سرمایه گذاری در گردشگری به دنبال ایجاد اشتغال و درآمد است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: هرگونه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان موجب اشتغال و درآمدزایی می شود.

ارسلان ازهاری در بازدید از بخشهای مختلف پروژه فاز 2 هتل شادی سنندج که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان و جمعی از مدیران استانی انجام شد، گفت: استان کردستان دارای ظرفیت توسعه بزرگی که برای اقتصاد منطقه فراهم شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان افزود: ایجاد رونق خدمات در صنعت گردشگری یکی از مهم ترین راهکارهای توسعه و ایجاد اشتغال در کردستان است که تحقق آن مستلزم بهره گیری از مهارت و ایجاد شرایط برای حضور سرمایه گذاران در استان.

وی احداث فاز 2 هتل شادی سنندج را گامی مهم در جهت جذب گردشگر عنوان کرد و گفت: در صورت داشتن امکانات زیرساختی برای گردشگری می توانیم کردستان را به مقصدی برای اقامت گردشگران و مسافران در استان تبدیل کنیم. “

ازهاری بر آمادگی برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران در تمام فصول سال تاکید کرد و یادآور شد: اجرا و راه اندازی طرح های با کیفیتی که در آن گردشگران و سرمایه گذاران منطقه مورد حمایت این سازمان قرار می گیرند.

لزوم ساخت هتل های چهار و پنج ستاره در کردستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: در حال حاضر استان کردستان با توجه به ظرفیت های گردشگری و موقعیت خاص خود از نظر مرزی با کشور عراق نیاز مبرمی به ساخت هتل های چهار و پنج ستاره دارد.

یعقوب گویلیان تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی امسال 354 هزار نفر در مراکز اقامتی استان سکونت داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 15 برابر رشد نشان می دهد.

وی احداث فاز 2 هتل شادی سنندج را اقدامی مهم در این زمینه عنوان کرد و افزود: با توجه به قابلیت های منحصر به فرد استان، سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این منطقه سفر می کنند و وارد کردستان می شوند.

گویلیان گفت: خوشبختانه با کاوش در این پروژه برای 50 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با بیان اینکه استان کردستان با پتانسیل های موجود شرایط بسیار مطلوبی را برای توسعه گردشگری و سرمایه گذاری در این حوزه فراهم می کند، گفت: امیدواریم مسئولان استانی در این زمینه موفق باشند. همکاری لازم با این اداره برای جذب سرمایه گذار از بخش خصوصی. .

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.