او تا آخرین لحظه دست از افشاگری در مورد داروهای هورمونی بدنسازی برنداشت و سعی کرد مصرف این داروها توسط جوانان را متوقف کند. برخی از نوشته های او را در آخرین روزهای زندگی اش مرور کردیم.
با مصرف نکردن داروهای هورمونی بدنسازی سلامت خود را حفظ کنید و مانند من قربانی این زندگی نشوید.
استفاده مداوم از استروئیدهای آنابولیک می تواند منجر به تغییرات جسمی و روانی بسیاری و همچنین بسیاری از سرطان ها در مردان و زنان شود.
دکتر 2018 به من گفت که شما نمی توانید بیش از 6 ماه زندگی کنید. گریه کردن. من دخترم را دیدم. ما رنج می بردیم. من و همسر و دخترم چند ماهی است که در غربت غمگینیم. پدرم در این 6 ماه سه بار سکته کرد و فوت کرد. به معجزه خداوند عمرم طولانی شد و در آن سالها هزاران نفر از هموطنانم را از عوارض داروهای بدنسازی آگاه کردم.
سکوت و خیانت در بدنسازی برای من امکان پذیر نیست. من در مورد عوارض جانبی پپتیدهای تجویز شده توسط مشهورترین قهرمانان کشورم – که نام آنها را ذکر نمی کنم – و جوانی را قربانی می کنند، برای شما می نویسم.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.