پارلمان عراق امروز درباره ریاست جمهوری تصمیم می گیرد/ ترکمنستان از نامزد ائتلاف امنیت داخلی حمایت می کند

[ad_1]

یکی از نمایندگان ترکمن پارلمان عراق از حمایت چند تن از اعضای این سازمان از نامزد ائتلاف «نجات پدری» برای ریاست جمهوری عراق خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، لقمان الرشیدی، نماینده ترکمن در پارلمان عراق گفت: چند نماینده ترکمنستان که احتمالاً پنج نفر بودند در جلسه امروز (شنبه) پارلمان در حمایت از ریبر تصمیم گرفتند. احمد، نامزدها». ائتلاف میهن را نجات دهید تا به ریاست جمهوری رأی دهید.

قرار است در جلسه امروز مجلس تصمیم گیری درباره ریاست جمهوری گرفته شود.

الرشیدی در ادامه گفت: نمایندگان ترکمنستان به ریبر احمد رای خواهند داد.

پارلمان عراق در اواسط ماه جاری اسامی نامزدهای ریاست جمهوری را اعلام کرد. در حال حاضر اختلاف اصلی بین برهم صالح، رئیس جمهور فعلی عراق و نامزد اتحادیه میهنی کردستان و ریبر احمد، وزیر کشور اقلیم کردستان عراق و نامزد حزب دموکرات کردستان است.

بر اساس قانون اساسی عراق، ریاست این کشور متعلق به احزاب کرد، نخست وزیر از میان نامزدهای احزاب شیعه و ریاست پارلمان نیز به احزاب سنی تعلق دارد.

حزب دموکرات کردستان، فراکسیون صدر و ائتلاف حاکم ائتلاف Save the Fatherland را تشکیل دادند.

حسن الآذری، رئیس فراکسیون صدر در پارلمان عراق، در نشست خبری با گروهی از نمایندگان ائتلاف گفت که نامزد ائتلاف نجات، ریبر احمد است و جعفر الصدر، سفیر فعلی عراق در لندن، ائتلاف است. نامزد نخست وزیری

العذری افزود: ائتلاف نجات میهن به تلاش های خود برای تشکیل اکثریت و کابینه ملی و تکمیل روند اصلاحات ادامه خواهد داد.

جلسه امروز مجلس در حالی برگزار می‌شود که نگرانی‌ها در مورد اختلاف نظر همچنان ادامه دارد زیرا فراکسیون‌های مختلف از جمله ائتلاف چارچوب هماهنگی و اتحادیه میهنی کردستان در جلسه بعدی شرکت نخواهند کرد.

از سوی دیگر، مقتدی صدر، رهبر فراکسیون صدر، با انتشار پیامی در توییتر، تشکیل فراکسیون اکثریت و اعلام نامزدهای ریاست جمهوری و ریاست جمهوری را به مردم عراق تبریک گفت و دستاورد این دستاورد سیاسی دانست. منحصر به فرد و مهم

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.