فن زیلابگ Zilabeg

این دستگاه سطح تبادل حرارتی لازم را به منظور انتقال حرارت از فضا یا محصول، به مبرد تبدیل شونده فراهم میسازد که معمولا در این سردخانههای کانکسی، از اواپراتورهای کویلی فندار استفاده می شود.

فن سردخانه سه فاز

در کندانسور هوا خنک حرارت از مبرد به محیط انتقال پیدا می کند، اگر جریان هوا به صورت طبیعی از روی کویل ها عبور کند به آن جریان طبیعی و اگر مانند فن به صورت اجباری باشد به آن جریان اجباری می گویند.

این مایع در اپراتور هوایی با گرفتن حرارت محیط، هوای اطراف اپراتور را که توسط فن دمنده از روی کویل اپراتور عبور کرده را سرد میکند و مجددا به صورت گاز مبرد وارد کندانسینگ یونیت گشته و سیکل تبرید تراکمی تکرار میشود.

 A​rt᠎icle was gen᠎erated ​with GSA  C᠎onte​nt Gener᠎ator D᠎emoversi on .

فن کندانسور سردخانه

سردخانهها از نظر درجه حرارت به دو نوع بالای صفر و زیر صفر تقسیم می شوند. در نهایت میتوان گفت که؛ کاربرد این سردخانهها در تمامی صنایع (استفاده در ظرفیتهای پایین) امکان پذیر میباشد.

با توجه به نیاز هر یک از صنایع به میزان متفاوتی از برودت می توان یکی از آنها برای صنعت مورد نظر به کار برد.

کندانسور سردخانه یکی از قطعات سیکل تبرید سردخانه است. فوم پلی یورتان که یکی از فرآوردههای نفتی است. یکی از فنهایی که امروزه به دلیل افزایش جمعیت و به طبع آن افزایش نیاز مردم به مواد غذایی بیشتر مورد نیاز است، فن سردخانهای زیلابگ است.

فن سردخانه خارجی

یکی از موارد مهم در توسعه صنعت، استفاده از انبار و مکانی به عنوان سردخانه است. 12 توت فرنگی 0 تا 2 85-90 3 – 6 پیش سرد کردن مهم است.

فن کویل سردخانه

مهم ترین قطعات سردخانه چیست؟ اگر کسی هستید فن سردخانه که علاقه چندانی به خرید فن کم مصرف ندارید و به دنبال یک فن سقفی معمولی قابل اعتماد با تحویل هوا و عملکرد بی صدا هستید ، پس Orient Electric Apex FX یک فن سقفی مناسب برای شماست.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

برای مثال خروجی یک کنترلر سطح غالبا یک یا دو رله در نقاط تنظیمی می باشد ولی با استفاده از ترانسمیتر سطح LEVEL TRANSMITTER شما می توانید بر اساس میزان دقیق مبرد در مخزن چندین کارکرد منطقی و موثر تعیین کنید.

قیمت فن سردخانه ای دمنده

در صورتی که برای محل مورد نظر خود به یک فن قوی نیاز دارید میتوانید با مشاوران و کارشناسان واحد فروش سایت سلام سرما تماس حاصل کنید تا بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند.

سردخانه این قابلیت را به گلخانه داران و باغداران میدهد تا زمان پایان وفور محصول در بازار، محصولات را در سردخانه نگهداری کنند و در زمان و قیمت مناسب به فروش برسانند.

این کمپانی، فن مخصوص خود را که منحصرا برای گلخانهها و مرغداریها طراحی شده، ارائه میدهد. کار کردن با تأمین کنندگان و شرکا در یک پلتفرم همسان، که همکاری آنی را آسان تر می کند.

موتور فن سردخانه

سردخانه های کانکسی در طی چند سال اخیر بیش تر از سردخانه های صنعتی مورد توجه افراد قرار گرفته است.

در یک مقیاس جهانی، راه حل های فن آوری لجستیک نسل بعدی یا لجستیک نسل 5.0 ـ مخصوصا راه حل هایی همچون هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، اینترنت اشیاء و زنجیره بلوکی ـ به زنجیره های تأمین کمک می کنند تا هوشمندانه تر، سریع تر، پایدار تر و با شدت بیشتری روی مشتریان، متمرکز شوند.

