لیست قیمت مبدل حرارتی صفحه ای پلیت آلفالاوال

سرویس کردن مبدل های Diabon بسیار راحت و مقاومت حرارتی کافی دارند. تنها کافی است برند مورد نظر و اطلاعات فنی مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز درخواستی را اعلام کنید یا در صورت درخواست بریز پلیت معادل، ابعاد بریز را در اختیار ما قرار دهید.

این کار باعث می شود وظیفه گرمایشی، سرمایشی و تعویض در مبدل حرارتی به راحتی صورت گیرد. طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای می تواند به دو صورت انجام گیرد: طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازنده های اورجینال و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازندگان غیراورجینال.

ما در ادامه تعدادی از سازندگان مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال و مطرح را معرفی کرده ایم اما همانطور که می دانیم قیمت طراحی مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال تقریباً 4 یا 5 برابر بیشتر از طراحی مبدل حرارتی صفحه ای غیراورجینال است.

در مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال کومبی درایر (Combi Dryer) علاوه بر مسیر عبور سیال مبرد و سیال هوای خنک شونده مسیر دیگری نیز به عنوان ریکاوری هوای سرد در نظر گرفته شده که مجددا به مبدل برمی گردد و پس از تبادل حرارت با هوای گرم ورودی گرم می شود این کار سبب کاهش درجه حرارت هوای ورودی شده در نتیجه کارایی دستگاه بالاتر می رود.

وقتی تفاوت زیادی بین اندازه جریان دو مایع وجود دارد، مبدل می تواند دو بار با سیال با سرعت جریان کمتر کار کند تا افت فشار یا سرعت جریان سیال خاص، در کانال ها را متعادل کند.

در انتخاب مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال واشردار مشخصات فیزیکی سیال ها – دبی سیال ها – دماهای ورودی و خروجی – حداکثر فشار – افت فشار بخار نهایتا ظرفیت حرارت مورد نیاز باید مشخص باشد.

در این روش، آشفتگی سیال، حتی در سرعت ورودی کم، نیز زیاد است و جریان در دِبی پایین از ورقه ای (پلیتی) به آشفتگی عبور می کند.

پیشنهاد ما برای کنترل هزینه و قیمت در طراحی مبدل حرارتی صفحه ای و حتی قطعات یدکی مبدل حرارتی صفحه ای، دقت و وسواس در جهت انتخاب سازنده مبدل حرارتی صفحه ای مورد نظرتان است.

بطور مثال اگر تنها به دنبال قیمت کمتر هستید، ممکن است در زمانی کوتاه مجبور شوید دوباره نه تنها همان هزینه را متحمل شوید بلکه هزینه مازادی برای درخواست تان پرداخت کنید.

تنها با اضافه کردن یا حذف صفحات یا پلیت ها می توان عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار را بهبود بخشید.

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت که عموماً از صفحات یا پلیت های موجدار شیاردار استفاده می کنند، با جهت های موج دار متناوب، سبب ایجاد یک تماس شبکه ای می شوند.

در گوشه های پلیت ها سوراخ هایی وجود دارد که سبب می شوند مایع گرم و سرد در کانال های معین جاری شوند؛ بنابراین ورق ها (پلیت ها) همیشه از یک طرف در تماس مایع سرد و از طرف دیگر در تماس با مایع گرم قرار دارند.

در سال 2007، آلفالاوال با دستیابی به تامین کنندههای پیشرو مبدلهای حرارتی هوا در اروپا (Netherlands-based Helpman ،Finnish Fincoil)، به یکی از پیشگامان تامین کننده مبدلهای حرارتی هوا در جهان تبدیل شد.

برای بیش از 25 سال APV نیاز به کارایی بالا و مطمئن را در سیستم Evaporator ها و کندانسورهای خنک شده مایع (Liquid Cooled Condensors) با مبدل های ParaWeld خود مرتفع ساخته است.

