هنر انقلاب هنری دردناک و مسئولیت پذیر در قبال مردم است.

[ad_1]

ایسنا/ زنجان رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: هنر انقلاب هنری دردناک، دغدغه مند و مسئول در قبال مردم و انقلاب اسلامی و متناسب با عظمت و زیبایی انقلاب است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان زنجان، امیر نعمتی با بیان اینکه هنر انقلاب هنری دردناک، دغدغه مند و مسئولیت پذیر در قبال مردم و انقلاب اسلامی است و همگام با عظمت و زیبایی انقلاب است. رسالت اصلی هنر جلای چهره اسلام ناب محمدی (ص) و مقابله با اسلام آمریکایی و بر اساس معارف قرآن و اهل بیت، معارف اسلامی و سیره شهدا و به گفته ایشان ترسیم نقاط کور و مبهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ترسیم تاریخ جنگ با فقر و ثروت و مظاهر عدالت، انصاف و شرافت.

وی افزود: بر اساس چنین بینشی از هنر، توجه به اولویت ها، نیازها و نیازهای جامعه است که هنر شکل می گیرد و با توجه به رویکرد اصلی در دوره جدید تحول در عرصه هنر و با توجه به به سند تحول، توجه به مسائل زیست محیطی، هنر بومی و پیشرو انقلاب محسوب می شود.

این مسئول افزود: این رویکرد دارای سه مولفه بومی گرایی و توجه ویژه به مسائل بومی استان، مردم محوری و حضور و نقش پررنگ مردم از ایده پردازی تا پیگیری و ارائه آثار از صمیم قلب است. مردم با مردم و برای مردم». علاوه بر یادگیری و درک همه هنر، دستیابی به این تحول ضروری است.

وی همچنین به برنامه های گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این برنامه ها از 20 تا 26 فروردین امسال در زنجان برگزار می شود. بیستم فروردین ماه مصادف با سالروز شهادت شهید به قلم مرتضی آوینی روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

نعمتی خاطرنشان کرد: متأسفانه طی دو سال گذشته با توجه به شرایط کرونری کشور، این برنامه ها با محدودیت انجام می شد، اما امسال در نظر داریم با برنامه ریزی های انجام شده حول محور قدرت الهی، این هفته را پربارتر جشن بگیریم. ” برنامه ها و تولیدات متعددی برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته شده است: در اولین روز از هفته هنر انقلاب، با افتتاح آرامگاه شهید سید مرتضی آوینی در حوزه هنری استان و حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر در گلزار شهدا و زیارت و آشتی با شهدای بزرگ انقلاب و دفاع مقدس از ابتدا تا پایان هفته با برنامه های متنوع ادامه دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.