منظور از آلت کوین چیست؟

منظور از آلت کوین چیست ؟ آیا تا به‌ حال با سوال آلت کوین چیست مواجه شده‌ اید؟  دنیای ارزهای دیجیتالی دنیای مرموز و پیچیده‌ ای است، اما با وجود پیچیده بودن، هواداران بسیار زیادی دارد. به‌ طوری‌ که روز به روز بر تعداد سرمایه‌ گذاران و هواداران این صنعت دیجیتالی افزوده و محبوبیت آن‌ ها بیش تر می‌ شود. علت محبوبیت و مورد توجه بودن ارزهای دیجیتالی، سوددهی و بازدهی بالای آن‌ ها طی چندین سال اخیر بوده‌ است. به‌ طوری‌ که برخی از ارزها توانستند، سودآوری‌ های بسیار خوبی برای صاحبان سهام ها داشته باشند.

ارزهای دیجیتالی انواع مختلفی دارند و با توجه به مورد توجه بودن آن‌ ها روز به‌ روز ارزهای جدید دیگری در حال ظهور هستند. استخراج این ارزها، نگه داری و سرمایه‌ گذاری بر روی آن‌ ها قطعا نیازمند تجربه، مهارت و آموزش‌ های لازم می‌ باشد. پس افرادی که قصد سرمایه‌ گذاری در این‌ گونه ارزها را دارند، در مرحله نخست باید اطلاعات و معلومات خودشان را در این زمینه افزایش دهند و اصطلاحات مختلفی را یاد بگیرند. ما در این بخش می‌ خواهیم به سوال منظور از آلت کوین چیست پاسخ دهیم و آلت کوین را برای شما معرفی کنیم.

منظور از آلت کوین چیست؟

آلت کوین از ترکیب دو کلمه Alt به‌ معنای جایگزین شدن و Coin به‌ معنای سکه تشکیل‌ شده است. همان‌ طور که از  معنای آن پیداست، آلت کوین به‌ معنای جایگزین شدن است و آن را به‌ عنوان جایگزینی برای بیت کوین در نظر می‌ گیرند.

آلت کوین به ارزهای رمز نگاری شده‌ ای گفته می شود که پس‌ از بیت کوین پا به عرصه وجود گذاشتند و معرفی‌ شدند. به بیانی دیگر می‌ توان آلت کوین ها را جایگزین‌ هایی برای بیت کوین ها در نظر گرفت. پس می‌ توانیم اصطلاح آلت کوین را به هر ارز رمز پایه ای به‌ غیر از بیت کوین نسبت دهیم. علاوه‌ بر آن می‌ توان قوانینی که برای بیت کوین به کار برده می‌ شد را در آلت کوین های جدید تغییر داد، به‌ نحوی‌ که این تغییرات باعث تغییر در عملکرد آن و کاربرد بهتر آن شود. آلت کوین ها علاقه‌ مندان بسیار زیادی پیدا کرده‌ اند که از آن‌ ها برای راه اندازی پروژه‌ هایی استفاده می‌ کنند. برخی نیز از آن‌ ها برای کسب‌ و کار خودشان بهره می‌ برند.

آلت کوین هایی که پس‌ از بیت کوین ساخته شدند به کاربران خود این اطمینان را دادند که محدودیت‌ های بیت کوین را جبران خواهند کرد.

با توجه به‌ همین موضوع، معامله‌ گران به این‌ موضوع توجه پیدا کرده‌ اند که احتمالاً آلت کوین ها خصوصیات چشم گیری برای رقابت با بیت کوین ها داشته باشند. البته آلت کوین ها نیز در چارچوب اصلی قواعد بیت کوین ها ساخته شده‌ اند، اما توسعه‌ دهندگان و سازندگان آن در تلاش هستند تا روش‌ های ارزان‌ تری نسبت‌ به روش‌ های قبلی برای انجام معاملات ارائه دهند.

روش‌ های ساخت آلت کوین کدام‌ اند؟

برای آنکه سوال منظور از آلت کوین چیست، روشن شود، بهتر است که روش‌ های ساخت آن را نیز بررسی کنیم.