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، فاقد هِدر، میله و واشرهای آب بند هستند؛ صفحه ها یا پلیت ها در مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت در دمای 1100 درجه سانتی گراد از نوع کوره ای هستند.

جوشکاری صفحه های مبدل حرارتی برگه ای آلفالاوال سبک CBH16-25H در موقعیت خلاء انجام گرفته که منجر استحکام آن در فشار و دمای عملیاتی بالا گردیده و همینطور قابلیت و امکان رابطه دو شیت متوازن در هزاران نقطه و ارتقاء چشمگیر راندمان کارایی مبدل را مهیا میاورد.

جوشکاری صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CBH16-25H در شرایط خلاء انجام گرفته که باعث استحکام آن در فشار و دمای عملیاتی بالا شده و همچنین امکان ارتباط دو صفحه متوازن در هزاران نقطه و افزایش چشمگیر بازده عملکرد مبدل را فراهم می آورد.

مبدل جوشی صفحه ای آلفالاول BP-CB که نوع معمول مبدل صفحه ای است دارای صفحات استنلس استیل با جوشکاری مس است که محصولات موجود در ایران در 16 مدل از ظرفیت 40.000 تا 900.000 کیلوکالری بر ساعت با دبی از 800 تا 18.000 لیتر بر ساعت می باشد.

در این سری محصول صفحه هایی تعبیه شده که از میان آنان دو لوله مجزا یکی برای آب گرم و دیگری برای آب سرد گذر می کند.

همانگونه که می دانیم مبدل های حرارتی قلب هر کارخانه ای است چه با هدف گرم کردن، سرد کردن، پاستوریزه کردن، و یا گرم کردن UHT، لذا در ذیل به انواع مبدل حرارتی صفحه ای که یکی از پرکاربردترین مبدل ها در صنایع مختلف هستند، می پردازیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاربردهای مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار در صنایع مختلف اینجا را کلیک کنید.

همانطور که گفتیم یکی از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، مبدل های حرارتی صفحه ای واشرداراست. مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل FrontLine از بهترین مدل های مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال در کاربردهای حساس و سختگیرانه از نظر بهداشت، رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکردن راحت است.

برای این کار می توان اسید های ضعیف کمتر از ۵ درصد همانند اسید سیتریک، اسید اکسالیک را به داخل منبع آب تزریق کرد تا به همراه آب و اسید در داخل مبدل حرارتی صفحه ای به جریان بیافتد و رسوب داخل آن از بین برود.

یکی از رایج ترین مشکلات مبدل های حرارتی صفحه ای در چینش موازی، توزیع نامنظم سیال درکانال ها است. این در حالی است که در مبدل های جوشی آلفالاوال ، به دلیل تلاطم بالا ، جنس صفحات و عدم نیاز به ذخیره سازی امکان رشد و تکثیر باکتری ها وجود ندارد.

نوع طراحی صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CBH16-25H به گونه ای است که با ایجاد آشفتگی در سیال ها، انتقال حرارت را بهینه کرده و باعث خود تمیز کنندگی مبدل می شود.

این موارد ذکر شده در نهایت منجر به تبادل حرارتی بسیار بالایی در مبدل می شود که جریان سیال از تمامی سطح صفحات عبور کرده و هیچ نقط کوری که باعث رسوب گیری و یا خوردگی بشود بوجود نمی آید.

آببندی طوری انجام میشود که به شکل یکدرمیان هر چرخه سیال از صفحات عبور میکند. صفحات مبدل ورق دارای واشرهای الاستومری هستند.

و تأمین قطعات یدکی دستگاه پاستوریزاتور و قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای انواع واشرها و پلیت های مبدل حرارتی، با ما در ارتباط باشید.

با ما همراه باشید. برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار GEA (Kelvion)، بریز پلیت های GEA (Kelvion) یا مبدل های جوشی GEA (Kelvion)، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های GEA (Kelvion) اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

در مبدل حرارتی صفحه ای واشر دار، نقش واشرها (Gaskets) آب بند کردن است. اما راه هایی وجود دارد که قیمت مبدل حرارتی صفحه ای را کمتر کرد.

