مقایسه زودپز برقی و گازی

 

در این بخش از سری مطالب بررسی لوازم خانگی ، با مقایسه زودپز برقی و گازی در خدمت شما خواهیم بود تا بیشتر با این لوازم خانگی و پخت و پز بیشتر آشنا شویم.

یکی از مهمترین نکاتی که در خرید این لوازم خانگی تاثیر دارد قیمت زودپز است که باید در نظر داشت که با توجه به افزایش قیمت ها و همچنین گران بودن اکثر لوازم خانگی ، باید قبل از آن تحقیق کرد و بهترین انتخاب را در پایان داشت تا با خیالی آسوده برای سالیان دراز استفاده شود.

حال در این بخش یکی از مهمترین مواردی که به بررسی آن پرداخته خواهد شد ، انتخاب و مقایسه مزایا و معایب زودپز برقی و زودپز گازی خواهد بود. انتخاب بین زودپز برقی و یا گازی کاملاً سلیقه‌ای و بستگی به خود افراد دارد. هرکدام از این نوع زودپزها دارای ویژگی‌هایی است که در انتخاب افراد کار را راحت‌تر می‌کند. کار با زودپزهای برقی به نسبت راحت‌تر است و تنها نیاز است که تنظیمات اولیه آن را انجام دهید و اجازه دهید غذا فرآیند پخت خود را انجام دهد و دیگر نیازی به نظارت در طی مراحل پخت نیست و در آخر نیز زودپز بطور اتوماتیک خاموش خواهد شد و احتمال ایجاد حوادث به حداقل خواهد رسید.

اما اگر می‌خواهید غذایی را طبق سلیقه خودتان آماده کنید و در تمامی مراحل پخت دخالت داشته باشید می‌توانید از زودپزهای گازی استفاده نمایید. این نوع زودپزها به نسبت دوام بالاتری نیز دارند و در گنجایش‌های متنوعی تولید می‌شوند. همچنین مصرف انرژی آن نیز به نسبت پایین‌تر است.

 

ویژگی‌های زودپز برقی و زودپز گازی

زودپز برقی

این مدل زودپزها قیمت نسبتاً بالایی دارند، اما کار کردن با آنها به دلیل عملکرد اتوماتیک و همچنین عدم نیاز به نظارت بر مراحل پخت و پز ، بسیار ساده است. امکانات زودپز اتوماتیک باعث شده دیگر نگران سوختن غذا نباشید. همچنین می‌توانید به راحتی میزان فشار و زمان لازم جهت پخت را تنظیم کنید و به دیگر کارهای خود بپردازید. توجه داشته باشید زودپزهای برقی به نسبت گازی حجیم‌تر بوده و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند همچنین نگهداری از آنها نسبتاً سخت است. معمولاً افرادی که فرصت زیادی برای وقت گذاشتن کنار اجاق گاز ندارند و یا افراد سالخورده که تمایل دارند در پایان پخت زودپز بصورت اتوماتیک خاموش شود از این نوع زودپز استقبال می‌کنند.

 

زودپز گازی

زودپزهای گازی به نسبت زودپزهای برقی از لحاظ هزینه خرید ، مقرون بصرفه تر هستند و برای خانواده‌های ایرانی نیز قابل اعتمادتر هستند. در مقایسه با زودپزهای برقی نمی‌توان زمان پخت را اندازه گیری کرد و تنها میزان فشار داخل زودپز را می‌توان در دو یا سه حالت تنظیم نمود. از لحاظ تمیزی نیز شستشوی زودپزهای گازی راحت‌تر است و حجم آن نیز به صورتی است که فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. از دیگر مزایای زودپز گازی این است که قبل از بستن درب زودپز می‌توان مواد اولیه لازم جهت پخت را در آن سرخ کرد ولی این امکان در زودپز برقی وجود ندارد و انجام آن دردسر ساز است.

 سرعت پخت در زودپزهای گازی بدلیل اینکه میزان فشار بخار گسترده‌تر از زودپز برقی است ، بیشتر خواهد بود و سرعت عمل در آشپزی را افزایش می‌دهد. معمولاً افرادی که نیاز به سرعت و نیروی بیشتر نسبت به زودپز برقی دارند و همچنین افرادی که دوام محصول بسیار برایشان اهمیت دارد و آشپزانی که تمایل دارند تکنیک پیشرفته پخت و پز را امتحان کنند از زودپز گازی استفاده می‌کنند.

در پایان شاین ذکر است که مزایای کلی و روند عملکرد این دو زودپز را بررسی کردیم و شما میتوانید با مراجعه به سایت انتخاب سنتر ، به مشاهده ، انتخاب و خرید هر یک از زودپزهای مورد نظر با انواع برندهای معتبر نیز بپردازید.

 

 

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.