کندانسور پلیت و خرید از ارزان ترین مکان

خرید قطعات یخچال ، نمایندگی فروش قطعات اصل یخچالهای خارجی
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

زندگی در شهر و روستا نیاز به شرایط آسایش دمای محیط دارد. امروزه برای رساندن دمای محیط به دمای آسایش باید از تجهیزات جدیدی جهت سرمایش و گرمایش در فصول مختلف سال استفاده کرد.

به همین علت امروزه این تجهیزات مورد استفاده بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است. در این محاسبات باید ضریب انتقال حرارت بدست آید که وابستگی به سرعت ، افت فشار، دبی ، دما ، ویسکوزیته و بسیاری دیگر از پارامترها دارد که از حوصله این بحث خارج بوده و خود یک کورس درسی می باشد.

برای واحدهای زیر پشت بام باید دستگاه قوی ترین نسبت به دیگر واحدهای هم متراژ تهیه نمایید. علت خرابی موتور فن کولر های گازی اسپلیت می تواند نوسان برق و همچنین کارکرد بیش از حد آن در زمان های مختلف باشد از دیگر مواردی که باعث سوختن موتور فن داخلی کولر گازی میگردد انتخاب بلوور فن نامناسب با توان و ظرفیت موتور فنی باشد.

کندانسورها از اندازه نسبتاً کوچک قابل بلند کردن با دست تا واحدهای بسیار بزرگ صنعتی که در فرآیندهای صنعتی به کار میروند، تغییر میکنند.

در ادامه همراه ما باشید تا مهمترین اطلاعات موردنیاز برای انتخاب و خرید انواع کولر گازی و اسپلیت را در اختیارتان قرار دهیم.

در عصر حاضر خرید کولر گازی درسراسر دنیا محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده و برندهایی مختل… به دلیل آن که کندانسور از قطعات خارجی کولر بوده و در خارج از ساختمان نصب میشود، به همین دلیل این قطعه در معرض گرد و خاک قرار میگرد و به مرور زمان باعث مشود، کندانسور به وسیله ی این گرد و غبار از جرم پوشیده بشود، و با عث مختل شدنِ روند خنک شدن میشود.

یونیت داخلی که درواقع پنل خنک کننده است (اواپراتور) در داخل ساختمان و بر روی دیوار جای می گیرد. می توان از کولر اسپلیت در هر واحد از ساختمان بطور جداگانه نصب و استفاده کرد.

تنها با تنظیم سرعت موتور، سرعت کمپرسور، نرخ جریان مبرد، ظرفیت کولر گازی و دمای اتاق به دقت کنترل می شود، این در حالیست که عملکرد موتور کولر گازی های معمولی صفر و صد هستند و سرعت موتور را نمی توان تنظیم کرد، یعنی کمپرسور کولر گازی های معمولی یا متوقف است یا با تمام توان کار می کند که باعث طول عمر کمتر دستگاه و مصرف انرژی الکتریکی بیشتر در زمان هربار استارت کولر می شود.

بسته به برند کولر ها و ظرفیت آن طول و قطر بلور فن با هم فرق می کند . بعضی از برند ها دارای بلوئر فن با قطر بزرگتر و برخی دارای بلوئر فن با طول بیشتر هستند .

اصولا از کولر گازی های ایستاده در اماکنی مانند پاساژ ها ، سالن ها ، مساجد ، فروشگاهها ، رستورانهای بزرگ ، بانکها و محیط هایی که از نظر مساحت ، متراژ بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر ظرفیت کولری که انتخاب میکنید از سطح مورد نیاز کمتر باشد، محیط اطرافتان آنطوری که انتظار دارید خنک نمیشود.

سنسور تنظیم دما :برای کنترل برودت و تنظیم میزان سرمای مورد نیاز محیط مورد استفاده قرارمی گیردکه معمولاً در روی اواپراتور نصب می گردد و فرمان قطع و وصل کمپرسور از این طریق صادر می شود.

از انجایی که کولر ابی رطوبت محیط را زیاد می کند اما کولر گازی این کار را انجام نمی دهید.

کندانسورها نیز همچون اواپراتورها وسایل انتقال حرارت می باشند. پروانه کولر های گازی وظیفه انتقال گرما از کندانسور به محیط را برعهده دشته و اجازه نمی دهد تا دمای کندانسور بیش از حد بالا رفته و عملکرد سرمایش مختل شود.

جرم گرفتگی و کثیف شدن این لولهها فرآیند خنکسازی را مختل میکند. کولر گازی یا اسپلیت یکی از زیر مجموعه های تجهیزات تهویه مطبوع بوده، که مانند کولر آبی توسط انرژی الکتریکی (برق) کار میکند ولی از نظر اجزاء تشکیل دهنده و سیستم سرمایشی، کولر گازی کاملا با کولر آبی متفاوت است.

