یک راه جدید برای مطالعه بهتر بیماری ها ایجاد کنید

[ad_1]

محققان موسسه تحقیقاتی اسکریپس در آمریکا در مطالعه ای اخیر از روش جدیدی برای شفاف سازی بافت (Tissue Transparent) خبر دادند که می تواند گام مهمی در جهت مطالعه دقیق تر بسیاری از بیماری ها باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از STDدانشمندان مؤسسه تحقیقاتی اسکریپت در جدیدترین یافته‌های خود از روش جدیدی برای تمیز کردن بافت برای تفسیر نمونه‌های بیولوژیکی بزرگ رونمایی کردند.

روش جدیدی که توسط محققان موسسه تحقیقاتی اسکریپت توسعه یافته است، تجزیه و تحلیل فرآیندهای بیولوژیکی روی سطح بدن و بیماری‌هایی مانند کووید-19 را تسهیل می‌کند. این روش تجسم و مطالعه فرآیندهای بیولوژیکی سالم مرتبط با بیماری هایی که در اندام های متعدد رخ می دهد را برای دانشمندان آسان تر از همیشه می کند.

روش جدید محققان “هیبرید” (HYBRiD) نامیده می شود و برای ایجاد این عناصر، محققان دو رویکرد قبلی را برای فناوری تمیز کردن بافت ترکیب کردند. دکتر دکتر می گوید: “این یک روش ساده و جهانی برای تمیز کردن بافت برای مطالعه قسمت های بزرگ بدن یا حتی کل بدن یک حیوان است.” لی یه، نویسنده اصلی این مطالعه و استادیار علوم اعصاب در موسسه تحقیقاتی اسکریپس.

تمیز کردن بافت شامل استفاده از حلال ها برای حذف مولکول هایی مانند چربی است که بافت را مبهم می کند. روش جدید بافت را از نظر نوری شفاف می کند در حالی که اکثر پروتئین ها و ساختارها را حفظ می کند.

دانشمندان اغلب از لامپ های فلورسنت کدگذاری شده ژنتیکی یا مرتبط با آنتی بادی برای سیگنال دادن به ژن های فعال یا مولکول های دیگر در حیوانات آزمایشگاهی استفاده می کنند و تمیز کردن بافت به این چراغ ها اجازه می دهد تا کل حیوان را در یک لحظه مشاهده کنند.

حدود 15 سال پیش، دانشمندان شروع به توسعه تکنیک های پاکسازی بافت برای ردیابی اتصالات عصبی در سراسر مغز کردند. در حالی که این روش‌ها برای مغز به خوبی کار می‌کنند، اما زمانی که برای سایر قسمت‌های بدن یا کل بدن که دارای ساختارهای پیچیده‌تری هستند به کار می‌روند، چندان مفید نیستند.

حلال های آلی تاکنون از حلال های آلی یا حلال های مبتنی بر آب استفاده کرده اند. روش‌های اول عموماً سریع‌تر و قوی‌تر هستند، اما تمایل به کاهش سیگنال‌های فلورسنت دارند. روش‌هایی که از حلال‌های مبتنی بر آب استفاده می‌کنند در حفظ فلورسانس بهتر هستند اما در تمیز کردن بافت‌های غیر مغزی ضعیف هستند. همچنین، هر دو روش نیاز به کار سخت و پر زحمتی دارند که اغلب از مواد شیمیایی خطرناک استفاده می کنند.

یو وانگ، دانشجوی فارغ التحصیل در آزمایشگاه Yeh می گوید: «یک آزمایشگاه معمولی معمولاً نمی تواند از این روش ها در مقیاس بزرگ استفاده کند.

روش جدید که توسط Yeh و تیمش توسعه یافته است، از ترکیبی متوالی از حلال‌های آلی و شوینده‌های مبتنی بر آب استفاده می‌کند و از هیدروژل‌های مبتنی بر آب برای محافظت از مولکول‌های درون سلولی استفاده می‌کند که باید حفظ شوند. محققان سهولت و کاربردی بودن روش جدید خود را در موارد متعددی نشان داده اند. آنها حتی با یک آزمایشگاه برای تصویربرداری از سلول های آلوده به ویروس کرونا با سندرم تنفسی حاد 2 در سراسر قفسه سینه موش (برای اولین بار) همکاری کردند.

نتایج این مطالعه در مجله Nature Methods منتشر شد.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.