وال استریت ژورنال: عربستان و امارات درخواست بایدن برای گفتگوی تلفنی را رد کردند

[ad_1]

یک روزنامه آمریکایی فاش کرد که عربستان سعودی و امارات درخواست رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو درباره بحران اوکراین را رد کردند.

به گزارش ایسنا، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در این باره نوشت: سران عربستان سعودی و امارات از تماس تلفنی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو درباره بحران اوکراین و بحران قیمت نفت خودداری کردند. روغن

این روزنامه به نقل از منابع خود نوشت که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، درخواست های مکرر برای تماس با بایدن را در تلاش برای بسیج حمایت بین المللی از اوکراین و مهار افزایش قیمت نفت رد کرده است.

این روزنامه همچنین گزارش داد که محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی نیز در هفته‌های اخیر درخواست‌های آمریکا برای گفتگو با بایدن را رد کرده است و تلاش‌های کاخ سفید برای برقراری گفت‌وگوی تلفنی بین رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران عربستان سعودی را ناکام گذاشته است. امارات.

یک مقام آمریکایی به این روزنامه گفته است که انتظار می‌رفت بین ولیعهد سعودی و بایدن تماس تلفنی برقرار شود، اما این اتفاق نیفتاد.

این روزنامه خاطرنشان کرد که دولت بایدن، علیرغم خشم عربستان و امارات از دولتشان نسبت به برخی مواضع آمریکا در قبال ایران و یمن، تلاش کرد روابط با هر دو طرف را ترمیم کند.

وی توضیح داد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی می توانند به آرامش بازار نفت کمک کنند.

وال استریت ژورنال گزارش داد که محمد بن سلمان و محمد بن زاید هفته گذشته پس از خودداری از صحبت با بایدن با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تماس گرفتند و این دو رهبر همچنین با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفتگو کردند.

این روزنامه به نقل از یک مقام سعودی نوشت که آمریکا از بن سلمان خواسته است در حل مناقشه روسیه و اوکراین میانجیگری کند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، عربستان سعودی و امارات متحده عربی از پمپاژ بیشتر نفت برای اجرای طرح اوپک خودداری کرده اند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه ممنوعیت واردات نفت و گاز روسیه را اعلام کرد و گفت تصمیم برای ممنوعیت واردات نفت و گاز روسیه از حمایت کامل ایالات متحده برخوردار است.

پوتین در 24 فوریه از آغاز عملیات نظامی ویژه در دونباس در جنوب شرقی اوکراین خبر داد و تاکید کرد که روسیه هیچ برنامه ای برای اشغال خاک اوکراین ندارد.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.