پس‌ از آن که یک پلتفرم امن ایجاد شد و افراد را به خود جذب کرد، بارگذاری نماد آن یکی از مهم‌ ترین کارها می‌ باشد. یعنی شما می‌ توانید از بین گزینه‌ های پیش‌ فرض یکی را انتخاب کنید و پارامترهای استاندارد را برای آن تنظیم کنید. پس‌ از این‌ که تنظیمات را انجام دادید، روی ایجاد کوین من کلیک می‌ کنید. در این مرحله شما این اختیار را دارید که از بیت کوین اصلاح‌ شده کارتان را شروع کنید. برای استفاده از این سرویس‌ ها مبلغی از شما کسر می‌ شود که این مبلغ برای ارزهای دیجیتالی مختلف متفاوت است. علاوه‌ بر گزینه‌ هایی که در بالا ذکر کردیم، برای آلت کوین ها زیر ساخت‌ های فنی زیادی وجود دارد که این زیر ساخت‌ های فنی برای موفقیت و توسعه آلت کوین ها ضروری هستند. علاوه‌ بر آن که برای هر یک از فرآیندهای مربوط به ایجاد و استخراج بیت کوین کاربران می‌ توانند روش خاصی را به کار بگیرند.

مزایای آلت کوین ها

قطعا آلت کوین ها با توجه به توضیحاتی که در بالا دادیم، دارای مزایای زیادی هستند که آن‌ ها را مورد توجه قرار می‌ دهد، برای درک بهتر سوال منظور از آلت کوین چیست، در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌ کنیم.

۱. جبران ایراد های موجود در بیت کوین

یکی از ویژگی‌ های مهم آلت کوین ها، رفع نقص‌ های موجود در بیت کوین هاست. حال این نقص‌ ها می‌ تواند هر نوع نقصی مانند سرعت، هزینه‌ های بالای استخراج یا هر عامل دیگری باشد.

۲. ایجاد رقابت

توسعه‌ دهندگان آلت کوین ها بر اساس قوانین، فضایی را ایجاد کرده‌ اند که رقابت بین آلت کوین ها با بیت کوین ها را رقم می‌ زند.

۳. کارمزد پایین تراکنش‌ ها

از دیگر مزایای آلت کوین ها کارمزد پایین تراکنش‌ های آن است که البته این کارمزد برای هر تراکنشی به‌ صورت جداگانه اعمال می‌ شود. به‌ علاوه این‌ که از فناوری امن بلاک چین نیز بهره می‌ گیرد.

معایب آلت کوین ها

در کنار تمام مزایایی که برای آلت کوین ها بیان کردیم، این نوع کوین ها معایبی نیز دارند که به چند نمونه از آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

۱. دارای ارزش بسیار ناپایدار هستند.

انتخاب آلت کوین ها برای سرمایه‌ گذاری، یکی از گزینه‌ های دشوار است، چرا که ارزش آن‌ ها با توجه به سخت بودن شان، ممکن است به‌ سرعت دست‌ خوش تغییر شوند.

۲. پتانسیل بالا برای تقلب و کلاه‌ برداری

در آلت کوین ها نیز مانند بیت کوین ها مواردی از کلاه‌ برداری مشاهده می‌ شود. چون در این ارزها نیز امکان بازگشت سرمایه، شناسایی گیرنده و فرستنده، کنترل و توقف تراکنش و مواردی از این قبیل وجود ندارد.

انواع آلت کوین ها

با پیشرفت و تکامل آلت کوین ها انواع مختلفی از آن‌ ها نیز توسعه‌ یافته و متولد شده‌ اند که هر کدام ویژگی‌ های جدیدی را ارائه می‌ دهند. برخی از این آلت کوین ها عبارت‌ اند از استیبل کوین ها، توکن های اوراق بهادار، توکن های ابزاری و ارزهای رمز پایه مبتنی بر ماینینگ.

البته دسته‌ بندی و جداسازی این مفاهیم و آلت کوین ها نیاز به بررسی‌ های دقیق‌ تر دارد و هم چنان در حال‌ توسعه می‌ باشد و احتمالاً در آینده واژه آلت کوین تنها ارزهای رمز پایه مبتنی بر ماینینگ را به‌ غیر از بیت کوین شامل می‌ شود. اما این نکته را مدنظر داشته باشید که آلت کوین ها ممکن است در دسته‌ های مختلفی قرار بگیرند، چرا که یکی از مزایای آلت کوین ها داشتن ویژگی‌ های متنوع و در عین‌  حال کاربردهای متنوع است.

https://profdev-lms.tlos.vt.edu/eportfolios/520/best

 

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.