13 دقیقه سرانه ورزش ایران به نقل از مجلات بین المللی

[ad_1]

ایسنا/ سمنان به گفته دبیر فدراسیون ورزش های همگانی کشور، بر اساس اعلام رسمی روزنامه های بین المللی، میزان سرانه ورزش ایران حدود یک سوم سرانه جهانی این شاخص است.

دکتر. فروهی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی کشور در دیدار با استاندار سمنان گفت: فدراسیون ورزش های همگانی تلاش کرد فرهنگ ورزش را در جامعه نهادینه کند.

وی از کم تحرکی به عنوان دشمن خاموش جامعه یاد کرد و افزود: لازم است مردم و کارکنان به عنوان دشمن خاموش جامعه با جدیت بیشتری موضوع کم تحرکی را مورد توجه قرار دهند و برای مقابله با آن تلاش کنند.

دبیر فدراسیون ورزش های همگانی کشور بر لزوم توجه بیشتر به ورزش تاکید کرد و تصریح کرد: سرانه ورزش ایرانیان طبق آمار روزنامه های بین المللی 13 دقیقه است در حالی که میانگین سرانه ورزش در جامعه جهانی 35 دقیقه است.

وی از سمنان به عنوان استانی موفق تر از اکثر استان های دیگر در زمینه تحرک یاد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان سمنان بیست و هشتمین استان کشور از نظر کم تحرکی است.

دبیر فدراسیون ورزش های همگانی کشور از فعالیت های شورای ورزش های همگانی استان تقدیر کرد و گفت: بر اساس ارزیابی های فدراسیون ورزش های همگانی کشور، شورای ورزش های همگانی استان سمنان جزء سه استان برتر کشور است.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.