چرا آمیکرون باعث آبله مرغان در کودکان می شود؟

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی “بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه هنگ کنگ، ویروس آمیکرون 70 برابر بیشتر از طریق دلتا در مجاری تنفسی گسترش می یابد و از آنجایی که راه های هوایی کودکان باریک تر و کمتر توسعه یافته است، به راحتی توسط مخاط مسدود می شوند و باعث ایجاد این بیماری می شوند. خارش سینه و خروس.

دکتر محمدحسن اعلمی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سرعت انتقال آمیکرون از دلتا بیشتر است، اظهار کرد: دلیلی وجود ندارد که آمیکرون شدیدتر از کرونای قبلی باشد. هر چه میزان شیوع ویروس بیشتر باشد، تعداد بستری شدن در بیمارستان بیشتر است، به طوری که میزان بستری شدن در بیمارستان برای سویه دلتا 3 درصد و برای سویه آمیکرون 1 درصد است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه وقتی تعداد زیادی ویروس وارد بدن می شود می توانند بر سیستم ایمنی غلبه کنند، افزود: باریک تر و کمتر توسعه یافته، راحت تر توسط مخاط مسدود شده و باعث خس خس سینه و خس خس سینه می شود.

وی با اشاره به اینکه آمیکرون باعث ایجاد ذات الریه در کودکان می شود، گفت: بیماری شدید در کودکان نادر است زیرا سیستم ایمنی ذاتی کودکان قوی تر از بزرگسالان است. علائم بیماری عروق کرونر قلب در کودکان مشابه علائم آنفولانزا است، اما میزان مرگ و میر آنفولانزا در کودکان بیشتر از کرونا است. نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در کودکان دو در یک میلیون است. شدت ویروس در کودکان واکسینه نشده بسیار بیشتر است.

وی ادامه داد: اگر کودک شما مشکل تنفسی دارد و علائمی مانند کبودی، حالت تهوع، تورم، خواب آلودگی یا کم آبی دارد، باید سریعا به بیمارستان منتقل شود، این نشانه تنگی نفس است و عدم ریزش اشک نشانه کم آبی بدن است. .

این فوق تخصص عفونی کودکان گفت: بسیاری از علائم عروق کرونر در کودکان در منزل قابل درمان است. استامینوفن و ایبوپروفن و مصرف زیاد مایعات در کاهش تب موثر است. در کودکانی که سابقه آسم دارند از مصرف ایبوپروفن خودداری کنید. مصرف مایعات کافی، قطره بینی کلرید سدیم نیز در باز کردن مجاری بینی و تنفس مفید است.

یک پزشک متخصص سرفه افزود: اگر کودک بالای یک سال سن دارد، مخلوط عسل و لیمو با آب گرم به کاهش سرفه کمک می کند. نصف لیموترش را در یک لیوان آب داغ فشار دهید و یک یا دو قاشق عسل به آن اضافه کنید و در حالی که هنوز گرم است به کودک بدهید. مصرف داروهای سرماخوردگی و شربت سرفه در کودکان زیر 6 ماه ممنوع است.

گلودرد در کودکان بیش از 4 روز نیاز به معاینه دارد

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به درمان گلودرد در کودکان افزود: . سرفه هایی که بیش از سه هفته طول می کشد نیز نیاز به بررسی دارند.

وی گفت: اگر کودک تب شدید یا تب و لرز داشت باید توسط پزشک معاینه شود. آنتی بیوتیک ها داروی سرفه نیستند و سرفه را متوقف نمی کنند. سرفه شبانه می تواند نشانه آسم باشد و سیاه سرفه نشانه کروپ یا آبله مرغان است.

عالمی به والدین گفت: والدین باید مراقب فرزندان خود باشند. تزریق واکسن کرونا و یادآوری استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و اجتناب از فعالیت‌های اجتماعی در صورت داشتن علائم می‌تواند به پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب در کودکان کمک کند.

این فوق تخصص عفونی کودکان تاکید کرد: بهترین راه پیشگیری از واکسیناسیون است. افراد بالای پنج سال باید واکسینه شوند. کودک بیمار پنج تا 10 روز بیماری را منتقل می کند.

وی در خصوص بازی و ورزش کودکان نیز گفت: بهتر است در فضای باز بازی و بازی کنیم. دوره ها را به چند خانواده کاملاً واکسینه شده محدود کنید. می دانیم که یکی از مهم ترین علل مرگ و میر کودکان تصادفات است، اما کودکان با استفاده از کمربند ایمنی و صندلی خودرو، خودروهای ایمن و محدودیت سرعت محافظت می شوند، اگرچه خطر صفر نیست، اما در مورد کرونا هم همینطور است. حفاظت ها آن را متوقف می کنند، اما هنوز ممکن است.

دکتر راشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل بیماری‌های ایالات متحده، گفت: موارد Omicron به همان سرعت در حال کاهش هستند. نرخ بستری شدن کودکان در بیمارستان در ایالات متحده، به ویژه کودکان تا 4 سال که واکسینه نشده اند، در حال افزایش است. وی افزود: از هر 100 هزار کودک زیر پنج سال، حدود 4 کودک در چند هفته ابتدایی امسال در بیمارستان بستری شدند که نسبت به دوره های قبلی بیماری کواید بیشتر است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دوره قرنطینه پس از مثبت شدن آزمایش به پنج روز کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: حداکثر میزان انتقال از یک تا دو روز قبل از شروع علائم تا دو تا سه روز پس از آزمایش است. شروع علائم نیازی به تکرار آزمایش بعد از پنج روز قرنطینه نیست.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.