برای هرگونه مشاوره و اطلاعات جهت طراحی خطوط پاستوریزاتور، خرید دستگاه پاستور، انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای، قطعات یدکی دستگاه پاستوریزاتور (انواع پلیت ها و گسکت ها) اورجینال و غیر اورجینال با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب با شما همراه هستیم. A rt ic​le has ᠎been gen​er ated ​with G SA  C on tent Generator DE​MO.

با این کار احتمال رسوب گیری کاهش و طول عمر مبدل به میزان چشمگیری افزایش می یابد. مدل industrial line در صنایع HVAC، خنک سازی، خنک کننده موتور، صنایع لبنیات و غذایی، صنایع فراوری شیمیایی، در تولید روغن، تولید برق به کار می روند.

از همان سال 1923 مبدل های حرارتی صفحه ای APV ParaFlow با موفقیت در صنایع مختلف: غذایی ، لبنیات ، نوشیدنی ، دارویی ، شیمیایی ، صنعتی ، HVAC ، برق و نیروگاه ها بطور گسترده پذیرفته شد.

از مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل AlfaVap در سیستم های تبخیر پالایشگاه های قند و شکر (Sugar Refinery Evaporation Systems)، در سیستم های تبخیر شیرین کننده ها (Sweeteners Evaporation Systems)، در تبخیر بیواتانول و مواد سوزش آور (Bioethanol and Caustic Evaporation) و در دیگ بخار ترموزیفون (Thermosiphon Reboiler) کاربرد دارند.

این بنیانگذار شرکت APV ، جناب آقای دکتر ریچارد سیلیگمن، بود که در سال 1923، اولین پلیت و قاب مبدل حرارتی صفحه ای را بصورت تجاری ساخت.

در سال 1971 تمرکز آلفالاوال بیشتر در بخش انتقال سیالات بود. در سال 1888 اولین پمپ که برای پمپ کردن شیر بدون چربی حاصل از سپراتور سانتریفیوژی استفاده میشد، به فروش رسید.

یکی دیگر از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، بریز پلیت ها یا مبدل حرارتی صفحه ای جوشی هستند. مبدل های حرارتی صفحه ای M Line آلفالاوال برای فشارهای بالای 10 بار طراحی شده اند.

مبدل حرارتی APV سیستم APV Paramine با طراحی منحصر به فرد خود از انباشتگی بالای گاز تُرش جلوگیری می کند.

این مبدل در سیستمهای سرمایشی که گاز سردکننده به شکل مستقیم در مبدل جریان دارد، کاربرد دارد. بازرسی، تمیزکردن و سرویس کردن مبدل حرارتی آسان است.

مبدل های ClipLine و FrontLine بهترین مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع لبنیات، غذا، نوشیدنی و سایر برنامه های بهداشتی هستند زمانی که رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکاری آسان مد نظر باشد.

در تولید نوشیدنی های گازدار، پاستوریزاسیون و سایر عملکردهای گرمایشی و سرمایشی در بهداشت و در مواردی که بهداشت بسیار اهمیت دارد مانند صنایع لبنی، غذایی، آشامیدنی و دارویی کاربرد دارند.

مبدل های نیمه جوشی در صنایع لبنیات، صنایع دریایی، شناورهای ماهیگیری و فراوری ماهی، کشتارگاه ها، صنایع شیمیایی و دارویی، ساخت یخ و زمین اسکیت روی یخ، انبار سرد و منجمد و مراکز فروش مواد غذایی کاربرد دارند.

همیشه در مبدل حرارتی صفحه ای رسوب وجود دارد و این امکان وجود دارد تا برای رفع این رسوب و گرفتگی مبدل ها از عمل رسوب زدایی استفاده کرد و ذرات رسوب داخل مبدل حرارتی صفحه ای که مانع عبور جریان آب می شود را حذف کرد.

