هر آنچه که باید درباره مکمل بدن‌سازی ایرانی بدانید

مکمل‌‌ها موادی هستند که باعث بهبود عملکرد و کمبود مواد غذایی در بدن انسان می‌شوند. یکی از انواع مکمل‌ها، مکمل بدنسازی است که مورد استفاده ورزشکاران قرار می‌گیرد. ورزشکاران مرد با مصرف مکمل‌هایی که شامل پروتئین و کربوهیدارت و ورزشکاران خانم با مصرف مکمل‌هایی که شامل مولتی‌ویتامین است، عملکرد بدن خود را بهبود می‌بخشند. امروزه تولید و ساخت مکمل‌های بدنسازی در بیشتر کشور‌ها صورت می‌گیرد. در این مقاله به بررسی و خرید مکمل بدنسازی ایرانی می‌پردازیم.

مزایا مکمل بدنسازی ایرانی

از مزیت‌های مکمل بدنسازی ایرانی می‌توان به ارزان بودن آن نسبت به مکمل‌ بدنسازی خارجی اشاره کرد. امکان تقلبی بودن مکمل‌های ساخت ایران وجود ندارد، بلکه در بیشتر مواقع مکمل‌های خارجی تقلبی هستند. نکته قابل توجه این است که این مکمل‌ها با توجه به شرایط آب و هوایی کشور ایران ساخته شده‌اند و به همین دلیل با بدن افراد سازگاری مطلوبی دارند.

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت این است که استفاده بیش از حد از مکمل‌های بدنسازی ایرانی باعث آسیب رساندن به کبد می‌شود. مصرف مکمل‌های بدنسازی برای افراد زیر 18 سال بسیار مضر است. به این دلیل که این مواد بر روی متابولیسم نوجوانان تأثیر می‌گذارد و سبب اضافه‌وزن می‌شود. همچنین جلوی رشد مفاصل و استخوان‌های آن‌ها را می‌گیرد.

از سوی دیگر مکمل‌های بدنسازی برای افرا بالاتر از 18 سال عوارضی نیز با خود دارند. مکمل‌های بدنسازی  می‌توانند باعث کاهش آب بدن، بروز واکنش‌های آلرژیک خفیف، ناراحتی گوارش، سردرد و.. شوند. در ایران  خرید انواع مکمل‌های بدنسازی ایرانی امکان پذیر است است که بسته به کیفیت‌ آن‌ها قیمت‌گذاری می‌شوند و به فروش می‌رسند.

 

اهمیت استفاده کردن از مکمل‌های بدنسازی

ورزشکاران به علت انجام ورزش‌های سنگین و کمبود برخی مواد در بدن‌ آن‌ها، لازم است موادی را باهدف جبران کمبودهای بدنی مصرف کنند. مکمل‌های بدنسازی انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز ورزشکار مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته قابل توجه این است که این مکمل‌های بدنسازی به‌هیچ‌عنوان جای وعده‌های غذایی را نمی‌گیرند. لازم به ذکر است که ورزشکاران در کنار ورزش و مصرف مکمل‌های بدنسازی، باید از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند.

معرفی چند مکمل بدنسازی

به‌طورکلی مکمل بدنسازی ایرانی دو دسته هستند؛ آن‌هایی که مواد اولیه برای تولید از ایران تهیه می‌شود و دسته دیگر مواد اولیه مکمل‌ها، خارج از ایران تهیه و تولید می‌شوند و سپس در بازار فروش ایران عرضه می‌شوند. مکمل‌های پروتئین، کراتین، سی ال ای، بی سی دبل ای، ال گلوتامین گلوتابیس دوبیس، قرص کیتوزان 500 کارن مثال‌هایی از مکمل بدنسازی ایرانی با مواد اولیه ایرانی می‌باشند.

برای خرید مکمل‌های بدنسازی لازم است با بهترین و پرفروش‌ترین آن‌ها آشنا شوید. از بهترین مارک مکمل بدنسازی ایرانی می‌توان به دوبیس اشاره کرد. کپسول ال کارنیتین دوبیس یک مکمل بدنسازی ایرانی است که جهت درمان بیماری‌های کبدی، کرامپ عضلانی و درمان کوفتگی‌های پس از ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از قرص آمینو وی 222 دویس و مس بیس دویس برای افزایش وزن و حجم عضلات استفاده می‌شود.

کپسول 500 میلی گرمی آنتی فت دوبیس یکی دیگر از مکمل‌های بدنسازی ایرانی است که برای چربی سوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. درواقع دوبیس در رتبه اول از لحاظ بهترین مارک بدنسازی ایرانی قرار دارد.

 

نوتریمد، کارن، ژن استار، اپکس

یکی دیگر از بهترین مارک‌های بدنسازی ایرانی نوتریمد است که باعث افزایش حجم ماهیچه‌ها می‌شود. کارن باعث بهبود عملکرد ورزش می‌شود و خستگی بعد از ورزش را کاهش می‌دهد. پروتئین وی ژن استار و پودر مس ژن استار باعث افزایش حجم عضلات نیز می‌شوند.

 

قرص مس فکتور اپکس از بهترین برندهای مکمل بدنسازی ایرانی است که باعث افزایش توان بدنی ورزشکاران خواهد شد. قرص سوپر آمینو اپکس عملکرد ورزش را افزایش می‌دهد. پودر کربوهیدرات کربو بلاست اپکس علاوه بر اینکه انرژی مورد نیاز ورزشکار را تأمین می‌کند باعث جایگزین گلیکوژن در عضلات نیز می‌شود. بهترین برند مکمل بدنسازی ایرانی، برند PHD است. این برند استاندارد مناسبی برای کیفیت مواد اولیه، بسته‌بندی و.. دارد.

نتیجه‌گیری

استفاده کردن از مکمل بدنسازی ایرانی با توجه به اصل بودن و سازگاری با افراد ایرانی نتیجه مطلوب‌تری نسبت به مکمل‌های خارجی دارد. ورزشکاران و بدنسازان علاوه بر مکمل‌های غذایی باید رژیم غذایی مناسبی نیز داشته باشند. انواع مختلفی از مکمل‌های بدنسازی ایرانی بسته به نیاز شما در بازار فروش موجود است و توان آنها را از داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان تهیه کرد.

منبع: https://idat.ir/@digilearn4u/285417-badansazi

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.