فن سردخانه ای زیلابگ

در کندانسور های هوایی معمولا از 1 تا 10 فن بنا بر ظرفیت دستگاه استفاده می شود. باید توجه شود که فین کویل کندانسور باید هر هفته شسته شود تا راندمان کندانسور هوایی پایین نیاید.

فن سردخانه زیلابگ

برخی از شاستیها طوری نصب میشوند که بدون باز کردن درب تابلو برق در دسترس کاربر باشند. معمولا شیرهای برقی بین رسیور و شیر انبساط نصب میشوند.

این شیر، در مسیر حرکت گاز مبرد و قبل از قطعه اواپراتور نصب می شود. در هنگام نصب اواپراتور میبایست توزیع هوا در کل اتاق سردخانه صورت گیرد و اصطلاحاً نقطه کور وجود نداشته باشد.

استفاده از يك اتاق واحد براي سرد كردن و نگهداري گوشت و محصولاتي نظير آن كه حساسيت شديدي به نوسانات دما، رطوبت نسبي و حركت هوا دارد توصيه نمي گردد.

هر چند متناسب با نیاز هر پروژه و به طور خاص (از نظر دما، رطوبت، مساحت سردخانه و …) اواپراتور مخصوص آن در شرکت ما طراحی و تولید می شود و این کاتالوگ به صورت کلی و استاندارد برای انتخاب اولیه آن است.

قیمت فن کندانسور سردخانه

در جدول زیر به طور مختصر شرایط نگهداری مناسب میوه و محصولات باغی در سردخانه آورده شده است. این وزارت خانه هر ساله با توجه به شرایط اقتصادی نرخ نگهداری انواع کالا در سردخانه ها را اعلام میکند.

فن سردخانه ای

درامد اصلی سردخانه ها به تعرفه تعیین شده از طرف وزارت بازرگانی بستگی دارد. نمایندگی بازرگانی گرام که بیشتر تجهیزات و لوازم سردخانه را به خریداران عرضه می کند، بهترین انتخاب برای تهیه تجهیزات سردخانه ای به شمار می رود.

همين طور مي توان با توجه به شرايط انبار، آنها را بدون نياز چندان به مداخله افراد، به راحتي برفك زدايي نمود.

سردخانه ها به طور کلی در دو دسته سردخانه بالای صفر و زیر صفر طراحی میشوند. به طور کلی سردخانه های صنعتی از این نظر به دو دستۀ سردخانه صنعتی بالای صفر و سردخانه های صنعتی زیر صفر تقسیم بندی می شوند.

همچنین فن های سردخانه در موارد دیگر چون قطر پروانه، رنج هوادهی، ولتاژ، شدت جریان، توان، شدت صدای صوتی، دور موتور، فشار، درجه محافظت موتور، وزن، نوع پروانه، جنس بدنه، جنس پروانه، ابعاد و فاصله پیچ ها می توانند با یکدیگر متفاوت باشند.

قطر فن های اواپراتور معمولا از 35 تا 63 سانتی متر انتخاب می شود. در سردخانههای متوسط و بزرگ یک طبقهای حداکثر عرض 24 متر پیشنهاد میشود.

در نوع کوتاه مدت محصولات به تدریج وارد سردخانه میشوند و پس از نگهداری چند روزه در سردخانه خارج میشوند حداکثر مدت نگهداری در سردخانه 15 روز میباشد.

نوع فن سردخانه به دلیل حجم قابل توجه هوای مورد نیاز از نوع پروانه ای میباشد. و تنظیمات سیستم به صورت مکانیکی یا الکترونیکی در کنترلرها پیاده می شد.طبیعی است که در چنین سیستمی نمایش وضعیت تجهیزات صرفا از طریق چراغ های سیگنال قابل نمایش میباشد و تابلو های برق شامل تعداد زیادی تایمر TIMER ،شمارنده COUNTER و رله های واسط و فرمان AUXILLIARY RELAY می باشد.

به عبارت دیگر دیوار مقاوم و قابل شستشو و غیرقابلنفوذ برای موجودات موذی باشد. موتورهای فن: موتور فن از دیگر قطعات سردخانه است که در نمونه های مختلفی طراحی و تولید می شوند.

