گلایه های حدادعادل از نمایندگان مجلس

[ad_1]

یکی از اعضای شورای عالی آموزش و پرورش گفت: شورای عالی آموزش و پرورش یک مجلس کوچک تخصصی قانونگذاری برای آموزش و پرورش است. معتقدم کار ظریف و دقیق آموزش و پرورش را نباید به مجلس شورای اسلامی سپرد.

به گزارش ایسنا، غلامعلی حدادعادل در مراسم گرامیداشت یکصدمین سالگرد تاسیس شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی 115 سال سابقه دارد و شورای عالی آموزش و پرورش 100 ساله است، گفت: شورای عالی آموزش و پرورش 100 ساله است. تنها چیزی که برای انسان خوشایند نیست، هر چند نو و جدید باشد، مرگ است و آن هم رایج است. اما استثناهایی برای این قانون کلی وجود دارد، مثلاً بگویید دوست قدیمی بهتر است یا مدرسه قدیمی شما بهتر است.

و افزود: شورای عالی آموزش و پرورش نیز مشمول تصمیم پیرمردان خوب است. دبیرخانه شورای عالی یکصدمین سالگرد تأسیس شورا را جشن گرفت. در کشورهای دیگر رسمی است و موسساتی برای افراد ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ ساله معرفی و جشن گرفته می شود. جشن 25 سالگی جشن نقره، پنجاهمین سالگرد جشن طلایی و جشن صدمین سالگرد جشن زمرد نامیده می شود.

حداد عادل با بیان اینکه باسابقه ترین عضو شورای آموزش و پرورش فعلی است و از سال 1360 در شورای آموزش عالی عضویت داشته است، گفت: هم در مجلس و هم در شورای عالی سابقه کار دارم و بر این باورند که شورا یک مجلس قانونگذاری تخصصی شورای کوچک است.» برای تحصیلات. معتقدم کار ظریف و دقیق آموزش و پرورش را نباید به مجلس شورای اسلامی سپرد.

این عضو شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: البته طبق قانون اساسی مجلس می تواند در هر موضوعی قانون وضع کند. با این حال، مواردی وجود دارد که باید به مردم خود واگذار شود. مجلس شورای اسلامی قانون اختیار شورای آموزش عالی را وضع کرد و خودشان هم تشخیص دادند که برخی از امور به نهاد تخصصی تری واگذار شود.

وی افزود: قانونگذاری کار سختی است، بارها پیش آمده که چند ماهه قانون را پشت سر می گذاریم، اما در این مسیر مشکلاتی وجود دارد که باید قانون اصلاح و اصلاح شود.

حداد عادل گفت: یکی از گلایه های ما در مجلس این است که نمایندگان مجلس هر سه یا چهار سال یک بار مصوبه ای می دهند که گروهی به عنوان معلم وارد مدرسه شوند. آنها منافعی را می بینند که ما آن را مناسب نمی دانیم». انتظار می رود این نارضایتی ها با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر لزوم تلفیق مصوبات مجلس با شورای عالی آموزش و پرورش تا حدودی برطرف شود.

یکی از اعضای شورای آموزش عالی با بررسی سوابق شورای عالی آموزش و پرورش گفت: امروز انتظار می رود هر طرحی که برای تصویب به شورای آموزش عالی ارائه می شود پشتوانه پژوهشی داشته باشد. باید به پرهیز از عجله عادت کنیم. امروز باید راه آهن بسازیم و نقشه ها برای تحقیق مستند شده است.

ادامه داد

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.