مهاجرت بهاره و الزامات فرار از بیماری

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با بیان اینکه دام های همه عشایر دعوت شده در داخل و خارج از استان باید با پروانه دامپزشکی واکسینه شوند، گفت: در صورت لزوم واکسینه می شوند.

مهدی عصمتی پور در گفت وگو با ایسنا، درباره آغاز کوچ بهاره عشایر خراسان جنوبی اظهار کرد: کوچ بهاره عشایر در استان امسال با توجه به شرایط مساعد بارندگی در بهمن و اسفند ماه سال 1400 آغاز شد؛ این کوچ بهاره عشایر در استان آغاز شد. کوچ خارج از استان عشایری خراسان جنوبی به سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و کرمان است.

وی با بیان اینکه 65 تا 70 درصد کوچ عشایر در داخل استان و تنها 30 تا 35 درصد برون استانی است، گفت: 23 دستگاه تانکر در استان در مسیر کوچ، آب عشایر را تامین می کنند و محیط زیست دارای یک سری کوچ است. کامیون های تانکر

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی تصریح کرد: از عشایر عشایر می خواهیم قبل از شروع کوچ دام های خود را واکسینه کنند تا مشکلی برای خروج از منطقه نداشته باشند. با هماهنگی دستگاه های اجرایی استان، منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر و دامپزشکی برنامه ریزی های لازم برای تسهیل کوچ عشایر انجام شد.

عصمتی پور گفت: هنگام مهاجرت برای جلوگیری از شیوع کرونا، حاشیه شهرها و شهرها را انتخاب کرده و با رعایت پروتکل های بهداشتی مایحتاج خود را خریداری کنید.

وی با بیان اینکه دام های همه عشایر دعوت شده ورودی و خروجی به استان باید با مجوز دامپزشکی واکسینه شوند، افزود: در دو سال اخیر با توجه به افزایش قیمت دارو، با هماهنگی دامپزشکی واکسن تب مالت انجام شد. به صورت رایگان تزریق می شود.”

عصمتی پور یادآور شد: همزمان با نوروز امسال 66 هزار و 700 نفر از سیاه چادرها و کمپ های عشایری این استان بازدید و نزدیک به یک میلیارد تومان کالای عشایری فروخته شد.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.