سامانهی تبرید در سردخانه کانکسی مشابه با سیکل تبرید تراکمی بخار در دیگر سردخانهها میباشد. در یخچالهای صنعتی از کنداسینگ یونیت با ظرفیتهای پایین از نوع هوا خنک و در سردخانهها از کندانسینگ آب خنک در ظرفیتهای بالا استفاده میشود.

کندانسینگ یونیت فندار، به دلیل استفاده از فن برای خنکسازی گاز مبرد به کندانسینگ یونیت هوایی معروف هستند. معروف ترین برندهای کمپرسور در بازار، برند پیستونی کوپلند، بیتزر، تکامسه، منیروپ دانفوس و…

زیرا استفاده از مبرد آمونیاکی در سردخانه های اتاقکی و کانکسی مقرون به صرفه نیست. در حالت کلی هواکش سرد خانه ای در بیش از 10 مدل مختلف توسط شرکت ها تولید می شود و سایز پروانه های تعبیه شده در آن ها از 18 تا 80 سانتی متغیر است.

شرکت ها علاوه بر تفکر در مورد عملیات ها، نیاز به درک خدمات بازاریابی و مشتری دارند؛ آن ها باید تجربه مشتری را از طریق برند سازی، سرعت تحویل، مشاهده پذیری و شفافیت، در اولویت قرار دهند.

مشاغل باید در نظر داشته باشند که از چه افق برنامه ریزی می توانند استفاده کنند زیرا سرمایه گذاری برای نشان دادن بازگشت سرمایه مثبت در آن افق و نوع فناوری مورد استفاده را مشخص می کند.

تمام این محصولات دارای نشان استاندارد ملی و نشان CE اروپا هستند. مثلا رنگ آبی در نشانگر سایت گلاس، نشاندهندهی نبود رطوبت و رنگ زرد نشان دهندهی وجود رطوبت در سیستم است.

دو نوع کندانسور وجود دارد: کندانسور آبی و کندانسور هوایی. در هر زمینه ای متناسب با میزان وابستگی آن فعالیت به سرما و خنک کنندگی نوع متفاوتی از سردخانه مورد نیاز است.

این فن با جارو 1200 میلی متری فن سردخانه ای ، دارای تحویل هوا 230 CMM در مصرف برق 74 وات است.

می توان نمونه های فن کویل دکوراتیو زمینی و فن کویل سقفی توکار را از نمایندگی های معتبر تجهیزات سردخانه ای تهیه و خریداری کرد.

اجرای لجستیک سبز که تکنیک های پایدار را در بطن استراتژی کلی ادغام می کند. در نتیجه در کندانسور می بایست هم توان جذب شده در اواپراتور و هم توان کمپرسور را که فرض میکنیم تمام آن به حرارت تبدیل شده است به محیط اطراف داد.

وظیفه کندانسور دفع حرارت بالای مبرد و تقطیر آن میباشد. این لوله که به لوله درین شناخته میشود، میبایست آب تقطیر شده را به بیرون هدایت کند.

در این نوع از کندانسورها، آب وارد لوله یا کویل میشود و گاز داغ از سمت مخالف آب، وارد پوسته میگردد؛ در نتیجه گرمای گاز داغ، انتقال یافته و آب گرمتر میشود و گاز داغ، خنک شده و تقطیر میشود.

در واقع کندانسور یک سطح تبادل حرارتی است که به منظور انتقال حرارت از بخار داغ به عامل چگالش فراهم است.

تبرید تراکمی بخار رایجترین و مهمترین سامانهی تبرید در صنعت است که مادهی مبرد در اواپراتور تبخیر کنندهی حرارت را از محیط سرد دریافت کرده و به بخار تبدیل میکند، سپس بخار کمپرسور شده و متراکم میشود.

در اصل موتورهای فن هوای موجود در سردخانه را با هوای بیرون تبادل کرده و گرمای سردخانه را به بیرون منتقل می کنند.

پالتهای ضدزنگ (گالوانیزه)، مشبک و محکم جهت نگهداری مواد غذایی به تعداد کافی و متناسب با مواد موجود در انبار وجود داشته باشد و کلیه مواد باید روی پالت قرار داشته باشند.