این کولرها از دو واحد یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل می شده اند. معابر سمت پوسته به طرف حلقه تشکیل شده بین بسته بشقاب و پوسته باز هستند.

با باز کردن پیچ و مهرهها، کانال از پوسته جدا میشود و صفحه لولهها و دسته لولهها را میتوان از پوسته خارج نمود به طوری که امکان تمیز کردن و بازرسی قسمت خارجی لولهها میباشد.

کندانسور سطحی نیروگاهی معمولاً یک مبدل حرارتی پوسته و لوله (shell and tube heat exchanger) است که در نیروگاههای حرارتی (thermal power stations) در خروجی توربین بخار (steam turbine) نصب میشود.

در داخل کویل گاز جریان می یابد و گرما را از طریق جدار لوله کویل به آب داخل مخزن منتقل می نماید.

به عنوان مثال ، گرمای اتلاف شده در اگزوز توربین گازی تولید کننده الکتریسیته می تواند از طریق مبدل حرارتی برای جوشاندن آب جهت هدایت توربین بخار برای تولید برق بیشتر انتقال یابد (این مبنای فن آوری توربین گاز ترکیبی است).

4- نیاز به نگهداری کمتر در سیستمهای دارای ایس بانک نیاز به تعمیر و نگهداری کاهش می یابد زیرا آیس بانک دارای قطعات متحرک و چرخنده بسیار کمتری نسبت به کمپرسور می باشد لذا استهلاک کمتری داشته و نیاز به تعمیر بسیار کمتری نسبت به کمپرسور دارد و در نتیجه با جایگزین کردن یکی از کمپرسور ها توسط آیس بانک حجم زیادی از تعمیر و نگهداری لازم کاهش می یابد.

اما همه آنها برای رسیدن به یک هدف خاص تلاش میکنند که سرمای لازم را تولید کنند تا مواد غذایی خراب نشوند.

هر واحد کولر گازی دارای قطعات مهمی است که با هم کار می کنند تا دمای مطبوعی را برای فضای داخل خانه ما فراهم آورند.

در سیستمهای با کندانسور آبی مگر در مواقعی که از میان بر استفاده شده باشد range برج همواره برابر افزایش دمای آب در کندانسور خواهد بود.

کندانسورهای صفحهای در پشت یخچالها نصب میشوند به طوری که جریانی از هوای محیط بر سطوح آنها ایجاد میشود در حالی که کندانسورهای لولهای پرهدار در پشت یخچال یا تحت زاویهای در زیر آن نصب میگردد.

سیستم آب گردشی باید گرما را به طور موثر به محیط دفع کند و در عین حال با مقررات دفع گرما به محیط سازگار باشد.

این سیستم با حرارت بسیار کمتری کار می کند، بنابراین برای خنک شدن به زمان کمتری نیاز دارد و انرژی بسیار کمتری مصرف می کند.

با گرم شدن روز افزون دمای هوا و بخصوص در شهرها نیاز بیشتری به دستگاههای خنک کننده بیش از پیش احساس می شود.

1. برای محاسبه تقریبی ظرفیت کولر گازی و اسپلیت مورد نیاز در طبقات وسط ساختمان، به ازاء هر متر مربع حدود 400 تا 600 (BTU) و درطبقاتی که بالای آنها پشت بام است، به دلیل تابش مستقیم نور خورشید بر سقف، به ازاء هر مترمربع زیربنا بین 600 تا 800 (BTU) درنظر گرفته میشود.

شما میتوانید با سر زدن به سایت سولار مکانیکال علاوه بر بررسی انواع کولرگازی به خرید رادیاتور، خرید پکیج دیواری و خرید لوازم یدکی پکیج بپردازید.

کندانسورهای واقع در فضای بیرون، ممکن است بر روی زمین،روی بام یا دیوار نصب شوند. کندانسور در سیکل برودتی قبل از شیرانبساط و بعد از کمپرسور واقع شده است.

کمپرسور – اکثر کندانسورهای کولر گازی در داخل پوشش خود دارای کمپرسور هستند. این مارپیچ حلزونی کمترین سر و صدا را ایجاد میکند، مصرف برق پایینی دارد و به صورت کلی راندمان بسیار بالایی از خود نشان میدهد.

نصب کولر گازی پنجره ای بسیار آسان است، کافیست مکان قرار گیری آن را مشخص کنید و دوشاخه دستگاه را به پریز برق متصل کنید.

