ذخایر موشک ضد تانک جاولین آمریکا رو به اتمام است

[ad_1]

مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی مستقر در واشنگتن در گزارشی اعلام کرد که ایالات متحده ذخایر خود را برای استفاده احتمالی ایالات متحده از این تجهیزات به دنبال استقرار تعداد قابل توجهی از موشک های ضد تانک جاولین آمریکا به اوکراین تخلیه می کند.

به گفته مارک کانسیان، مشاور ارشد نیروهای بین‌المللی کمک به امنیت در مرکز، سال‌ها طول می‌کشد تا ذخایر آمریکا با سلاح‌های جدید تکمیل شود.

نیروهای اوکراینی از موشک‌های ضد تانک جاولین که توسط غول‌های دفاعی آمریکا، لاکهید مارتین و ریتون ساخته شده‌اند، برای نابود کردن تانک‌های روسی استفاده می‌کنند و آنچه را که قبل از جنگ یک مزیت تعیین‌کننده برای روسیه به حساب می‌آمد، نابود می‌کنند.

مارک کانسیان در این گزارش هشدار داد که پنتاگون باید در کاهش ذخایر خود دقت کند زیرا این تجهیزات برای نیروهای آمریکایی در هر درگیری پیش بینی نشده بسیار مفید خواهد بود.

او نوشت: «ایالات متحده به این ذخایر برای انواع درگیری‌های بالقوه جهانی که می‌تواند علیه کره شمالی، ایران یا خود روسیه باشد، نیاز دارد. اگر این ذخایر بسیار کم باشد، آنگاه این سوال برای برنامه ریزان نظامی مطرح می شود که آیا می توان طرح های جنگی را اجرا کرد یا خیر.

مارک کانسیان تخمین می زند که احتمالاً فقط بین 20000 تا 25000 موشک ضد تانک جاولین در انبار موجود است که حدود یک سوم کل انبارهای ایالات متحده است.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.