در ساخت بدنه و تمامی قطعات این محصول، از بهترین مواد اولیه موجود در بازار استفاده شده است. سردخانه به عنوان اصلی ترین تجهیزات در نگهداری مواد غذایی که به دو دسته سردخانه های زیر صفر و بالای صفر دسته بندی می شوند، از قطعات بسیاری برخوردار است.

همچنین تعرفه نگهداری سیب درختی در جعبه های چوبی 11.213 ریال است. تابلو برق سردخانه شامل کنتاکتورهای فراوانی است. گسترش صنعت انجماد و سرما در بهبود و تامین وضع غذا و تغذیه کمک فراوانی مینماید.

موتور و فن به کمک یکدیگر، هوای گرم سردخانه را وارد اواپراتور کرده و با عبور دادن هوا از کویل ها سبب تبخیر سریعتر گاز مبرد شده و هوای سرد را وارد سالن می کند.

از جمله موادی که برای نگهداری آن ها از سردخانه های دما بالا کمک گرفته می شود میتوان به محصولات لبنی، پروتئینی، دارویی، گل و گیاه و …

فرق این سیستم با سیستم سنتی امکان افزایش دقت پرسه های کنترلی نسبت به کنترلرها می باشد. شاید هزینه آن نسبت به برندهای چینی و غیره فرق داشته باشد اما نباید فراموش کرد که کمپرسور قلب سیستم برودتی شما می باشد و باید در انتخاب آن حساس باشید.

فن کندانسور سردخانه معمولا از نوع مکنده آکسیال می باشد و طرز کار فن به این شکل می باشد که در اواپراتور و کندانسور هوا را از روی کویل ها می مکد.

انبار باید مجهز به ترمومتر بوده و انباردار موظف است همواره دمای انبار را تا ۱۵ درجه سانتی گراد حفظ نماید.

انبار مواد غذایی میبایست در محلی نزیک سالن پخت، ترجیحاٌ در طبقه همکف آشبزخانه و یا در طبقه زیرین آن واقع شود.

در واقع ویژگی اصلی این سیستم امکان اتصال به تعداد بسیار زیادی ورودی ، خروجی و انواع پروتکل های ارتباطی بدون محدویت می باشد.

تا سال ۲۰۲۳، کاربردهای کوچک زنجیره تأمین، معرف یک سوم سرمایه گذاری های انجام شده در فن آوری، توسط تولید کنندگان و خرده فروشان در آمریکا خواهد بود.

4. سردخانه های صنعتی که در کارخانجات عظیم صنعتی استفاده می شود. با این تفاوت که بر روی لولههای آن آب پاشیده شده است.

حداقل دمای نگهداری میوه در سردخانه -12 درجه سانتیگراد است. مصارف این سردخانه ها برای نگهداری میوه و سبزیجات ، لبنیات ، مواد دارویی و …

وسیلهای است برای باز و بسته کردن مسیر مایع مبرد که در اثر فرمان ترموستات به کار میرود. از مهمترین عوامل تاثیرگذار در محاسبه قیمت سردخانه ابعاد آن می باشد که با توجه به زمینی که در اختیار داریم باید مشخص کنیم سردخانه چند تنی نیاز داریم.

این وسیله اختراعی به سقف آویزان می شد و توسط خدمتکاری که پانکواله نام داشت به حرکت در می آمد و باعث خنک شدن محیط می شد.

نتیجه عملکرد سیستم برودتی در نهایت در اواپراتور نمایان میشود و باعث سرد شدن داخل اتاقک سردخانه میشود. برای مانع شدن از رشد میکرو ارگانیسمهای سرما دوست، از انواع ترکیبات ضد باکتری و ضد قارچ و یا پرتوهای فرا بنفش استفاده میشود.

در تناژهای بسیار بالا استفاده میشود. همچنین در سردخانه ها محصولات باید همیشه کنترل شوند. در این سیستم کنترل تجهیزات با استفاده از اطلاعات دریافتی از ترانسمیترها و منطق مورد نظر برنامه نویس و مهندس سیستم صورت می گیرد.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.