تلاش کنید کولر گازی را از فروشگاه های دارای اعتبار که در بانه کولر گازی را می فروشند، خریداری کنید و استفاده کنید.

تیغه یا پره فن کندانسور – کندانسورهای هوایی یا هوا خنک، هوا را از فضای بیرون می کشند و از آن برای مبادله گرمای به دام افتاده در گاز مبرد گرم شده استفاده می کنند.

۳٫ کندانسورهای تبخیری (evaporative condensers): هم هوا و هم آب به عنوان عامل تبخیر مورد استفاده قرار میگیرند. کندانسور هوایی یا هوا خنک (Air Cooled Condenser) در کاربردهای مسکونی متداول هستند چونکه برای خنک کردن فضاهای کوچک کاملا مقرون به صرفه و کارآمد هستند.

همین امر باعث می شود که لوازم خانگی مقرون به صرفه باشد. در مقاله امروز فروشگاه لوازم خانگی کالاپا قصد داریم در مورد اینکه کندانسور کولر گازی چیست؟

مقاله تهران سرویس در زمینه شارژ گاز کولر گازی را مطالعه نمایید. در مقاله قبلی ما در مورد کمپرسور و انواع کمپرسور کولر گازی صحبت کردیم و به شما گفتیم که کدام نوع برای شما بهترین گزینه محسوب می شود، در ادامه ما قصد داریم در مورد کندانسور و انواع کندانسور و تفاوت های آن صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید. Post w as created ​with the help of G SA Content G enerator Demover sion​!

بنابراین، این گاز ابتدا از حالت مایع به حالت گاز تبدیل میشود و سپس در بخش کندانسور، با پس دادن گرما، دوباره به حالت مایع باز می گردد.

کندانسور سطحی نیروگاهی معمولا یک مبدل حرارتی پوسته و لوله (shell and tube heat exchanger) است که در نیروگاههای حرارتی (thermal power stations) در خروجی توربین بخار (steam turbine) نصب میشود.

این دو یونیت توسط دو لوله مسی به یکدیگر متصل هستند. این صفحات Pass Partition نام دارند. این نوع کندانسورها از لحاط انرژی کارآمدتر هستند اما هزینه اولیه بالاتری دارند و روند نصب هم کمی پیچیده تر است.

این واحدها در مقایسه با سایر گزینه های موجود در بازار، انرژی و زمان بیشتری را برای خنک کردن مبرد صرف می کنند.

اگر محلول بالای برج فرار باشد، برای کندانس کردن آن انرژی زیادی لازم است و باید از سیالات سردتری مانند نیتروژن مایع استفاده شود.

گفتنی است که نیروی لازم برای به چرخش درآوردن گاز خنک کننده در سیستم، به وسیلهی کمپرسور تامین میشود. چون کمپرسور باید برای تامین سرما بیشتر کار کند و درنتیجه داغ و داغتر میشود تا جایی که ممکن است بسوزد.

عبارت تهویه مطبوع یعنی تامین و کنترل دما، رطوبت و کاهش گرد و غبار، که وظیفه کولر گازی و اسپلیت ها می باشد.

یکی از این تجهیزات مهم و پیشرفته ، کولر گازی و اسپیلت ها هستند. کولرهای گازی پنجره ای معمولا در منزل ها و محل کار مورد استفاده قرار می گیرند.

کولر گازی پنجره ای معمولا درظرفیت های 9000 تا 24000 تولید می شوند وبهترین کاربرد آنها درمکان هایی با متراژ کمتر از 50 متر می باشد.

برای بدست آوردن دمای ورود و خروج گاز مبرد باید آنرا در فشاری تنظیم کنیم که با دفع گرمای خود به آب ، سریعا کندانس شود.

2. همچنین میتوانید برای سهولت بیشتر، جهت محاسبه تقریبی و تعیین ظرفیت اسپلیت یا کولر گازی به جدول زیر مراجعه نمایید و با توجه به شرایط و مبانی محاسبات عنوان شده، ظرفیت کولر گازی و اسپلیت خود را مشخص کنید.

این اطلاعات کامل میتواند به شما کمک کند تا از یخچال مراقبت کنید و حتی برخی از قسمتهای آن را تعمیر کنید.

اسپلیت های دیواری در ظرفیت های 9000 تا 32000 تولید و عرضه می شوند. اگر همه قطعات از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند می توانید به سیستم کولر گازی خود اعتماد کنید و از عملکرد مناسب آن لذت ببرید.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که آب تمیز است و همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مبرد خنک کننده به طور موثری خنک می شود.

متاسفانه این طراحی جمع و جور به قیمت کارایی تمام می شود. همه این عوامل می توانند بهره وری سیستم را به خطر بیاندازند.

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.