موزه تخصصی قرآن شیراز راه اندازی می شود

[ad_1]

ایسنا/ فارس استاندار فارس از ساخت اولین موزه تخصصی قرآن در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا موزه قرآنی در اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) احداث و راه اندازی شود. ”

محمدهادی ایمانیه یکشنبه 7 فروردین در دیدار با محمد نعمتی، هنرمند خوشنویس قرآنی شیراز، گفت: در تلاش هستیم تا با همت و همت خیرین، اولین موزه قرآنی را در سومین حرم اهل بیت(ع) احداث کنیم. وزیر کشور و ولی فقیه احمدی و محمدی». در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

استاندار فارس با بیان اینکه مکان این موزه باید در یکی از بناهای حرم مطهر شاهچراغ (ع) یا اطراف آن و با حمایت حجت الاسلام کلانتری مشخص شود، گفت: این موزه با همکاری آژانس های مربوطه

ایمانیه در تشریح اهمیت ساخت این موزه گفت: در تلاش هستیم تا با بهره گیری از اساتیدی چون استاد نعمتی، گنجینه های ارزشمند منابع اسلامی و اسناد گردآوری نسخ خطی، چاپ سنگی قرآن کریم و سایر آثاری که موضوع آنهاست، این موزه تخصصی را گردآوری کنیم. به نوعی مرتبط با کتاب آسمانی هستند تا مکانی جذاب برای علاقه مندان باشد.

به گزارش استاندارد فارس، امروزه ارج نهادن به مقام هنر نه تنها وظیفه دولت است، بلکه متولیان امور فرهنگی نیز وظیفه دارند در کنار فعالیت های فرهنگی، بستر مناسبی را برای ارائه دیدگاه های فرهنگ و هنر برای اعتلای معضلات جامعه فراهم کنند. فرهنگ.

ایمانیه با بیان اینکه ساخت موزه قرآنی در جوار حرم مطهر شاهچراغ(ع) امری مهم است، اضافه کرد: باید سال ها پیش چنین مجموعه ای در این شهر ایجاد می شد تا انواع هنرهای اسلامی مرتبط با موضوعات قرآنی را به نمایش بگذارد.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.