کردستان ظرفیت صادرات برق به کشورهای همسایه را دارد

[ad_1]

ایسنا/ کردستان استاندار کردستان با اشاره به وجود زیرساخت های لازم در زمینه تولید برق گفت: کردستان از ظرفیت های لازم برای صادرات برق به کشورهای همسایه برخوردار است.

اسماعیل زارعی کوشا در بازدید از نیروگاه سنندج که معاون وزیر نیرو را همراهی می کرد، گفت: خوشبختانه کردستان ظرفیت های خوبی در زمینه تولید برق دارد و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی گفت: امیدواریم با افزایش تولید این انرژی گرانبها، کردستان یکی از استان های صادرکننده برق به کشورهای همسایه باشد که بی شک مزیت ویژه ای برای استان است.

استاندار کردستان افزود: تلاش و اقدامات نیروهای عملیاتی و سیمانی این شرکت در جریان بارش شدید برف در روزهای پایانی دی ماه سال گذشته و حضور در روستاهای صعب العبور برای برق رسانی به این روستاها قابل تقدیر است.

وی با تقدیر از حمایت های ویژه وزارت نیرو از پروژه ها و پروژه های مختلف در استان کردستان یادآور شد: امیدواریم امسال با جذب اعتبارات تخصیصی زمینه برای بهره برداری از این پروژه ها فراهم شود و مردم از آن بهره مند شوند. از نتایج آنها.”

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس نیز در این بازدید اظهار داشت: استان کردستان از نظر منابع آبی و تولید برق از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین لازم است ظرفیت های موجود در استان شناسایی و از آن استفاده شود. به بهترین شکل ممکن به آنها خدمت می کنند.” ارتباط ایده آل برای افراد مورد استفاده.

احمد حیدری با تاکید بر اینکه دستگاه های مرتبط با حوزه آب و برق استان کردستان در مجموع عملکرد خوبی دارند، افزود: خوشبختانه اعتبارات مورد نیاز این وزارتخانه تامین شده و کمبود اعتبار وجود ندارد، بنابراین تامین اعتبار ضروری است. ظرفیت و نیروی انسانی.” این به اندازه کافی چشم انداز 20-30 ساله را برای استان ارائه کرد.

وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج یکی از بهترین نیروگاه های سیکل ترکیبی ایران است که از نظر زیست محیطی رتبه سبز را به خود اختصاص داده است و خوشبختانه ظرفیت تولید نیروگاه سنندج در حال حاضر به بیش از 1000 مگاوات رسیده است. دو برابر نیاز استان کردستان است. برق تولید کند.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.