کمپرسور دانفوس (Danfoss) (3)

کمپرسور دانفوس (Danfoss)
کمپرسور دانفوس

این کمپرسور دانفوس در شش مدل طراحی شده و به بازار ارائهشده. در سریهای MT، MTZ و NTZ و کمپرسور دانفوس در نوع اسکرال در سریهای SM, SY, HRM, کمپرسور دانفوس 3/4 HLM طراحی و ارائهشده است. تا بتوانید مدتزمان طولانیتری، این نوع از کمپرسورهای شرکت دانفوس را مورداستفاده قرار دهید. کمپرسورهای منیروپ، در هنگام استفاده بازدهی بسیار بالایی دارند و در هنگام ورود مایع به درون مبرد مقاومت بسیار بالایی دارند. قطعات تشکیلدهنده این کمپرسورها کیفیت بسیار بالایی دارند. همان طور که دیدیم، محصولات Danfoss لیست بلند بالایی از تجهیزات و قطعات در حوزههای مختلف را شامل میشود. مرزهای فعالیت این شرکت به این موارد محدود نشده و از سال ۱۹۶۴ تجهیزات هیدرولیک نیز در لیست بلند بالای محصولات این شرکت قرار گرفت. یکی دیگر از مزیت های اصلی این سری از کمپرسور های دانفوس، مقاومت بالای آنها در برابر ضربه وارده در هنگام ورود مبرد به کمپرسور می باشد. استفاده از تکنولوژی روز دنیا، کیفیت بالای محصولات و استانداردهای جهانی دلیل اصلی محبوبیت Danfoss در دنیا شده است. از کمپرسورها و دیگر محصولات تولید شدۀ کمپانی دانفوس امروزه در بسیاری از تولیدات صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود.

کمپرسور دانفوس

امروزه نیز این کمپانی در زمینۀ تولید دستگاه های تهویۀ مطبوع فعالیت های بسیاری دارد. به گزارش ایسنا، بنابراعلام گروه صنعتی دی، شرکت دانفوس با داشتن محصولاتی متنوع و با کیفیت توانست سهم زیادی از بازار جهانی را از آن خود کند.این برند در ایران نیز بسیار پرطرفدار میباشد و بسیاری از فعالان حوزههای تاسیساتی و برودتی، از محصولات این برند استفاده میکنند. در این مقاله با دانفوس و نمایندگی دانفوس در ایران بیشتر آشنا میشویم. کمپرسورهای یخچالی شرکت دانفوس به بخاطر کاربردهای فراوان و تنوعی که در این گونه کمپرسورها وجود دارد، در ایران بسیار معروف هستند. ، دارای کیفیت و دوام بسیار بالا بوده و مصرف انرژی بسیار پایینی دارند. از ویژگیهای کمپرسورهای اسکرال دانفوس میتوان به ساختاری فشرده و بازدهی بالا اشاره کرد. از کمپرسورهای منیروپ دانفوس به دلیل بالا بودن کیفیت ساخت، می توان از آن در مدتزمان طولانی استفاده کرد. سری SM، سری بعدی از کمپرسورهای اسکرال دانفوس می باشد که قدرت و سایز های بزرگتری نسبت به سری H دارد و برای مواردی که دمای اواپراتور در آنها بالا و یا پایین باشد، مناسب است.

شرکت دانفوس (danfoss) یکی از کمپانی های بزرگ دنیا به شمار می رود که در زمینۀ تولید محصولات برودتی، انواع کمپرسور ها، دستگاه های تهویه مطبوع، انواع یخچال های خنک کننده و سردخانه ها فعالیت دارد. در سال 2010 میلادی یک شرکت آلمانی به نام آئوریلیوس، امتیاز تولید کمپرسور های یخچال و دستگاه های سرماساز را از شرکت دانفوس خریداری کرده و پس از آن محصولات این شرکت را با نام تجاری سکاپ (secop gmbh) به بازار عرضه کرد. شرکتی که در ابتدا فقط یک وارد کننده بود و به عنوان یک کسب و کار کوچک شناخته می شد. کمپرسورهای پیستونی دانفوس، در مدلهای مختلف برای کاربردهایی برودتی با دماهای متوسط و پایین، سیستمهای کوچک از جمله سردخانههای کوچک برای هتلها و رستورانها و همچنین کمپرسورهای دارای اینورتر به منظور کنترل ظرفیت کمپرسور عرضه میشوند. کمپرسورهای یخچالی دانفوس از سال 2010 با عنوان کمپرسور یخجالی سکاپ تولید می شوند و در اختیار کاربران قرار می گیرند. وزن بدون تجهیزات (وزن خالص محصول) 39 کیلوگرم و در کل دارای وزن 41 کیلوگرم است. از سال ۱۹۶۲ به هدف گسترش فعالیتهای این شرکت، تجهیزات برقی نیز توسط این شرکت طراحی و تولید شدند. این کمپرسورها برا استفاده با مبردهای هیدروکربونی از جمله R۲۹۰ (پروپان) و R۶۰۰a (ایزوبوتان) طراحی شدهاند.

This was generat ed ᠎with G SA  Conte nt Gen erat or​ Dem᠎oversion᠎.

هر دو نوع این کمپرسورها از نوع هرمتیک یا بسته هستند و قابلیت تعمیر ندارند. به علاوه، این نوع از کمپرسور دانفوس در برابر ضربه در هنگام ورود مایع به مبرد مقاومت بسیار خوبی دارد و به دلیل داشتن پوششهای آکوستیک صدای کمی از آن خارج می شود. البته قابل ذکر می باشد که موتورهای نو و دست اول دانفوس به سختی پیدا می شوند اما شک نکنید که موتور دست دوم دانفوس بسیار با کیفیت تر از موتورهای کنونی می باشد. مادس کلوزن جوان رفته رفته کار تولید شیرهای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را آغاز کرد و در این میان جنگ جهانی دوم پیش آمد. مادس کلوزن که شرکت دانفوس را در ایام جوانی و در یک زیرزمین راه انداخته بود، بعدها با بیتن ازدواج کرد. این شرکت در حال حاضر یک شرکت سهامی عام بوده و به عنوان یک شرکت بین المللی، سهام آن در بورس امریکا خرید و فروش می شود.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.