دانشگاهیان عزم خود را جزم کرده اند تا به تولید دانش بنیان و اشتغال زا دست یابند

[ad_1]

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی ضمن تبریک سال نو گفت: دانشگاهیان باید عزم خود را برای تحقق شعار سال، تولید مبتنی بر دانش و اشتغال زایی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام تبریک نوروزی دکتر. ذوالفیگل به این شرح است: بهار مظهر زایش نعمت و نمایش نعمت های الهی است و نوروز نمادی از نو شدن و تجدید حیات دنیای کهن است. حلول سال نو و عید سعید فطر را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، خدمتگزاران مخلص نظام مقدس جمهوری اسلامی و به ویژه جامعه بزرگ دانشگاهی، اساتید فرهیخته، محققین و دانشگاهیان و اینجانب تبریک و تهنیت عرض می نمایم. امیدوارم سال آینده مصادف با بهار قرآن و ماه مبارک رمضان باشد و شاهد ارائه دستاوردهای مهم و ارزنده در عرصه علم و فناوری همراه با رشد اخلاقی و غنای ارزش های فرهنگی و انسانی باشیم. آرزو می کنم به برکت بهار وجود همه شکوفا و باران ببارد.

سال 1400 را در حالی سپری کردیم که بیماری کرونا مانند سال قبل با محدودیت هایی در جامعه دانشگاهی مواجه بود و متأسفانه رگ حیات حمایت اساتید، محققان، دانشگاهیان، دانشجویان و کارکنان گرانقدر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و فناوری به علت این گسترش گسترده بود. بیماری جهانی خاموش شده است و ما سرمایه های عظیمی را برای آموزش عالی از دست داده ایم. ضمن عرض تسلیت به جامعه علمی، برای خانواده های این عزیزان صبر و سلامتی مسئلت دارم.

دانشمندان و محققان ما در سال 1400 با جامعه پزشکی و عموم مردم همبستگی داشته اند و با تلاش بی وقفه خود در شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری اقدام به تولید ماسک، ضدعفونی کننده و تجهیزات مختلف کرونا برای جلوگیری از هر گونه شیوع بیماری کرده اند. آنها به این بیماری مبتلا هستند و مطمئن تر از آن حمایت و اطمینان مدیران کشور در لزوم واردات محصولات است.

یکی از آسیب های کرونا کاهش حضور دانشجویان در محیط دانشگاه بود، ما در دانشگاه خواهیم بود. در سال 1400 شاهد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و تجلی مردم ایران در انتخاب مسئولان در خدمت بودیم. پس از این مهم، آموزش عالی کشور نیز سکاندار جدیدی برای ادامه فعالیت های مثبت گذشته و پاسداری از جایگاه والای علمی ایران پیدا کرد. شانزدهمین کشور جهان و اولین کشور منطقه که گام های نوینی در جهت ارتقای علم و فناوری از نظر تولید علمی برداشته است.

اساسنامه معاونت فناوری و نوآوری به عنوان اولین اقدام مهم وزارت علوم در دولت سیزدهم نشان می دهد که مسئولان آموزش عالی در دوره کنونی از پیشرفت های علمی موجود رضایت ندارند و به دنبال تغییر و نوآوری در کاربری هستند. از منابع والدین توانایی علمی همانطور که قبلاً در چندین سخنرانی و مصاحبه بیان کردم، تاکید می کنم که برنامه وزارت علوم در دوره جدید به کارگیری تحقیقات دانشگاهی و حل مشکلات جامعه توسط محققان آموزش دیده در کشور است. سال 1401 نازل شد.

امیدوارم با غنایم بهار و تکرار صدا یا سرود دل و چشم، معمار امیدها و نویدها باشیم. من باور دارم یک روز؛ نوروز سالی است که حکمت و معنا مشخص شد. در آغاز سال نو با آرزوی سعادت همراهان و مدح آن مرحوم، بر سر سفره آیین کهن می نشینیم و با زمزمه یا تغییر شرایط فرا رسیدن سال نو را جشن می گیریم.

دعا می کنم بهار در راه باشد، بهار باشد و اساس معرفت باشد. در پایان بار دیگر از تمامی دست اندرکاران عرصه علم و فناوری، زندگی با عزت و برکت، سلامتی و موفقیت روزافزون خواستارم و از تمامی دانشگاهیان که مصمم به تحقق شعار سال هستند می خواهم که حضرت عالی رهبر مولد، دانش بنیان و اشتغالزا نامید. ، محکم باشید و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.