فعالیت های قرآنی را فراتر از تکلیف انجام دهید

[ad_1]

ایسنا/ لرستان یک حافظ قرآن لرستانی با تاکید بر لزوم انجام کارهای اساسی و اساسی در حوزه قرآن گفت: در فعالیت های قرآنی تا جایی که می توانیم رفتار نکنیم.

لیلا برادران امروز ۱۴ فروردین ماه با اشاره به نقش کلیدی خانواده در انس با قرآن گفت: کودکی در خانواده ای متدین به دنیا آمدم و از همان ابتدا پدر و مادرم مرا تشویق به عمل به قرآن کردند. آ.

وی با اشاره به اینکه مادرم از نوادگان سادات و از عاشقان کلام وحی بود و پدرم نیز علاقه زیادی به قرآن داشت و همیشه هر آنچه را که از زمان، زندگی و جوانی تا قرآن می توانی در اختیار ما قرار می داد، به ما می گفت. همیشه از عطر قرآن پر بودیم و هر روز تلاوت استاد منشاوی و تلاوت استاد عبدالباسط در منزلمان گوش و دل و روح و جسممان را نوازش می کرد.

این بانوی حافظ قرآن با بیان اینکه اولین اساتید مجازی من استاد منشاوی و استاد عبدالباسط بودند، تصریح کرد: در دوران دبیرستان با حضور در کلاس های آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان فعالیت های قرآنی را به صورت تخصصی آغاز کردم. قرائت قرآن و تاکنون به لطف خداوند متعال و عنایات قرآن و اهل بیت(ع) توانسته ام قاری، حافظ و مربی بسیاری تربیت کنم.

این داور مسابقات قرآن با اشاره به کسب معدل ترتیل سطح پنج، ممتحن و داوری حفظ، تجوید، وقف و شروع، خاطرنشان کرد: در سال 92 موفق به کسب درجه حفظ کل قرآن و در مسابقات کرامت شد. قرآن و همچنین رتبه اول حفظ کلیه مسابقات قرآن بسیج در سال 93 و 96، رتبه چهارم جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن در رشته حفظ در قسمت اساتید و همچنین رتبه اول جشنواره قرآن دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم. مرحله کشوری و همچنین رتبه اول مفاهیم مسابقات قرآن 84 تا 89 اهدایی و امور خیریه استان لرستان را کسب کردم و به مرحله نهایی راه یافتم. من هستم.

این شاعره لرستانی با اشاره به اینکه برای رسیدن به شرایط مطلوب در عرصه قرآن و اینکه یک داور قرآن چه ویژگی هایی دارد، افزود: در این راستا باید از قرآن الهام گرفت. خود an که در سوره آل عمران می فرماید: به این نکته اشاره شده است که وقتی حضرت مریم می خواهد در آن مکان مقدس خدمت کند از کلمه «محرّر» استفاده می شود یعنی بدون دغدغه و نگرانی روی کار خود تمرکز کند. مشکل. مربی و قاضی قرآنی و فعال فرهنگی برای متمرکز بودن نباید مشکلی داشته باشد و تمام تمرکزش روی فعالیت و کار خودش باشد.

برادران با تاکید بر اینکه قضات، مربیان و همه کسانی که مایل به فعالیت در حوزه تخصصی قرآن هستند، اگر کار زیادی داشته باشند نمی توانند نقش خود را به خوبی و با کیفیت انجام دهند، گفتند: باید شرایطی فراهم شود تا تمرکز ما بر این باشد. فقط در مورد فعالیت ها باید قرآن باشد تا بتوانیم دانش آموزان را به این سطح و درجه مطلوب برسانیم.

این حافظ قرآن کریم با اشاره به نگاه جامعه قرآنی لرستان ادامه داد: در لرستان نسبت به استان های دیگر به عنوان مثال در کاشان به عنوان یکی از شهرهای اصفهان چندین مؤسسه قرآنی در اطراف آنها فعالیت می کنند که از امکانات خوبی برخوردارند. مانند مؤسسه امیرالمومنین کاشان که مورد حمایت رئیس مجلس قرار گرفت.

داور مسابقات قرآن با یادآوری اینکه همیشه کمبود بودجه، معلم و داور در لرستان وجود داشته است، با بیان اینکه این مشکلات باید ریشه ای برطرف شود، گفت: در لرستان فقط باید گزارش عملکرد رد و بدل شود و کارهای فرهنگی باید انجام شود. وظیفه دارند، اما باید با اخلاص و برای رضای خدای متعال هدف اصلی را دنبال کنند.

وی افزود: فرهنگ غلطی در جامعه وجود دارد که فعالیت های قرآنی برای خداست که غیرمنطقی است زیرا برای جهاد در راه خدا باید لباس جنگ و امکانات و ورزش، موسیقی و… داشت. ” برای قرآن ارزش قائل هستند و برای آن می پردازند، این معجزه بزرگ آسمانی و راهنمای سعادت بشریت را باید چندین برابر دانست تا کودکان و جوانان بیشتری در این راه هدایت شوند.

حافظ لرستانی با طرح این سوال که اگر همه فعالیت های قرآنی به صلاح الله باشد، هزینه های معیشتی جامعه قرآنی چگونه تامین می شود، خاطرنشان کرد: فضای قرآن در کشور کشور را به جایی رسانده که قرآن است. «ان از دیدگاه قرآن می خواهند.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.