وزیر ارشاد: ​​جشنواره فیلم فجر سال آینده تغییرات جدی خواهد داشت

[ad_1]

«محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره فیلم فجر گفت: چهلمین جشنواره با شعار «امید، اخلاق و وجدان» آغاز به کار کرد و تلاش کرد این شعار مهم را تا پایان حفظ کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگوی ویژه شامگاه بهمن ماه از شبکه دو سیما درباره جشنواره فیلم فجر گفت: ، اما مراحل تولید فیلم طولانی است و حدود یک سال طول می کشد. یکی از اولین کارهای ما در این زمینه انتصاب رئیس سازمان سینمایی بود. او یکی از بهترین فیلمسازان انقلابی است. محمد خزاعی تهیه کننده «قلاده های طلا» و «به وقت شام» از چهره های شناخته شده را بر عهده سازمان سینمایی گذاشتیم و او بلافاصله تیم اجرایی دبیرخانه جشنواره را انتخاب کرد و جشنواره رسما آغاز شد.

اسماعیلی ادامه داد: بیش از 60 فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و هیات انتخاب جشنواره که از فعالان عرصه سینما بودند با توجه به شعارهای جشنواره بر اساس آگاهی بخشی، ایجاد امید و اخلاق، فیلم ها را انتخاب کردند. امسال سعی کردیم با وجود اینکه مراحل تولید آن شروع شده، فیلم ها تا حد امکان به شعارهای جشنواره نزدیک شوند. در این دوره جشنواره به دنبال انتخاب 22 فیلم و ارائه سبدی متفاوت از فیلم ها با موضوعات مختلف بود. 5 فیلم دفاع مقدس و فیلم کمدی و اجتماعی وارد این رویداد سینمایی شد، از جمله فیلم “وضعیت مهدی” که اثر یکی از کارگردانان فیلم اول بود، این فیلم یکی از آثار درخشان زندگی «شهید مهدی باکری» مقام معظم رهبری درباره آن صحبت کردند، این کار انجام شد. یکی دیگر از فیلم های درخشان امسال «آنتی» است که درباره شهدای هفتم تیر است.

رئیس حوزه هنری کشور درباره حواشی ایجاد شده در جشنواره فیلم فجر توضیح داد: در جشنواره فیلم فجر 240 هنرمند بزرگتر آمدند و صحبت کردند و حتی در پایان جشنواره فیلم فجر هنرمندانی که روی سن آمدند و دریافت کردند. جوایز آنها، خانواده هایشان هدایایی دادند. یکی از هنرمندان ما به نام نادر سلیمانی حتی جایزه خود را به 17200 شهید مقتول تقدیم کرد.

وزیر فرهنگ دولت مردمی افزود: در کنار این اتفاقات، اظهارنظر نادرستی نیز مطرح شد که بلافاصله از سوی دبیرخانه جشنواره و تهیه کننده فیلم محکوم شد و خود سخنران از اتفاق افتاده ابراز پشیمانی کرد. واضح است که دولت انقلابی با این گفته مخالف است. در عرصه فرهنگ با میراث عجیبی از 2 سال گذشته روبرو هستیم. جشنواره چهلم کارنامه قابل قبولی دارد. یک اتفاق باعث رنجش برخی افراد جامعه شد که نشان دهنده شعور انقلابی مردم است. لازم به ذکر است که در حوزه سینما راه آهن جدید و فضای جدیدی در این حوزه ایجاد می شود و این موضوع با همکاری و تعامل میسر می شود. این نرده هنگام تعامل باید با صبر و آرامش همراه باشد و تعامل این امر را تسهیل می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به دیگر اقدامات وزارت فرهنگ در دوره جدید دولت عدالت محور، افزود: در نهایت کاهش فساد در همه عرصه های فرهنگی، هنری و رسانه ای از دیگر اقدامات این وزارتخانه در عصر جدید.

اسماعیلی در پایان تاکید کرد: هرگونه اظهارنظر نادرست درباره جشنواره فیلم فجر امسال را محکوم می کنیم. اخبار فضای عفیفی که در جشنواره ها و فیلم ها حاکم بود آن طور که باید ابلاغ و ابلاغ نشد و خبری از فضاهای فرهنگی در این دوره نبود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم فجر در سال آینده تغییرات جدی خواهد داشت، افزود: برنامه تحول ما در این زمینه آماده است و کاملا مشخص است که در این زمینه چه اتفاقی خواهد افتاد. جشنواره فیلم فجر باید در سطح جریان مومنان به انقلاب که اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران را در بر می گیرد باشد و بخش هایی متناسب با وضعیت جامعه به جشنواره اضافه شود. در همین جشنواره امسال در بخش جایزه بهترین فیلم از نگاه ملی به ویژه پاسداشت شهید سلیمانی، جوایز این بخش توسط خانواده این سردار بزرگ اهدا شد. این اقدامات در بخش های تخصصی جشنواره انجام خواهد شد. جبهه ایمان انقلاب نیز فضای فرهنگ و هنر را شکوفا می کند و پایبندی به ارزش های انقلاب را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.