روسیه جلسه شورای امنیت را درباره اوکراین تشکیل داد

[ad_1]

پس از آنکه کی یف نیروهای روسیه را به کشتن غیرنظامیان در آنجا متهم کرد، روسیه از شورای امنیت خواسته است تا امروز (دوشنبه) برای بحث درباره آنچه که “تحریک تندروهای اوکراینی” در شهر بخارست می خواند، تشکیل جلسه دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیمیتری پولانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: به دنبال تحریک آشکار رادیکال های اوکراینی در بوچا، روسیه در حال تشکیل جلسه شورای امنیت است.

در پی واکنش های گسترده به کشف اجساد غیرنظامی در مناطق حومه ای مانند بوچا، روسیه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا جلسه ای فوری برای بررسی این اتهامات با حضور اعضا تشکیل دهد.

روسیه که پنج هفته پیش حمله ای را علیه اوکراین آغاز کرد، بارها از سوی کی یف و متحدان غربی آن به حمله به غیرنظامیان و پایگاه های غیرنظامی متهم شده است. این اتهامات از سوی مسکو رد شده و دولت اوکراین متهم به تبلیغات جنگی است.

از روز شنبه، سوم آوریل، زمانی که نیروهای اوکراینی اعلام کردند که کنترل کامل منطقه اطراف پایتخت را به دست گرفته اند، گزارش هایی مبنی بر اجساد بدون لباس نظامی در مناطقی مانند شهر بوچا منتشر شده است. برخی از اجساد سوزانده شده اند و دست برخی از آنها از پشت بسته شده است.

وزارت دفاع روسیه ادعای کشته شدن غیرنظامیان در شهر بوچا در نزدیکی کیف را رد کرد. به گفته وزارت دفاع روسیه، هیچ یک از ساکنان محلی در شهر هدف قرار نگرفتند و نیروهای روسی در 30 مارس از منطقه عقب نشینی کردند. وزارت دفاع روسیه همچنین عکس ها و فیلم های منتشر شده از شهر بوچا را «جدیدترین جعلیات رژیم کی یف» خواند.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.