وزش باد شدید و گرد و خاک در چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری معاون توسعه، پیش بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به فعالیت موجی در استان به ویژه در نیمه شرقی، شاهد وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، بارش های خفیف و پراکنده در برخی مناطق به ویژه شهرستان خواهیم بود. کوهرنگ دور از انتظار نیست.

معصومه نوروزی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: استان از بعدازظهر روز اول فروردین تحت تاثیر موجی قرار گرفته که وزش باد نسبتا شدید تا شدید را در پی خواهد داشت. در استان تا بعدازظهر روز جمعه 4 فروردین و شهرستان های کوهرنگ، شهرکرد، بروجن، بن، سامان، لردگان شرقی و خانمیرزا را تحت تاثیر قرار می دهد.

معاون توسعه، پیش بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به فعالیت این موج در استان به ویژه در نیمه شرقی، شاهد وزش باد نسبتا شدید تا شدید، بارش های خفیف و پراکنده در برخی مناطق خواهیم بود. به ویژه شهرستان کوهرنگ دور از انتظار نیست، همچنین در برخی نقاط استان افزایش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به وزش باد شدید در روزهای آینده احتمال سقوط اجسام سبک و تخریب ساختمان های غیر مستحکم وجود دارد لذا به شهروندان توصیه می شود از توقف در محدوده مسیل ها و رودخانه های فصلی و دائمی خودداری کنند. سبک تبلیغات و فضای باز و تقویت تأسیسات گلخانه ای از دیگر اقدامات پیشگیرانه است که به مردم توصیه می شود.

نوروزی تاکید کرد: با توجه به ماهیت بارندگی‌های بهاری، احتمال تشدید بارش‌ها در نقاطی وجود دارد و همچنین با توجه به تغییر الگوها، هرگونه تغییر گزارش می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.