مبدل حرارتی صفحه ای (PHE) از تعدادی ورق یا پلیت (Plate) تشکیل شده اند که به گونه ای روی هم چیده می شوند که فضای بین صفحه ها کانالی بوجود می آورد که مایع یا سیال از درون آن جاری می شود.

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای علاوه بر آبند کردن، جهت جریان سیال را نیز هدایت می کنند. در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، هرگونه نشتی سیال به دلیل نقص آب بندی واشرها یا گسکت های مبدل حرارتی صفحه ای، مایع دیگر را آلوده نمی کند و فقط به بیرون هدایت می شود.

هزینه ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، به دلیل طراحی قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی، قابل توجه و تا حدودی بالا است.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل اویل کولر Dedicated Oil Cooler DOC جهت انتقال حرارت روغن با ویسکوزیته های مختلف با عملکرد بهینه و ضریب انتقال حرارت بالا تولید می شوند.

مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار M Line آلفالاوال در سه سایز مختلف و با انواع پلیت ها کار می کند.

مبدل های صفحه ای واشردار قابلیت باز شدن و گسستگی در هنگام تعمیرات و یا کاهش و افزایش ظرفیت مبدل حرارتی را دارا می باشند.

با افزایش تعداد صفحات، توزیع سیال کاهش می یابد و در نتیجه سبب کاهش عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای می گردد.

در پاستوریزاسیون در دمای پایین، هدف سلامت غذاست و در طی آن عوامل بیماری زای درون غذا یا شیر از بین می رود و آلودگی آن کاهش می یابد.

روش پاستوریزه در دمای پایین همه عوامل بیماری زای درون شیر را از بین می برد اما ویژگی های فیزیکی-شیمیایی آنرا حفظ می کند.

در روش پاستوریزاسیون در دمای بالا، هدف، از بین بردن عوامل بیماری زای رویشی، باکتری های آلوده و تغییر دادن ماهیت سرم پروتئین موجود در شیر است؛ این روش مناسب برای ساخت ماست می باشد چون سینرزیس در آن اتفاق نمی افتد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CB از ظرفیت 800 لیتر بر ساعت تا ظرفیت 18500 لیتر بر ساعت از ظرفیت حرارتی 40,000 تا 800,000 کیلوکالری بر ساعت تولید می شود.

مبدل حرارتی آلفالاوال این شرکت معتبر و شناخته شده پیشرو در تولید محصولات و ارائه راه حل های مناسب در ساخت سیستم های انتقال حرارت،تصفیه آب، انتقال و جابجایی سیالات می باشد.

این شرکت معتبر و شناخته شده پیشرو در تولید محصولات و ارائه راه حل های مناسب در ساخت سیستم های انتقال حرارت،تصفیه آب، انتقال و جابجایی سیالات می باشد.

به دلیل آشفتگی جریان در مبدل های حرارتی، امکان رسوب گیری مبدل پایین می آید. مبدل های حرارتی صفحه ای FrontLine برای کاربردهای چند مرحله ای مانند خطوط پاستور بسیار مطلوب هستند.

با استفاده از این محصول تحت نام “آلفا دیسک”، ظرفیت سپراتور تا چند برابر افزایش یافت. اسم فرایند از نام آن دانشمند گرفته شده است.

اینکه از کدام روش برای پاستوریزه کردن استفاده شود بستگی به هدف پاستور کردن دارد. چینش موازی با کانال های جریان متناوب برای دبی بالا با افت دمایی متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و البته کاربرد بیشتری دارد.

بزرگترین مشکل روش چینش سری یا سریالی، افت فشار زیاد و جریان مخالف ناقص، می باشد. در واقع سیال تمایل دارد در کانال های اول مبدل حرارتی نسبت به کانال های آخر مبدل حرارتی بیشتر توزیع شود تا افت فشار را متعادل کند.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.